צפירת הרגעה לכל מי שדאג ש-HBO מוותרת על ווסטרוז: הרשת הודיעה אתמול כי הזמינה 10 פרקים מסדרה חדשה בשם "בית הדרקון", אשר מתרחשת כ-300 שנה לפני תחילתה של הסדרה המקורית, ותעסוק בתחילתו של הסוף עבור שושלת טארגאריין. הסדרה תהיה מבוססת על ספרו האחרון של ג'ורג' ר.ר. מרטין, "אש ודם", אשר מתאר אף הוא את אירועי העבר לפני ימיה של דיאנריז כשרידה האחרונה של שושלתה.

מרטין יהיה ככל הנראה מעורב בפרויקט, יחד עם יוצר הסדרה "קולוני" ראיין ג'יי קונדל, ובמאי "משחקי הכס" מיגל ספוצ'ניק. "היקום של 'משחקי הכס' עשיר בסיפורים", אמרה נשיאת HBO קייסי בלויס, "ואנחנו מחכים לחקור את מקורות בית טארגאריין ואת הימים המוקדמים של ווסטרוז עם מיגל, ראיין וג'ורג'".

יחד עם זאת, הסדרה הזו תחליף פרויקט נוסף בעולם "משחקי הכס", שכבר צולם לו פיילוט: סדרת פריקוול אחרת בכיכובה של נעמי ווטס, שהייתה אמורה לעסוק בהיסטוריה הרחבה יותר של ווסטרוז. לפי דיווחים, הפיילוט צולם בהשקעה כספית ניכרת אך התוצאה לא הרשימה את בכירי HBO.

היוצרת ג'יין גולדמן נשלחה במהלך הקיץ לחדר העריכה כדי לתקן את הפרק, אך גם התוצר הסופי כנראה לא היה מספיק טוב והרשת החליטה לוותר על הפרויקט כליל. מקורות שונים מדווחים כי הפיילוט הזה היה "בעייתי" מההתחלה, וכלל הרבה חריגות בתקציב, ענייני כוח אדם וחילוקי דעות יצירתיים.

View this post on Instagram

It's official: The massively hyped #GameOfThrones prequel series starring Naomi Watts is NOT moving forward at HBO. Click the link in our bio for more details. : Frazer Harrison/Getty Images; HBO

A post shared by Entertainment Weekly (@entertainmentweekly) on

במקביל, יוצרי "משחקי הכס" המקורית, דייוויד בניוף ודי.בי וויס, התראיינו בפסטיבל הסרטים באוסטין וסיפרו על הקשיים שחוו במהלך הפקת הסדרה. "מרטין שאל אותנו לגבי הקרדיטים שלנו", אמר בניוף, "אבל לא היו לנו כאלה, מעולם לא עשינו קודם טלוויזיה. אין לנו מושג למה הוא בחר דווקא בנו למפעל החיים שלו". השניים המשיכו לתאר את הסדרה ב"בית ספר יקר מאוד לקולנוע", ואף הודו שלא היה להם מושג כיצד משתפים פעולה עם שאר המחלקות בהפקה.

בנוסף חשפו כי לא ממש פירטו בפני רשת HBO כיצד הם יבנו את הסדרה, משום שהניחו שאף אחד מבכירי הרשת לא יקרא את כל הספרים של מרטין כדי להבין במה מדובר. במקום זה, הם הבטיחו שיוותרו על אלמנט הפנטזיה כדי לפנות לקהל רחב של "שחקני פוטבול ואימהות" ולא רק לחובבי מד"ב ופנטזיה. "קנה המידה של הסדרה היה גדול מדי", אמרו, "אז התמקדנו בסצנות שהיה עלינו לתאר ובעובדה שזו סדרה על כוח". כמו כן הודו כי לא הושפעו כלל מהדעות של הצופים והמעריצים במהלך ההפקה, ואף השתדלו שלא להיחשף אליהן.