ביום שלישי האחרון, בצל התחקיר של האתר "פוליטיקלי קוראת", שפרסם עדויות על הטרדות מיניות שיטתיות של כוכב "חזרות" ארז דריגס, התראיין השחקן שמיל בן ארי, גם הוא אחד ממשתתפי הסדרה, לאולפן ynet. בן ארי לא התייחס בדבריו לדריגס עצמו, אך טען כי למרות החשיבות, בה הוא מכיר, של תנועת metoo# - "יש נשים, שחקניות או וואטאבר, שקצת מוזילות את העניין הזה. נאחזות בקנה רעוע בשביל שתי דקות של תהילה מפוקפקת". "יש נשים שתופסות טרמפ על זה", הוסיף בהמשך השיחה, "וצריך להפריד בין אלה לאלה". הבוקר פורסמו בעיתון הארץ עדויות על התנהגות מינית בלתי הולמת מצד בן ארי עצמו, אותן מביאות שחקניות שששיתפו איתו פעולה בתיאטרון כשהיו נערות.

אחת מהעדויות המובאות בכתבה היא זו של שחקנית תיאטרון שעוד עם עליית "חזרות" פרסמה פוסט על הטראומה האישית שלה, מבלי לציין את בן ארי כאיש שאחראי עליה. "כל פעם שראיתי אותו בטלוויזיה, העברתי ערוץ. אבל 'חזרות' זו סדרה על העולם שלי והחלטתי שבזה אני צופה, למרות שהוא שם", סיפרה לעיתונאית תמר קפלנסקי, "אני קולטת שהוא עוד משחק את השחקן הבוגר והאחראי, המנטור, זה שאומר לדמות של אגם רודברג, 'מטומטמת! נראה לך שנשכב?' שאומר לדמות של איתי תורג'מן לא להטריד נשים כי 'מאבדים היום עבודה בגלל זה'. עוד רגע הבן אדם עובד בתשדיר נגד הטרדות מיניות. זה כבר היה יותר מדי. אז כתבתי פוסט בפייסבוק. זה היה אימפולסיבי". בן ארי עצמו התייחס בראיון ל-ynet לאותו פוסט, שצף מחדש עם פרסום העדויות נגד דריגס, והסביר כי "פשוט לא הבנתי מאיפה זה נחת עלי. זאת אחת שגם אם הייתי איתה על אי בודד, לא הייתי מתקרב אליה. אני בחיים שלי לא העזתי לא להטריד ולא לגעת".

לפי אותה שחקנית, הראיון שבן ארי בן ה-69 העניק בשבוע שעבר הגיע לאחר יומיים בהם הטיח בה עלבונות מקצועיים ואישיים באופן פרטי, בעקבות פרסום הפוסט. "אני נגעתי בך??? מאיפה צץ לך השקר הזה? ידעת מה חשבתי עלייך כשחקנית וזה מה שהכעיס אותך?" כתב לה, "זה הפטנט שבחרת כדי לחזור למקצוע?". לצדה, מובאות בכתבה עדויות של נשים נוספות שעבדו עם בן ארי בצעירותן, בהצגה "פיטר פן" שעלתה בשנות התשעים, ומספרות כעת על התנהגותו כלפיהן.

ארז דריגס על ההצלחה הגדולה (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , באדיבות ספורט 1)
עדויות על הטרדות מיניות. ארז דריגס | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , באדיבות ספורט 1

