הטלוויזיה הטורקית מפיקה להיטים בקצב מסחרר בשנים האחרונות, ולכן לא מפתיע שגם בנטפליקס החליטו להצטרף להצלחה, ומשחררים טריילר ראשון ל"פאטמה" - סדרת מתח חדשה עם השחקנית בורג'ו ביריג'יק (כוכבת "קוזגון"), העוסקת באשת ניקיון שהופכת לרוצחת. מה שידוע עד כה על עלילת הסדרה הוא שפאטמה, שמחפשת את בעלה האסיר לשעבר הנעדר, רוצחת מישהו בטעות ונאלצת להמשיך ולרצוח כדי לשרוד. "רצח הופך להיות שחרור של שנים של מאבק ואבל שהיא הדחיקה", נכתב בתקציר הסדרה, ובנטפליקס טורקיה, שהפיקו אותה, מתארים אותה כ"אגרוף לבטן" וכאלגוריה על "איך להתמודד עם החיים בתור אישה בטורקיה". 

בראיון חדש למגזין וראייטי האמריקאי, ביריג'יק נשאלה אם היא מסכימה עם הטענה הזאת, וענתה: "אני מסכימה לחלוטין! אחרי שצופים בסדרה, בלתי אפשר לא להסכים עם זה. אבל הסיפור שלה יכול להיות של כל אישה מסביב לעולם. בגלל שבעולם שנשלט על ידי הומוגניה גברית, אני מאמינה שהרבה נשים יראו חלק מעצמן בסיפור של פאטמה. אני חושבת שהסיפור שלה הוא דרך מטאפורית להסביר את המאבקים הפנימיים שלנו בתור נשים. אבל אני לא רוצה שיכניסו את הסדרה הזאת לתבנית אחת של סיפור העצמה נשי. אני מאמינה שהיא משרתת משהו עמוק יותר, שהסיפור הוא הרבה יותר מזה". 

ביריג'יק מספרת בראיון שהיא עבדה על מחקר הדמות עם פסיכולוג, והם דיברו הרבה על איך טראומות הילדות של הדמות השפיעו עליה בהמשך החיים, מה שעזר לה להתקרב אליה ולהבין אותה. אבל כשנשאלה אם העובדה שהדמות שלה רוצחת הייתה מאתגרת מוסרית, ביריג'יק ענתה: "ברור שכן! אפשר לראות את הסדרה ולחשוב 'אז עכשיו כל אישה במצב כזה צריכה לצאת ולהרוג?', אבל זה בהחלט לא האופן שבו טיפלנו בזה. כמו שכבר אמרתי, ניסינו להסתכל על זה כמטאפורה. כשקראתי את התסריט בפעם הראשונה הייתה לי דילמה, אבל ככל שקראתי אותו והמשכתי להכיר את הדמות ולהפוך לדמות, הבנתי יותר ויותר את המטאפורה. כל אחת מהרציחות שלה מסמלת את הבריחה שלה מסיטואציות שהיא הוכנסה אליהן בכוח, חוסר הצדק שהיא חוותה, העובדה שהיא שקופה עבור אנשים ומתעלמים ממנה, באופן שהצית בה מרדנות".  

"פאטמה" צולמה בזמן מגפה עולמית. בירג'יק עצמה נמלאה חרדה לפני שהחלו הצילומים, אבל מודה כי היא הצליחה להירגע מהר מאוד - ולהתמסר: "חלק ממני רצה להיות על הסט ולגלם את פאטמה מיד, אבל חלק אחר ממני היה מודאג כי לא ידענו איך להתמודד עם המגפה כשרק החלו הצילומים. אבל נטפליקס יצרה סביבה מאוד בטוחה עבורנו". לדבריה, היא כבר נרגשת למדי לקראת הרגע בו הסדרה תעלה למסך: "אני לא יכולה לחכות לראות את התגובות שיתקבלו מרחבי העולם". ובכן, בירג'יק לא תאלץ להמתין עוד הרבה, מאחר ש"פאטמה" תעלה לנטפליקס כבר ב-27 באפריל הקרוב.

View this post on Instagram

A post shared by Burcu Biricik (@burcubiricik)