"אמילי בפריז" הייתה אחת הסדרות המדוברות ביותר של 2020. כמו הסדרות הקודמות של היוצר שלה, דארן סטאר (שאחראי גם על "סקס והעיר הגדולה" ועל "90210 בוורלי הילס"), היא ענתה על הצורך של צופים רבים ברחבי העולם לסדרת פיל-גוד אסקפיסטית, מסוגננת, נשית וכיפית. אבל בשונה מאותן סדרות, ששייכות לשנות התשעים, "אמילי בפריז" התהוותה בתקופה בה הפמיניזם משתרש לאיטו בתעשיית הבידור; בהתאם, אחד מקווי העלילה של הסדרה עסק בשאיפה של הגיבורה, מנהלת שיווק במקצועה, להביא לגניזתה של פרסומת לבושם שמחפיצה נשים.

אז כן, "אמילי בפריז" אמנם השתדלה להיות פרוגרסיבית, אבל בפועל – היא השיגה את המטרה הזו באופן חלקי בלבד. הסדרה אמנם הורכבה מדמויות נשיות בעיקרה והעלתה על הפרק סוגיות פמיניסטיות, אבל בהתחשב בתקופה בה היא עלתה למסך, לא היה בה ייצוג מספק של אנשים שאינם לבנים ושל אנשים מהקהילה הגאה. הדמות השחורה היחידה בסדרה הייתה דמותו של סמואל – ששימש כאתנחתא קומית ולא זכה לקו עלילה מורכב ומסועף משלו. דמותו הייתה גם היחידה בסדרה שהשתייכה לקהילת הלהט"ב. חברתה הטובה של אמילי, מינדי, היא ממוצא אסייתי והייתה אחת הדמויות המשמעותיות בסדרה – ובכל זאת, היא תפקדה לאורך כל הסדרה כחברה הכי טובה של הגיבורה ולא כדמות שמתקיימת בכוחות עצמה. נוסף על כך, הסדרה לא הציגה אנשים שאינם יפים באופן מסורתי: כוכבי הסדרה הם כולם אנשים שעונים על אידאל היופי המקובל - ואנשים שמנים, למשל, לא זכו להופיע בה בתפקידים משמעותיים.

כעת, קצת יותר משנה לאחר עליית העונה הראשונה, הלהיט האהוב של נטפליקס חוזר לעונה שנייה. ונראה שזו עומדת להיות יותר תקינה פוליטית: לילי קולינס, השחקנית הראשית של "אמילי בפריז" שמשמשת בסדרה גם כמפיקה, אמרה לאחרונה למגזין גלאמור כי היא ניהלה "הרבה שיחות" עם מפיקים ומנהלים בכירים בנטפליקס כדי להבטיח שהקאסט של העונה השנייה יהיה מגוון יותר. "ממש התלהבתי מהרעיון לכלול יותר נשים, אנשים שאינם לבנים, ואנשים מהקהילה הגאה – כדי באמת להראות יותר את העולם כפי שהוא", אמרה השחקנית. "אם יש הזדמנות להיות טובים יותר, להשתפר, ולתת יותר ייצוג ואינקלוסיביות – אתם צריכים ללכת על זה". בעונה השנייה של הסדרה, שתגיע למסך ב-22 בדצמבר הקרוב, יצטרפו לקאסט ג'רמי או. האריס ("זולה"), ארנו בינאר ולוסיאן לוויסקאונט ("סנאץ'") שיגלם את אלפי, מושא אהבה פוטנציאלי של אמילי. 

בהמשך הריאיון לגלאמור, התייחסה קולינס גם לביקורת שנמתחה על הבחירה להעניק לסדרה מועמדות לפרס גלובוס הזהב לקומדיה הטובה ביותר, ועל הבחירה להעניק לה עצמה מועמדות לפרס השחקנית הטובה ביותר. "לא ציפיתי שזה יקרה", אמרה קולינס על הביקורת, "אבל הרגשתי שזו בהחלט הזדמנות לנסות ולהשתפר לקראת העונה השנייה. היה לי קשה להתגבר על זה, אבל לא קשה כמו שאמרו. וזה מה שהכי חשוב".