ב"ברידג'רטון", שתשוב בקרוב למסך, ג'ונתן ביילי מגלם את אנתוני רודף השמלות – אבל במציאות, הוא בכלל נמשך לגברים. בתקופה הנוכחית של חייו, ביילי מאוד פתוח בנוגע למיניות שלו – אבל זה לא תמיד היה ככה: בריאיון חדש למגזין GQ סיפר השחקן על היציאה מהארון כהומו, ועל הזמנים בהם הוא הרגיש שעליו להדחיק את נטייתו המינית ולהסתיר אותה.

בתחילת הקריירה שלו, אחד מחבריו השחקנים של ביילי שיתף איתו אנקדוטה שקרתה לו: במהלך צילומי פיילוט לסדרת טלוויזיה, נאמר לאותו חבר שחקן המשפט הבא - "יש שני דברים שאנחנו לא רוצים לדעת, אם אתה אלכוהוליסט או אם אתה הומו". האנקדוטה הזו, לדברי ביילי, נשארה איתו לאורך זמן – וגרמה לו להרגיש שעליו להסתיר את המיניות שלו למען הקריירה שלו. "כל מה שנדרש זה שאחד מאותם אנשים בעמדות הכוח יגידו דבר כזה, וזה מחלחל", אמר בריאיון. "אז, כן, ברור שחשבתי את זה. חשבתי שכדי להיות מאושר אני צריך להיות סטרייט".

אבל בשנות ה-20 המוקדמות לחייו החליט ביילי לצאת מהארון מול משפחתו וחבריו. "הגעתי לנקודה שבה חשבתי, 'זין על זה'", אמר. "אני מעדיף להחזיק את היד של בן הזוג שלי בפומבי או להיות מסוגל לשים תמונה של הפרצוף שלי בטינדר, ולא להיות כל כך מודאג מזה – מאשר לקבל תפקיד מסוים". בעקבות התפקיד ב"ברידג'רטון", ביילי הפך למושא תשוקתם הן של הצופות הנשים והן של הצופים הגברים, ואין ספק שתפקידו בסדרה הקנה לו מעמד של סמל מין. אבל לדבריו, הוא מעדיף שלא לחשוב על עצמו כך. "שחקנים שחושבים שהם סמל מין? קרינג'", אמר.

ג'ונתן ביילי, "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
ג'ונתן ביילי בעונה השנייה של "ברידג'רטון". צפוי לנו משולש אהבה מסעיר | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

בעוד העונה הראשונה של "ברידג'רטון" התמקדה בדפני ברידג'רטון ובסיפור האהבה שלה עם סיימון באסט (רגה ז'אן פייג', שכבר עזב את הסדרה מאז), העונה השנייה של הלהיט תסיט את אור הזרקורים לאנתוני בגילומו של ביילי, האח הבכור במשפחה. כפי שניתן לראות בטריילר לעונה, שפורסם אתמול (רביעי), העונה תעקוב אחר משולש האהבה של אנתוני עם האחיות אדווינה וקייט שארמה: הראשונה היא מי שהוא מצופה להתאהב בה, והשנייה היא מי שכובשת אותו באופן בלתי נמנע. 

הדמות של ביילי, כאמור, מזדהה כסטרייטית. אבל בעבר, השחקן טען ששחקנים הומואים צריכים לקבל את האפשרות להביא למסך התמודדויות מחייהם האמיתיים. "דמויות של הומואים הן מעניינות – בדומה לנשים ב'ברידג'רטון', יש הרבה מכשולים ויש הרבה צמיחה, יש עוצמה אמיתית לגברים הומואים", אמר השחקן בריאיון למגזין דיגיטל ספיי בדצמבר 2020. "הרבה גברים סטרייטים מגלמים תפקידים אייקוניים של גברים הומואים וזוכים לשבחים על כך, וזה פנטסטי. אבל לא יהיה מדהים לראות גברים הומואים משחקים את החוויות שלהם?"