הסרט "יהלום לא מלוטש" (Uncut Gems) של נטפליקס זוכה לאחרונה לסיקור נרחב בעיקר בזכות ההופעה של אדם סנדלר - אחת ההופעות הדרמטיות הבודדות בקריירה שלו - וההתעלמות של האוסקר ממנו. אבל אותנו מעניין עניין אחר לחלוטין, והוא הקשר המשפחתי המפתיע של צמד האחים בני וג'וש ספדי, יוצרי הסרט. קשר שמגיע, איך לא, עד לנועה קירל. 

סנדלר, שזכה אתמול בפרס השחקן הטוב ביותר בטקס הספיריט לקולנוע עצמאי, הודה בנאומו לצמד האחים וציין כי השניים נראים כמו "רבנים חסרי בית" (Homeless Rabbis), מה שמיד הסגיר את היותם יהודים. וכיאה ליהודים, גם לאחים ספדי יש קשר ישראלי מעניין במיוחד - אחותם למחצה היא איב ספדי, דוגמנית בת 18 שמוכרת לכם בעיקר מהעונה השנייה של הריאליטי הישראלי "פושרז", בו היא הופיעה לצדה של קירל.

View this post on Instagram

A post shared by Eve Safdie (@safdieve) on

אביהם של איב, ג'וש ובני הוא אלברטו ספדי, איש עסקים אמריקאי ממוצא יהודי-סורי שחי בניו יורק. איב עברה לגור איתו ועם אמה אורלי במנהטן כשהייתה תינוקת, ונשארה שם עד שהייתה בת שבע. בראיון ל-Xnet ביולי האחרון, איב סיפרה שהייתה בנתק מוחלט מאביה במשך חמש שנים וחזרה להיות איתו בקשר בגיל 12. מאז, היא ואביה מקפידים לשמור על קשר מצוין. באותו ראיון, ספדי לא מזכירה את טיב הקשר שלה עם שני אחיה למחצה שהפכו לאחרונה למפורסמים מאי פעם. ג'וש בן ה-35 ובני בן ה-33 גדלו גם הם בניו יורק, ואמם היא ממוצא יהודי-רוסי. 

עוד חברים במשפחה המורחבת המרשימה הזאת? האדריכל משה ספדיה שתיכנן בין השאר את מוזיאון יד ושם ובנו אורן ספדי, תסריטאי גם הוא (בין היתר של הסרט הישראלי "מתוק ומר"). מחיטוט נוסף בעץ המשפחתי גילינו שמשה ואורן הם גם קרובי משפחה של דב צ'רני, המייסד של אמריקן אפרל שהעזיבה שלו את המותג לוותה בשערורייה והאשמות על הטרדות מיניות ואפליה.

האחים ספדי החלו ליצור יחד סרטים כבר לפני מעל לעשור, אבל זכו לפרסום רחב יותר רק ב-2017 עם הסרט "גוד טיים" בכיכובו של רוברט פטינסון. הפרויקט הבא של השניים צפוי להיות גרסה מחודשת ל"48 שעות", סרט משנות השמונים בכיכובם של אדי מרפי וניק נולטה. הסרט החדש אמור היה להיות רימייק לסרט מ-1982, אבל בדצמבר האחרון אמרו האחים שהם זנחו את הרעיון הזה, וש"48 שעות" שלהם הפך לפרויקט אחר וחדש. אולי יש איזה תפקידון לאחותכם הדוגמנית?