מאחורי כל סיפור הצלחה עומד אדם אחד שהאמין ודחף. הרקדנים המקצועיים של "רוקדים עם כוכבים" לא עושים הנחות למפורסמים שעומדים לצידם: הם גורמים להם להזיע בחזרות, עובדים על כוריאוגרפיות מרהיבות, נותנים את הנשמה שלהם, וכל זה כדי שהפרטנרים המפורסמים יהפכו לרקדנים מעולים בעצמם.

אבל לפני שרקדנים המקצועיים הפכו למה שהם היום, הם היו ילדים עם חלום. מי שעמדו לצידם בדרך שהם עברו היו ההורים שלהם, ורגע לפני שהם יצאו לקרב המנטורים על הרחבה של "רוקדים עם כוכבים" (הערב, אחרי החדשות, קשת 12) - ג'וליה שחר ומתנאל קונבסקי מספרים על האדם שמרגש אותם יותר מכל: אמא שלהם.

לא רבים הילדים שיודעים מה החלום שלהם בגיל צעיר, אבל כישרון הריקוד זרם בדמו של מתנאל קונבסקי עוד בשלבים הראשונים של החיים. "אני רוקד מגיל ארבע", הוא מספר ומשחזר: "פשוט התרוצצתי בבית, רקדתי לכל מוזיקה אפשרית שהייתה מתנגנת - ומהר מאוד הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים".

בעונה שעברה מי שהגיעה לצפות במתנאל בקרב המנטורים הייתה אימו, האישה הכי יקרה לו. "אמא שלי נורא ריגשה אותי שם", הוא משתף לצד הפרטנרית לרחבה אלה לי להב, "באופן כללי תמיד כשאמא שלי מדברת, או כשמישהו מדבר על אמא אני עוד שנייה בוכה".

ג'וליה ומתנאל על הקשר עם האימהות שלהם (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת 12)
מתיישבים לשיחה רגע לפני קרב המנטורים | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת 12

מי שעוד ישובים על הספה הם המודחים הטריים ג'וליה שחר ויוגב מלכה - שעושים הכל בימים אלו כדי לצלוח את גלגל ההצלה ולחזור לתחרות. האופן שבו מתנאל דיבר גרם לג'וליה לשתף גם היא על הקשר הקרוב לאמה. "אמא זה הנושא הכי רגיש", היא אומרת, "אמא שלי היא הדבר הכי מדהים בעולם, הדבר היחיד שיש לי בעולם. אין לי משפחה, ההורים שלי גרושים, בגיל צעיר עלינו לכאן. זה רק אני והיא בעולם הזה".

הדמעות החלו לזלוג מרוב התרגשות, והפרטנר יוגב אמר: "אני מכיר אותה קשוחה, באה עם סכין בין השיניים לחזרות. אני ממש שמח שעכשיו הצופים בבית רואים". ג'וליה סיכמה: "היא באמת כל עולמי ואם אני אראה אותה בספות זה ימוטט אותי".