השחקנית קלוריס ליצ'מן הלכה לעולמה בגיל 94. ליצ'מן הייתה השחקנית המעוטרת ביותר בפרס האמי (תואר אותו היא חולקת עם ג'וליה לואי-דרייפוס), לאחר שזכתה בו שמונה פעמים. לצד העשייה המשמעותית שלה בעולם הטלוויזיה, השחקנית גם עשתה חיל בקולנוע, כאשר ב-1971 זכתה בפרס האוסקר על הופעתה בסרט "הצגת הקולנוע האחרונה". 

ליצ'מן החלה להתפרסם לאחר שהתמודדה על תואר מיס אמריקה, ואחרי מעט תפקידים בתיאטרון ובקולנוע, היא נהייתה לשחקנית קבועה בטלוויזיה. זה היה בימים שלפני HBO וטלוויזיית האיכות, כששחקני טלוויזיה נחשבו נחותים לשחקני הקולנוע, ובכל זאת הפכה לשם דבר של ממש, כשהייתה בגיל 40 - בתקופה בה התעשייה האמריקאית כמעט ולא ראתה נשים בגילה. היא גנבה את ההצגה למרי טיילר מור ב"המופע של מרי טיילר מור", אחד הסיטקומים החשובים בתולדות הטלוויזיה. ליצ'מן גילמה את פיליס, שכנתה הנוירוטית של מרי. דמותה של פיליס זכתה לאהדה גדולה מהקהל, וליצ'מן נהייתה לכוכבת של סדרת ספין-אוף משלה. על תפקיד זה זכתה בשני פרסי אמי.

התפקיד הקולנועי המפואר ביותר של ליצ'מן היה ב"הצגת הקולנוע האחרונה", בו גילמה את רות, אישה דיכאונית שנשואה לגבר גיי בארון ומנהלת רומן עם תלמיד תיכון. ליצ'מן, כאמור, זכתה בעבורו באוסקר בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר, כשהייתה בת 45. עד היום נחשב תפקיד זה נחשב לאחת ההופעות הטובות ביותר שזכו בפרס. לצד הסרט ההוא, בו נכנסה לתפקיד דרמטי, אחת מהופעותיה הקולנועיות האהובות ביותר הייתה בפארודיה של מל ברוקס, "פרנקנשטיין הצעיר", שם גילמה את פראו בלוכר, אם הבית, ובכך חקקה את שמה בתולדות הקומדיה האמריקאית. כ-30 שנים לאחר מכן, הסרט הפך למחזמר בברודוויי וליצ'מן נבחנה לתפקיד. ברוקס העדיף ללהק שחקנית אחרת, צעירה יותר - והוא צוטט כאומר שהוא "לא רוצה שהיא תמות על הבמה". באותה תקופה, ליצ'מן, בת 81, עשתה חיל כמשתתפת ב"רוקדים עם כוכבים", מה שגרם לברוקס להתחרט על החלטתו - אבל זה כבר היה מאוחר מדי. המחזמר, שלא הצליח במיוחד, ירד מהבמה. 

לדור הצעיר, ליצ'מן מוכרת יותר בתפקידי סבתות טלוויזיוניות למיניהן. היא זכורה כסבתו של מלקולם ב"מלקולם באמצע", תפקיד עליו זכתה בשני פרסי האמי האחרונים שלה. היא גילמה את מאו-מאו, הסבתא בסדרה "לגדל את הופ", עליה הייתה מועמדת לאמי בפעם ה-22 והאחרונה (ליצ'מן נמצאת בתיקו עם ג'וליה לואי-דרייפוס על הזכיות עצמן באמי; כשמדובר על מספר המועמדויות שלה לפרס, היא עקפה אותה ואת שאר שחקני הטלוויזיה). בחיים האמיתיים היא אף הייתה סבתא בעצמה, ואף הספיקה לחבוק נין ראשון. גם בגיל 93 היא לא האטה את קצב עבודתה - הסרט האחרון בהשתתפותה שיצא היה סרט האנימציה "הקרודים 2", אליו תרמה את קולה. אבל זו לא הייתה הופעתה האחרונה: היא הספיקה להצטלם לעוד שני סרטים שלא יצאו עדיין לאקרנים, וייצאו לאחר מותה.