העונה ה-15 של "גוט טאלנט אמריקה" בקושי התחילה, וכבר הצליחה לסמן, כמו שהיא תמיד יודעת, מועמד בולט שכבש את הצופים והשופטים: ארצ'י וויליאמס בן ה-59, שאמנם ביצע באופן מרשים את שירו של אלטון ג'ון "Don’t Let the Sun Go Down on Me", אבל החלק העוצמתי והמרגש ביותר באודישן שלו היה דווקא סיפור החיים שהציג על הבמה.

במהלך התכנית (שהעונה החדשה שלה תשודר החל מיום שבת הקרוב בסלקום tv), וויליאמס סיפר כי נאסר ובילה כ-37 שנים בכלא לאחר שהואשם באונס שלא ביצע. בשנת 1982, כשהיה בן 22, וויליאמס זוהה בטעות במסדר משטרתי, ומשם הכל הסתבך. "לא האמנתי שזה קורה", סיפר, "ידעתי שאני חף מפשע, וידעתי שלא ביצעתי פשע. הייתי ילד שחור ועני, לא הייתה לי יכולת כלכלית להילחם במדינת לואיזיאנה שהרשיעה אותי". כתוצאה מכך, וויליאמס נשלח למאסר עולם בכלא ללא שום אפשרות של שחרור מוקדם. "כשעברתי זמנים קשים, מה שהייתי עושה זה להתפלל ולשיר", הודה בדמעות.

שנים לאחר הרשעתו, וויליאמס כתב מכתב לעמותת Innocence Project, אשר מייצגת אנשים שהורשעו בטעות, וביקש מהם לבחון את המקרה שלו. במשך יותר מעשור פעל הפרויקט מול המדינה כדי לבדוק מחדש את טביעות האצבע שנמצאו בזירה, ורק לפני כשנה הגיעו תוצאות שהתאימו אותן לאנס סדרתי שנמצא במאגר ה-FBI, מה שלמעשה זיכה את וויליאמס. 

וויליאמס ציין כי בזמן שהיה כלוא היה נוהג לצפות ב"גוט טאלנט" ולדמיין שהוא שם על הבמה, וכעת הוא זוכה להגשים את חלומו. "אני יודע שזה הצ'אנס של החיים שלי, אבל להפסיד הכל זה כמו שהשמש שוקעת עבורי (כמילות השיר של אלטון ג'ון, tvbee)", סיפר לתשואת הקהל באולפן. 

השופט סיימון קאוול, אשר נודע לא פעם ולא פעמיים בתור היותו קשוח במיוחד, לא יכל להישאר אדיש. "זה אודישן שלא אשכח", סיפר, "בחיים לא אשמע את השיר הזה באותה הצורה". בהמשך, ובהשראתו של וויליאמס, התברר כי קאוול אף הצטרף בעצמו Innocence Project בתור פעיל. גם השופטת היידי קלום התרגשה מהאודישן, וכתבה בציוץ בטוויטר כי מדובר ב"סיפור עוצמתי, כישרון אדיר והופעה בלתי נשכחת".

עם כל הכבוד לקאוול וקלום, ישנו אדם מעט יותר מפתיע שהתרגש מהביצוע של וויליאמס: אלטון ג'ון עצמו. "בכיתי כששמעתי את הסיפור של ארצי וראיתי אותו מופיע", כתב ג'ון, "האומץ והסלחנות שהוא הציג הם מעוררי השראה. זו אותה רוח שהעולם שאב ממנה השראה אצל נלסון מנדלה". בהמשך, וויליאמס עצמו כבר לא יכל להתעלם מכל התשבוחות והתגובות המרגשות, הודה באינסטגרם לכולם וכתב "אני רוצה שתדעו שריגשתם אותי עמוקות עם כל האהבה, ואני מעריך את התמיכה שלכם".