הכתבה הבאה מכילה הרבה ספוילר. המון. וכולם מכוונים לאופן שבו קורה משהו לג'ק, האבא האהוב מ"החיים עצמם". אם אתם לא יודעים בכלל מה קרה לו, סימן שלא סיימתם את העונה הראשונה, ועל כן כדאי שתעצרו ותלכו להשלים אותה בהקדם. אבל בהנחה שאתם כבר פה, אתם כנראה יודעים על מה אנחנו מדברים ונחזור לדבר לא ברמזים: הפרק הראשון לעונה השנייה של "החיים עצמם" (שכשמה כן היא, החיים עצמם) חושפת את האופן בו ג'ק מת. ומה נגיד לכם חברים, לפי התגובות של החברים מחו"ל - זה לא הולך להיות נעים.

אחרי קליף האנגר קשוח שארך שישה חודשים בלבד (פלוס כמה פרקים שהותירו אותנו במתח ובציפייה רק כדי להבין שהם לא יחשפו את אופן מותו בהקדם), הדקות האחרונות לפרק הבכורה של העונה (שתגיע אלינו הלילה, yes Drama) החזירו אותנו לזמן ומקום מותו של ג'ק. ברגעים שלפני כן, רבקה מדברת עם ג'ק ומנסה להציל את מה שנשאר מהנישואים שלהם, בזמן שהוא מתקשה להתמודד עם בעיית האלכוהול שלו. היא מנסה להרגיע אותו ולהבטיח לו שהכל יסתדר. "ג'ק, תסתכל עליי.. בעוד מספר חודשים מעכשיו, הכל יחזור להיות כפי שהיה". כצפוי, דברים לא ממש חוזרים להיות כפי שהיו.

הפלאשבק מתקדם במספר חודשים - רבקה ברכב, שבורה לחלוטין, אדישה לסביבה, ולצדה שקית ובה, כך מסתמן, חפציו של ג'ק - שעון, מפתחות ויומן. בינתיים במקום אחר, קייט בת ה-17 נראית שבורה גם היא, בעודה מחזיקה כלב, ואומרת לרנדל ומיגל "אנחנו חייבים למצוא את קווין". הם עושים את דרכם לאח התאום שלה כדי לבשר לו את הבשורה הקשה, אך כמובן מפריעים לו באמצע סשן התמזמזות. בחזרה לרבקה, היא בדיוק מגיעה בחזרה הביתה - ואז אנחנו נחשפים למראה הקשה: הבית כולו שרוף, מסביב הסרטים של המשטרה חוסמים את הכניסה למקום ומספר לוחמי אש נוכחים גם הם - בזמן שרבקה פורצת בזעקת בכי.

וזהו.

כן, "החיים עצמם" עושה את מה ש"החיים עצמם" הכי טובה בו - וזה להשאיר אותנו במתח מהול בעצב תהומי שגורם לנו לתהות - מה לעזאזל קרה שם?! איך הבית עלה באש? איפה היו כולם כשהשריפה התרחשה? ואיך בדיוק ג'ק נהרג? כפי שהבטיח יוצר הסדרה, דן פוגלמן - התשובות יגיעו כולן במהלך העונה, כך שזה עניין של זמן עד שפריצת הבכי הענקית תגיע.

פוגלמן חשף כי הסצנה הקשה של רבקה הייתה הטייק הראשון של השחקנית מנדי מור, וצולמה לפני שבוע וחצי בלבד כדי לשמור על סודיות מלאה. מור, אגב, מציעה לשים עין על רמזים שהוחבאו באותה סצנה אחרונה. "היו כל מיני רמזים שאני לא בטוחה שאנשים קלטו - קייט החזיקה כלב, לרנדל יש חברה ולקווין יש רגל שבורה (בסצנה רואים גבס על רגלו - נ"ב)", היא מספרת. "כל אלה הם דברים שאני חושבת שאנשים יבינו בכמה פרקים הבאים, שיובילו להרכבת חלק גדול יותר בפאזל".

כצפוי, הצופים החלו להגיב לקליף האנגר די במהרה ולקחו את כל העצב שלהם לטוויטר. "הגעתי הביתה בדיוק בזמן לחמש דקות האחרונות של הפרק ובכיתי כמו תינוק בהתקף", כתבה אחת בעוד אחרת תהתה: "מי לעזאזל הולך לשלם לי על הטיפול?".אם זה לא מספיק משכנע, הנה עוד כמה תגובות פרופורציונליות:

>>TVBee בפייסבוק