בשבוע שעבר פורסם כי הפקת "בוראט 2", סרטו החדש של סשה ברון כהן, נתבעה על ידי עזבונה של ניצולת שואה, שבוע לפני עלייתו של הפרויקט לשירות הסטרימינג אמזון פריים. הניצולה, ג'ודית דים אוונס, התראיינה טרם מותה לסרטו של כהן, שם שיתפה את סיפור חייה בפני דמותו הפיקטיבית של העיתונאי מקזחסטן. אוונס, כך מתברר, הניחה כי מדובר בסרט דוקומנטרי העוסק בשואה, ובתביעה שהוגשה מטעם משפחתה נטען כי היא לא הייתה מודעת לעובדה שמדובר בקומדיה, וכי אם הדבר היה מובא לידיעתה, לא הייתה משתתפת בצילומים.

כעת, דיווח חדש של מגזין דדליין מאיר את הדברים באור מעט אחר. לפי הדיווח, כהן דווקא לקח ברצינות מוחלטת את סיפור חייה של אוונס, ואף מקדיש לה את הסרט במלואו. הקומיקאי, שידוע במאבק המתמשך שלו במכחישי שואה ואנטישמים, אף שבר מסורת היסטורית, וחשף את זהותו האמיתית בפני אוונס לאחר הצילומים. לפי הדיווח, כהן הרגיש צורך להבהיר לה מה היו כוונותיו ביצירת הסרט, וזאת מתוך יראת כבוד לחוויה שלה. הוא גם ביקש מצוות ההפקה להסביר לאוונס כי הוא עצמו יהודי, וכי הוא מגלם בסרט דמות של אדם בור בכל הנוגע לשואה. 

בנוסף, כהן הסביר לאוונס כי השתתפותה בסרט מאתגרת את דמותו האנטישמית שלו, וזאת דרך שיתוף סיפורה האישי. יוצרי הסרט והמפיקים אף עזרו למשפחתה של אוונס להקים אתר לזכרה, וכהן עצמו, בשיתוף עם אמזון, יצר קטע בונוס לסרט שמציג את התלאות שעברה משפחתה במלחמת העולם השנייה, ואת סיפור חייה המלא של המנוחה.

למרות כל אלה, משפחתה של אוונס עדיין מתקדמת עם התביעה נגד ההפקה. "הייתה מזועזעת ומתוסכלת", נכתב בתביעה, "אם גברת אוונס הייתה מודעת לטבעו האמיתי של הסרט ולכוונות של הראיון, היא לא הייתה מסכימה לקחת בו חלק". התביעה מציינת את אמזון פריים וחברת ההפקות Oak Springs בתור הנאשמות, ודורשת מהן להסיר את הסצינה המדוברת ולשלם למשפחה סכום קרוב ל-75 אלף דולר. הסרט, בינתיים, צפוי לעלות לסטרימינג ביום שישי הקרוב.