גם אם השם ג'ו קול לא אומר לכם הרבה, ייתכן שתזהו את פניו של השחקן הבריטי. לאורך העשור האחרון, קול התארח בכמה מהסדרות האנגליות המוכרות ביותר בעולם, בהן "סקינס", "השעה" ו"מראה שחורה", ושיחק גם בסרט האימה המוערך "גרין רום". כמו כן, במשך ארבע שנים הוא גילם את ג'ון (ג'וני) שלבי בדרמת הפשע המצליחה "כנופיית ברמינגהם", המוכרת גם בשמה המקורי "פיקי בליינדרז". בראיון חדש, סיפר קול על עזיבת הסדרה בסוף העונה הרביעית, למרות שהדמות של ג'ון נחשבה לאהובה למדי. לכן אם אתם בפיגור של עונה-שתיים ב"כנופיית ברמינגהם", היזהרו, הכתבה כוללת ספוילרים.

העונה הרביעית של הסדרה מתחילה כשנתיים אחרי אירוע סוף העונה הקודמת, וג'ון - שבסוף העונה השלישית היה מעורב בפיצוץ רכבת והריגה של אנשים חפים פשע - עקר מהעיר ועבר לגור עם משפחתו בבית מבודד באזור כפרי. אבל חיי הפשע לא מוותרים עליו, ואחיו, טומי, מקבל מיריבו, צ'נגרטה, את "היד השחורה" - הודעת איום על חייו ועל חיי היקרים לו. ג'ון לא מספיק להיערך, וצ'נגרטה שולח מחסלים לביתו בכפר. אזמה ניצלת, אך ג'וני נהרג תחת מטח של קליעי רובה.

בראיון עם האתר Digital Spy, סיפר קול שהוא היה זה שיזם את עזיבת הסדרה - "אני החלטתי", ענה בתשובה לשאלה מי החליט להיפטר מג'ון. "אני חושב שעזבתי בזמן טוב כי אני חושב שזה נותן הזדמנות טובה לשחקנים אחרים להיכנס, וזה נותן לחבר'ה הצעירים יותר דברים לעשות". ולמרות שחלפו יותר משנתיים מאז שעזב את הסדרה, קול מספר שהוא עדיין מזוהה עם התפקיד. "התגובות שאני מקבל ברחוב הן לא מציאותיות. אני לא יכול לתאר לך. זה לא מציאותי. והתגובה שאני מקבל רוב הזמן היא 'אני לא מאמין שנהרגת, לא היית צריך למות, למה מתָּ, אנחנו אוהבים את הדמות שלך".

על יוצרי הסדרה וחבריו לקאסט אמר קול, "קיבלתי המון אהבה מהחבר'ה האלה". וכמו חברי הפיקי בליינדרז עצמם, גם צוות ההפקה וחברי הקאסט מצטיירים כחבורה מגובשת למדי, גם מאחורי הקלעים. "זה מה שרציתי להיות חלק ממנו", אמר קול, "רציתי להיות חלק מסדרה נפלאה ולעשות טלוויזיה מעולה. אז אי אפשר להתלונן על זה, נכון?".

View this post on Instagram

A post shared by Joe Cole (@theotherjoecole) on

מותו של ג'וני לא באמת מאפשר לקול לעשות קאמבק לתפקיד, אבל זה לא אומר שדרכו כמאפיונר הגיעה לקצה. קול לוהק לתפקיד מרכזי בדרמת פשע חדשה בשם "Gangs Of London" - כן כן, הבריטים לגמרי העתיקו מהתרגום העברי "כנופיית ברמינגהם" ויצרו את "כנופיות לונדון" - שמשודרת בו זמנית ברשת Sky באנגליה וברשת Cinemax בארצות הברית. "Gangs Of London" עוסקת גם היא במאבקי שליטה בתוך ובין כנופיות, אם כי הפעם בזמננו אנו ובהשתתפותם של קרטלי פשע בינלאומיים, שנלחמים זה בזה בניסיון לרשת את עסקיו של אחד מהפושעים הכי חזקים בלונדון, אחרי שהוא מחוסל. ואם זה לא פתח לכם את התאבון, נספר שמי שיצר את הסדרה החדשה הוא גארת' אוונס, שביים את סרט האקשן המסחרר "הפשיטה".