כנראה שמעטים האנשים ששמעו עד היום על הטוק שואו "הרופאים", אבל עכשיו כבר באמת שאין יותר תירוצים. תכנית הייעוץ והשיח, שמשודרת בשעות הבוקר והצהריים בארה"ב (תחשבו על "גלריית המומחים"), היא ספין אוף לתכנית הייעוץ של דוקטור פיל - בעצמה ספין אוף לטוק שואו המיתולוגי של אופרה ווינפרי. בכל פרק, שורה של רופאים משוחחים עם אנשים שפונים אליהם בקהל, בטלפון או באימייל, ומייעצים להם לגבי בעיה רפואית כלשהי. כעת, אחת מאורחות התכנית מגישה תביעה כנגד הפקת התכנית, ומספרת כי קיבלה הדרכה רפואית בעייתית במיוחד. 

האורחת, ג'נל באטלר, מספרת כי בנתה לעצמה קריירה מצליחה בתור מאמנת כושר, כולל קולקציית בגדים ייחודית, שיתופי פעולה מסחריים וקהל עוקבים נאמן ברשתות החברתיות. הסיפור מתחיל בשנת 2010, אז באטלר קיבלה החלטה "צעירה וטיפשית", כדבריה, ועברה ניתוח פלסטי כדי לשפץ את הישבן שלה. זמן קצר לאחר הניתוח, היא התחרטה וביקשה להסיר את השתלים באחוריה, בין היתר על מנת להוות דוגמה טובה יותר עבור העוקבים שלה. כך, למעשה, אותרה על ידי צוות ההפקה והתבקשה להשתתף בתוכנית "הרופאים".

View this post on Instagram

A post shared by G E T B O D I E D B Y J (@getbodiedbyj) on

באטלר, הטוענת כי טסה במיוחד ללוס אנג'לס כדי להצטלם לתוכנית, התבשרה במהלך השידור כי המנתח הפלסטי קונסטנטינו מנדייטה ממיאמי הציע להסיר את שתלי הישבן שלה בחינם. "לא היה לה נוח עם מנתח שהיא מעולם לא שמעה עליו בעבר", נכתב בכתב התביעה שהגישה, "והאתר שלו אפילו לא הציג תמונות של לפני/אחרי".

כעת, באטלר מגישה תביעה נגד חברת ההפקות שמאחורי התוכנית, "Stage 29", על כך שסבלה מ"פציעות אכזריות", בטענה שהתוכנית התרשלה בלבחור עבורה את המנתח הפלסטי הנכון, מה שהותיר אותה מצולקת ובדיכאון. אחד ממפיקי התכנית הגיב לטענותיה של באטלר והסביר כי ביקש ממנה לסמוך על המוניטין של התוכנית, תוך הדגשת העובדה שהניתוח היה בחינם. 

באטלר עברה את הניתוח, שאף צולם לתוכנית, בחודש ינואר לפני שנתיים, אם כי לטענתה מעולם לא ראתה את החומר המצולם. הרופא המקורי שרצתה שיינתח אותה מעיד בכתב התביעה שהוגש, כי מדייטה ביצע כמה טעויות קריטיות במהלך הניתוח. בין היתר, מדייטה לא הביט בתוצאות של MRI לפני הניתוח, לא קבע היכן יבוצעו החתכים מראש, וביצע יותר מדי חתכים בכלי הדם של באטלר. כתוצאה מכך, סבלה מאמנת הכושר "סבלה מניוון רקמתי עצום באזור שרירי העכוז ואיבדה דם רב". 

לפי התביעה, אם מנדייטה היה מבצע את הניתוח בשלבים ומבצע את החתכים בצורה שמרנית יותר, באטלר לא הייתה צריכה לקבל עירויי דם, חוות כאב וייסורים של פצעים פתוחים במשך חודשים ולחיות עם צלקות ופגמים. כמו כן, היא מספרת כי נותרה מדוכאת ואף שקלה להתאבד. לטענתה, חברת ההפקה ידעה או הייתה צריכה לדעת על שורה של תביעות בנושאי רשלנות רפואית שהוגשו נגד מנדייטה, כולל ניתוחים דומים שהסתיימו בדלקת, קטיעה ואפילו מוות. כך, אחת הפציינטיות תבעה את מנדייטה משום שהותיר ציוד רפואי בתוך החזה שלה, בעוד אחרת טענה כי הכניס לה שתלים בפנים ללא רשותה. חברת ההפקה ומנדייטה עצמו טרם הגיבו לתביעה.