"שיחקתי ב'פיטר פן'. לא נשארתי המון זמן, הייתי שם את כל תקופת החזרות ואולי 15 הצגות. שמיל שיחק את קפטן הוק. אני זוכרת שהיה דיבור עליו בינינו, הילדים, שזו היתה תקופת שפל שלו. שהוא שיחק כבר ב'קאמרי' ואיכשהו התגלגל להצגה שלנו", מספרת בכתבה ע', כיום 44, שהייתה בת 14 בעת המפגש על בן ארי, "רוב הזמן הוא הצליח להיות על הגבול ולא לעבור אותו. מה זאת אומרת? היה מין חרמן כזה, היו הערות, היתה שחקנית בוגרת שהוא מזמז הרבה, נגע לה בתחת. בהסכמה, כן? אבל לידנו, הילדים. הוא היה טאצ'י כזה, נוגע. מה שהיה לי איתו היה אירוע קטן ורגעי. אני זוכרת שעמדתי מאחורי הקלעים איזה רגע, והוא בא מאחוריי ופשוט נישק לי את הצוואר בארוטיות". ע' מספרת כי לאחר פרסום הפוסט המדובר, היא יצרה קשר עם שחקניות נוספות ששיחקו ב"פיטר פן" בילדותן: "מתישהו צירפו אותי לקבוצת וואטסאפ, נכנסתי לשם ושאלתי אם מישהי חוותה הטרדה מינית מאחד השחקנים המבוגרים. לא ציינתי שמות, אבל ארבע בנות כתבו לי בפרטי וישר ידעו שזה הוא".

ד', עדה נוספת שהגיעה ל"פיטר פן" עור בטרם מלאו לה 13, התראיינה גם היא לכתבה וסיפרה: "אני לא זוכרת הרבה דברים, אבל כן שהיה דיבור על שמיל בין הילדים. אני זוכרת גם את אחת הנסיעות חזרה הביתה, ברכב של ההפקה. ישנתי. אני יודעת כי התעוררתי מזה שהאצבע שלו בתוך הפה שלי. אני לא יודעת אם היו דברים מעבר לזה, הרבה דברים שמתי מאחור, אבל את הקטע הזה עם האצבע בפה אני זוכרת בוודאות".

בניגוד לשתי העדות הללו, ס' - השחקנית שכתבה את הפוסט הראשון על בן ארי, שסירב להגיב לפרסום הכתבה - דווקא עבדה איתו בשלב מאוחר יותר, כשהיא כבר בוגרת. "שיחקתי עם שמיל בהצגה במשך כמעט שנה", היא מספרת, "הוא גילם את אבא שלי (...) זה קרה בסוף 2011, בסוף אחת ההצגות, בקוליסות שליד הבמה. עמדנו לפני השתחוויה. התפקידים הראשיים יוצאים אחרונים, כל שאר הקאסט כבר היה על הבמה, ושמיל ואני חיכינו לתורנו. עמדנו צוחקים, זה מין 'היי' כזה, של אחרי ההצגה. ואז משום-מקום הוא פתאום התקרב ובתנועה מהירה מאוד הכניס לי ידיים מתחת לשמלה. זה קרה מאוד מהר. הוא הכניס את שתי הידיים וחפן לי את הישבן ונצמד אלי". 

שלוש נשים נוספות, בהן השחקנית נגה שחר ואביטל פלג, מי שעבדה בזמנו כמלבישה בתיאטרון הבימה, אישרו כי הן זוכרות את המקרה של ס'. רנית ברטלר, הממונה על הטיפול בהטרדות מיניות בתיאטרון, אישרה גם היא את הפרטים. מנגד, מנכ"לית התיאטרון דאז, אודליה פרידמן, טענה כי "לא ידעתי מזה בכלל (...) אני מאוד הופתעתי כשראיתי את הפוסט שלה".

"איתו לא החלפתי מילה מאז. בפעמים הספורות שבהן נתקלתי בו במקרה, הוא השפיל מבט", הוסיפה ס', "הוא כבר כמה ימים תוקף אותי בהודעות עם נרטיב חדש ומומצא. יש בזה משהו אלים ומאיים, אבל האמת איתי. אני יודעת על עצמי שאני בן אדם ישר. הוא יכול להגיד עכשיו מה שהוא רוצה ולצעוק מה שהוא רוצה. זו לא השפה שלי".

אודליה פרידמן מסרה בתגובה לכתבה כי "אין דבר חמור בעיני יותר מאשר אלימות והטרדות מיניות ובהתאם לכך פעלתי ואפעל כל חיי. מפנייתך עולה כי מדובר באירועים לפני עשר שנים. ככל שהיו פניות שהוגשו, הן טופלו על פי החוק ועל ידי הממונה על ההטרדות בתיאטרון". תיאטרון הבימה מסר: "אין כיום בהנהלת הבימה אף גורם שהיה מעורב בהבימה בזמן הפרשיה המסופרת בכתבה".