בגיל 19 בלבד, אבישג סמברג עשתה היסטוריה - והפכה לישראלית הראשונה שזוכה במדליה אולימפית בענף הטאקוונדו. סמברג, שהיא הספורטאית הישראלית הצעירה ביותר שמגיעה לפודיום הנחשב, קטפה את מדליית הארד לאחר שגברה על הלוחמת הטורקייה רוקייה אילידרים. אבל המדליה העשירית של ישראל במשחקים האולימפיים עושה היסטוריה בתחום אחד נוסף: סמברג היא בוגרת הריאליטי הראשונה שמצטרפת למועדון הנחשב והמצומצם הזה.

בשנת 2015, כשהיא בת 14, סמברג השתתפה בתוכנית הריאליטי "הבנים והבנות", שמשודרת מדי שנה בערוץ הילדים. סמברג, שתוארה שם כמי ש"חייבת לנצח", לקחה חלק בעונה השלישית של המותג, אותה עונה בה השתתפו לא מעט ידועניות צעירות, כמו אלין כהן, גל גברעם ונועה כהן. במסגרת התוכנית, בה קבוצה של בנים וקבוצה של בנות מתחרות אחת בשנייה באתגרים שונים לפי נושאים, סמברג ויתר חבריה פגשו נושאים שבועיים כמו "יום הולדת", "מסביב לעולם" ובאופן סמלי למדי - אפילו "אולימפיאדה", שם הצהירה סמברג כי תמיד רצתה להגיע לאולימפיאדה של 2020. אמרה והגשימה. 

את קריירת הטאקוונדו שלה סמברג התחילה עוד כשהייתה בכיתה א', וכבר בשנת 2016 זכתה במדליית ארד באליפות העולם לנוער בתחום. בשנה שעברה היא זכתה בתארים אלופת ישראל בקטגוריית משקל עד 53 ק"ג ואלופת אירופה בקטגוריית משקל עד 49 ק"ג - אך שיא הקריירה שלה, לפחות לבינתיים, מגיע כעת עם הזכייה בטוקיו 2020. בן זוגה של סמברג, נמרוד קריבצקי, מתמקצע גם הוא בתחום הטאקוונדו - ולפני כשנה הוא קטף את תואר אלוף אירופה במשקל עד 68 ק"ג.

אבישג סמברג, 2015 (צילום: ערוץ הילדים, צילום מסך)
"חייבת לנצח". אבישג סמברג ב"הבנים והבנות" | צילום: ערוץ הילדים, צילום מסך