לפעמים אנחנו מרגישים שכל העולם צופה אף ורק בפרקים ישנים של "חברים" בנטפליקס בלופ אינסופי, כי אחרת אין הסבר לאובססיה הבלתי נגמרת עם הסדרה. לא שאנחנו מתלוננים, חלילה - אובססיה לסדרות טלוויזיה זה פחות או יותר מה שאנחנו חיים בשבילו. 

אז ככה - השנה היא 2019 ואחד השרשורים החמים ביותר במערכת הפורומים רדיט עוסק כולו בפרקים של חברים ששודרו בשנת 2000. בין אם צפיתם בסדרה בזמן אמת או שגיליתם אותה בתחייה המחודשת של השנים האחרונות, בטח לא יכולתם לפספס שהמראה של מת׳יו פרי (צ׳נדלר בינג) משתנה במהלך השנים. אם אתם בגיל הנכון והייתם כבר יצורים חיים וחושבים בשנות התשעים, סביר להניח שאתם גם זוכרים את הסיבה - פרי היה מכור לאלכוהול ומשככי כאבים ובמשך שנים נכנס ויצא מגמילה, כשהבריאות המתערערת שלו גרמה לו לעלות ולרדת במשקל באופן ניכר לאורך העונות השונות של הסדרה.

The one where chandler went from XL to M in one night. They couldn’t even give him the same haircut? from r/howyoudoin

שינויים פיזיים בין עונה לעונה הם סבירים כשהזמן חולף גם בעולם הדמיוני של הדמויות, אבל צופים שחוזרים עכשיו לסדרה בבינג׳ ובמסכים באיכות טובה יותר, לא יכלו שלא לשים לב למהפך שצ׳נדלר עבר בין סוף העונה השישית לתחילת העונה השביעית. בסוף העונה השישית (אם אתם זקוקים לאזהרת ספוילר אנחנו באמת לא יודעים מה אתם עושים פה), מוניקה מציעה לצ׳נדלר נישואים בתוך הדירה המפורסמת שלה, והעונה השביעית נפתחת כמעט מאותה הנקודה; צ׳נדלר אפילו לובש את אותה החולצה בשני הפרקים, אבל חוץ מזה - כל דמיון הוא מקרי בהחלט.

View this post on Instagram

A post shared by matthew perry (@mattylangfordperry) on

במהלך ההפסקה בין צילומי שתי העונות האלה, בשנת 2000, פרי לקה בדלקת בלבלב כתוצאה מההתמכרויות שלו, והמחלה גרמה לו לירידה דרסטית במשקל. בעוד במחלות קצת קשה לשלוט, הצופים לא יכלו שלא לשים לב שהוא גם חזר עם תספורת חדשה וקצרה יותר, כי מי לא רץ להסתפר מיד אחרי שהחברה שלו כורעת ברך?

נוסף לפרט הקריטי והמשובש הזה, הצפיות החדשות בחברים חשפו את הניצב המאוד לא אמין שהופיע בעונה השמינית במקום אביהם של רוס ומוניקה, פריט אמנות קריפי במיוחד שהתגלה על אחד הקירות בעונה הרביעית ואת הפאשלה הטכנית שגרמה להצגת טלפון ביתי מנותק בפרק מהעונה השלישית. וכל עוד חברים תמשיך להיות אחת הסדרות הפופולריות ביותר בנטפליקס, נראה שכתבות הגילויים והחידושים האלה לא ילכו לשום מקום.