הרבה לפני שמישהו חשב בכלל על סטרימינג, אפליקציות ורשתות חברתיות, ילדים עשו משהו די מדהים בשעות הפנאי שלהם: קראו ספרים. אחד הז'אנרים הפופולאריים ביותר באייטיז היו ספרי המשחק "אתה הגיבור", שבהם הקורא היה יכול לבחור בשלבים שונים בין כמה אפשרויות שיובילו אותו לעמודים שונים ולהסתעפויות עלילתיות אחרות. כעת, ספרי המשחק הקלאסיים הללו עומדים במרכז תביעת ענק שהוגשה נגד נטפליקס, ועלולה לעלות לרשת הסטרימינג עשרות מיליונים ולהוות תקדים שישנה את פני תעשיית הבידור. 

הוצאת הספרים צ'וזיקו, שמכרה יותר מ-265 מיליון עותקים של ספרי המשחק מאז שנות השמונים, הגישה תביעת נזיקין בסך 25 מיליון דולר נגד נטפליקס על שימוש בסימן הרשום "אתה הגיבור" (Choose Your Own Adventure) בסרט הטלוויזיה "מראה שחורה: בנדרסנאץ'"

"בנדרסנאץ'", סרט עצמאי שמהווה חלק מסדרת הלהיט של נטפליקס, היה מהראשונים בפלטפורמה שיישמו פורמט של סרט אינטראקטיבי. הסרט, שעלה לשירות בשנת 2018, מציג מפתח משחקי וידאו צעיר בשם סטיבן באטלר העובד על משחק המבוסס על ספר פיקטיבי בסדרת "אתה הגיבור". הסרט עצמו בנוי כמו ספרי המשחק ולצופה ניתנת אפשרות לבחור מבין אופציות המוצגות על המסך ומובילות לקווי עלילה שונים, כך שכל בחירה שהם מקבלים יוצרת סיפור אחר. 

בתביעה שהגישה נגד נטפליקס, טוענת צ'וזיקו כי פלטפורמת הסטרימינג השתמשה בסימן הרשום "אתה הגיבור" בצורה שמטעה את צופי הסרט ומקשרת בין המותג המוכר מהאייטיז (העשור שבו מתרחשת עלילת הסרט) לבין "בנדרסנאץ'". למרות טענותיה של נטפליקס שמדובר בשימוש הוגן, בית המשפט דחה את בקשתה לביטול התביעה שצפויה להגיע לבית המשפט בקרוב, אם שתי ענקיות התוכן לא יגיעו להסכם פשרה. במידה וצ'וזיקו תנצח בתביעה, המשמעות היא לא רק הפסד של עשרות מיליוני דולרים במקרה הספציפי הזה אלא תקדים שעלול לשנות סדרי עולם.

תביעות דומות על שימוש בסימנים רשומים בתוך עלילות בדיוניות כבר נדחו בעבר - כך, למשל, ניצחה "פוקס" בתביעה שהוגשה על ידי חברת טק שפיתחה אפליקציה בשם "קלין סלייט", מונח שמוזכר שוב ושוב בסרט "עלייתו של האביר האפל" בהקשר של תוכנה פיקטיבית שיכולה למחוק עבר פלילי. עכשיו נשאר רק לגלות באיזו אפשרות תבחר נטפליקס להמשך ההרפתקאה המפוקפקת הזו - פשרה, או מלחמה עד הסוף?