כשג׳יימס קורדן נטל על עצמו את הנחיית תוכנית ה"לייט לייט שואו" לפני כחמש שנים, היו לא מעט שצהלו על כך שמדובר בנקודה קריטית בכל הנוגע לייצוג של אנשים כבדי משקל בטלוויזיה, שכן קורדן הוא אמנם גבר לבן ובריטי, אבל כזה ש״לפחות״ מתמודד עם עודף משקל - ועל כן לא מנחה לייט נייט טיפוסי. קורדן אכן התייחס לא מעט פעמים לעודף המשקל שלו בתוכנית, אך בעיקר בצורה של בדיחות וירידות עצמיות. הייתה רק פעם אחת שבה התייחס לכך בצורה רצינית במונולוג שלו בחודש ספטמבר האחרון - וכעת הוא מתפנה להסביר למה זה היה חשוב לו.

דבריו של קורדן הגיעו אז בתגובה להערה שהשמיע ביל מאהר, מנחה לייט נייט אחר, שאמר כי צריך לחזור ולבייש שמנים (פאט שיימינג) על מנת להוריד את אחוזי ההשמנה בארצות הברית. קורדן אמר אז במונולוג "נאבקתי כל החיים עם המשקל שלי, לא כולנו בני מזל כמו ביל מאהר, אין לנו תחושת עליונות ששורפת 35 אלף קלוריות ביום".

השבוע התראיין קורדן לכתבת פרופיל בעיתון הניו יורקר, בה נשאל מדוע היה חשוב לו לדבר על הנושא, והסביר: "אני פשוט חושב שהערה שלו מנותקת לחלוטין מאנשים אמיתיים. אי אפשר לשכוח איך החיים של רוב האנשים נראים. אי אפשר לשכוח כמה פאקינג קשה זה. ואולי פיסת האושר היחידה שיש לך בחיים זה איזה צ'יזבורגר, והוא זול. בבית הספר של הילד שלי אין ילדים שמנים - בגלל שזה בית ספר פרטי בצד המערבי של לוס אנג'לס". כמו כן הסביר קורדן, "ידעתי שאני חייב להתייחס להערה הזו שלו, אבל הייתי יכול לעשות את זה רק אם זה מצחיק. זה לא היה יכול להיות מונולוג רוטן".

קורדן המשיך ודיבר בראיון על האפליה שנתקל בה בתור שחקן כבד משקל בבריטניה. "הייתי טוב מספיק רק בשביל לשחק שופט עגלגל בבית משפט, או הבחור הזה שסוחב טלוויזיה לבית של יו גרנט בסרט. אם מישהו היה מגיע מכוכב אחר ומדליק טלוויזיה, הוא היה בטוח שאנשים גדולים בעלי עודף משקל לא עושים סקס ולא מתאהבים. הם רק חברים של אנשים שמתאהבים. כמו כן הם גם לא מאוד חכמים, אבל כיף איתם. והם לא בעלי ערך כמו אנשים שנראים טוב".

קורדן אף סיפר כי כשיצר את סדרת הטלוויזיה הבריטית המצליחה "גאווין וסטייסי" יחד עם השחקנית כבדת המשקל רות' ג'ונס, השניים ליהקו את עצמם לתפקידי דמויות המשנה, שהם החברים הטובים והמופרעים של הזוג הראשי בסדרה. הסיבה: "היינו ריאליים בנוגע לכך שאף אחד מאיתנו הוא לא חומר שממנו קורצו גיבורים ראשיים".

בנוסף נפתח בנוגע לקשיי ההתמודדות שלו עם הכוכבות בעקבות הצלחת הסדרה, ואמר: "התחלתי להתנהג כמו הפרחח שאני לא חושב שאני. זה היה מאוד משכר, הגל הראשון של התהילה. ואני חושב שזה אפילו יותר משכר אם אתה לא גדל לתוך זה". קורדן סיפר כי התעשת וירד מהעץ הגבוה שלו רק לאחר שאחותו וחברו הטוב התעמתו איתו לגבי ההתנהגות שלו. בעקבות כך שינה את אורח חייו והחליט להישאר בבית יותר כדי להפוך לאדם טוב יותר - "הדבר הכי גדול שהייתי צריך ללמוד היה להישאר בבית ושיהיה לי נוח עם עצמי", אמר.