אין מי שלא אוהב את "בובספוג מכנסמרובע". בין אם אלה ילדים גדלים על מעלליהם של הספוג התמים וכוכב הים העצלן, ובין אם אלה מבוגרים שלא מתנגדים לצפייה משעשעת מדי פעם בפעם - אי אפשר שלא להתאהב בדמויות המשונות ומעוררות ההזדהות של סדרת האנימציה, ויש בה מספיק אלמנטים חתרניים כדי לספק עניין גם לקהל שעבר את גיל ההתבגרות המוקדם. ובכן, אם אתם מחשיבים את עצמכם לחובבי הסדרה האייקונית (ובואו, אין מצב שלא) - הבשורה הזו כנראה תשמח אתכם.

בריאן רובינס, נשיא ערוץ ניקלודיאון, נכנס לפגישת מנהלים בה עלה לדיון נושא חזרתה של "בובספוג" לסיבוב מספר 12, ושאל שאלה פשוטה: עם כל כך הרבה דמויות שמאכלסות את העיר ביקיני בוטום וזהו גם הן לאהבתן הבלתי נדלית של הקהל, איך זה שהרשת מעולם לא יצרה סדרת ספין אוף ל"בובספוג"? "זה כמו יקום מארוול קטן", אמר רובינס.

ואכן, הצעתו של רובינס התקבלה - והמעריצים יזכו לצפות בעולמו של הספוג האהוב מזווית מעט אחרת. יחידת ViacomCBS נתנה אור ירוק ל-13 פרקים של הקומדיה שיכוונו את הזרקור דווקא לחברו הטוב, הלא הוא פטריק כוכב הים. "המופע של פטריק סטאר" צפוי להגיע למסך בקיץ הקרוב, ויתמקד בגרסה צעירה יותר של הדמות, שמנחה תוכנית טלוויזיה וחי עם משפחתו (אורח חיים שונה לחלוטין מזה של פטריק בסדרה המקורית, מיותר לציין). את קולו של כוכב הים ידבב לא אחר מביל פייגרברייק, המדבב הוותיק של פטריק. 

"יש לכאורה כמות אינסופית של סיפורים כשמדובר בזיכיון הזה", אמר רובינס, שמכהן כנשיא ניקלודיאון מאז 2018. "אתם תראו סרטים עם דמויות ספין אוף. אני חושב שאתם תראו עוד מופעים כמו 'פטריק', ועוד כמה דמויות. זה סוג של אינסופי כשחושבים על הקאסט". הספין אוף של פטריק סטאר איננו הראשון מבית "בובספוג": ממש היום עולה לשרת הסטרימינג פרמאונט פלוס האמריקאי הסדרה "מחנה האלמוגים: שנות הילדות של בובספוג", שמשמשת כפריקוול לסדרה המקורית ועוקבת אחר בובספוג כשהוא בן 10 בלבד. ניקלודיאון אף הזמינה 13 פרקים נוספים של "מחנה האלמוגים".