אלי אלטוניו פרץ לחיינו בסדרה "השיר שלנו", כשבמשך שתי עונות גילם את ציון מימון. בהמשך, שיחק גם בתפקיד הראשי בסרט "בופור" ובסדרות "בובות", "אחת אפס אפס" ו"אוטונומיות", אך בשנים האחרונות נעדר מהמסך.

את הקאמבק שלו ירשום אנטוניו בעונה החדשה של "השוטרים", שתעלה בערוץ 12 מחר (שלישי). הוא יגלם את הגיס של מאור עזרא, דדה, אותו הוא מגדיר כך: "מלתעה מהגיהינום, ריקבון, גועל נפש ממש. זו דמות זוועתית, אכזרית ורצחנית - אבל מאוד מעניינת".

כשפגש את ג'וס ריבה בהקרנת פרק הבכורה, הודה אלטוניו כי מדובר בתפקיד שהכי נהנה לגלם בקריירה: "בטופ 5, דדה מספר 1. כבר השם שלו מבהיל ומלחיץ. הוא אולד-פאשן לגמרי, או לפחות מנסה להיות. דדה ממש לא כמו שהוא נראה".

איך התכוננת לתפקיד?
"ביום שהייתי בעניין של התפקיד הזה, פגשתי במקרה דמות מהעבר. הייתי בסופר וקיבלתי צ'פחה על הגב. זה היה רפרנס מהחיים שצץ ברגע המתאים".

העונה השנייה של "השוטרים" תעסוק בהרחבה בין היתר גם בפשיעה בחברה הערבית, נושא שנמצא בכותרות בתקופה האחרונה בעקבות האלימות המשתוללת ומספר הנרצחים הבלתי נתפס. מתחילת השנה נרצחו 102 בני אדם, כשההנהגה והמשטרה עומדות חסרות אונים ולא מצליחות לטפל בסוגיה הכואבת.

"זו טרגדיה של מדינה, טרגדיה מטורפת", אומר אלטוניו, "ילדים גדלים ללא הורים, חפים מפשע נפגעים. פוחדים לישון בלילה. מספר ההרוגים השנה מטורף, וזה הכל בגלל אגו, כסף וכוח. זה נכנס לכל תחום, כולל לעיריות וליוקר המחיה. לוקחים פרוטקשנים לקבלנים ולכן מרימים את מחירי הדירות. זו תופעה מצערת. אני מקווה שבזכות הסדרה יבינו את הכאב שהדבר הזה מחולל ושזה לא משתלם למי שנכנס לשם. כאומן, אני מרגיש צורך לדבר על זה. זה דבר אמיתי".

מי שעוד מצטרף לקאסט בעונה החדשה, הוא השחקן יפתח קליין. תכירו את המועמד החדש לראשות עיריית נהריה: דניאל קלנר, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר שמעז לקום ולהתמודד מול ראש העיר הוותיק והמושחת בסדרה, ניסים בנימיני.

"התחושה מהממת. זו סדרה כל כך טובה, עם צוות יוצרים מהחלומות", מספר קליין, "לא יכולתי להיות יותר מבסוט מזה שהצוות הספציפית הזה לקח את הסיפור. מדובר בסיפור מדהים על אנשים שהקריבו קורבן גדול מעצמם ושילמו מחיר גבוה בשביל להגן על הקהילה שלהם. שמרו לי תפקיד מהמם לעונה השנייה".

יצא לך לשחק את דמות הלוחם לא מעט. מה הסיבה לזה לדעתך?
"לא יודע, הם לא נורמליים. הייתי טנקיסט, חפ"ש, זה רחוק ממני. זו מדינה מאצ'ואיסטית והתפקידים האלה טובים".

מה תפקיד החלומות שעוד לא עשית?
"יש סרט שאני כותב עכשיו ומגייס לו כסף. אולי זה יהיה תפקיד החלומות שלי. ייקח עוד קצת זמן".

קליין שיתף באחת החוויות הזכורות לו בסיום יום צילומים: "נסענו בוואן בחזרה מצילומים. התחילה שיחה פוליטית. זה היה אחרי הבחירות, עוד לא היינו במהפכה המשפטית. דיברנו על בן גביר והנהג יצא עליי, אמר ש'אנחנו בתל אביב לא יודעים כלום'. נהיה ויכוח והלכתי הביתה במועקה. יומיים לא הפסקתי לחשוב על זה. אני לא אוהב להיות בקונפליקטים עם אף אחד".

"אחרי יומיים הוא הסיע אותנו שוב. אמרתי לו: 'תשמע, אני חייב לך התנצלות'. הוא שאל, 'על מה?'. אמרתי לו: 'על השיחה הזאת'. הוא אמר, 'למה? לכל אחד מותר להגיד את הדעה שלו'. אמרתי לו: 'היה לי לא נעים, אני מתנצל. אתה ואני לא מכירים אחד את השני, למה שנכעס זה על זה בגלל דעות של מישהו אחר, בשביל מישהו שמשתמש בי ובך?'. כשירדתי מהוואן הוא אמר לי: 'תמיד אהבתי אותך, עכשיו אני אוהב אותך יותר'".