לא בכל יום אומן מבקש מהקהל להחרים את היצירה שלו, אבל במקרה הטרי של דייב שאפל לא מדובר בסתם גחמה - אלא בהחלטה מנומקת. שאפל, אחד מהסטנדאפיסטים המובילים בעולם בעשורים האחרונים, מופיע לאחרונה על המסך בעיקר בזכות הספיישלים הקומיים שלו שעולים לנטפליקס, אך עוד קודם לכן, אי אז בשנת 2003, הוא הוביל גם את תכנית המערכונים המושחזת והאהובה "המופע של שאפל", ששודרה ברשת קומדי סנטרל האמריקאית וזכתה להערכה.

כפי שקורה לאחרונה לא מעט בקרב סדרות קאלט שחלפו מן העולם, גם "המופע של שאפל" זכתה להתעניינות מצד שירותי הסטרימינג השונים, ולפני שלושה שבועות בלבד היא עלתה בכמה מהם, כולל נטפליקס האמריקאית ו-HBO מקס. רק שעכשיו, על פי קטע מתוך מופע סטנדאפ חדש ואינטימי שעלה מטעמו לאינסטגרם, שאפל מבהיר כי העלייה לאותן פלטפורמות ממש לא מתאימה לו - ודורש שינוי.

לפי הקומיקאי, הוא פנה לשירותי הסטרימינג שהעלו את "המופע של שאפל" בדרישה שיורידו אותה משורותיהם, וזאת לאחר שחברת ויאקום-CBS, בעלת הזכויות לתכנית המערכונים, מכרה להן אותה ללא הסכמתו. נטפליקס, למשל, הסכימה, והתכנית כעת כלל לא זמינה אצלה - צעד שככל הנראה התאפשר בזכות היחסים הטובים בין שאפל לחברה. HBO מקס, מנגד, עדיין מפיצה את הסדרה, וכעת שאפל מבקש ממעריציו להחרימה. 

"התקשרתי לסוכן שלי ואמרתי 'יש משהו שנוכל לעשות לגבי התכנית?' והוא אמר 'לא'", סיפר שאפל לקהל בקטע הסטנדאפ החדש, "ובכן, תזדיין גם אתה, אם ככה. אם אתה רוצה שמשהו ייעשה כמו שצריך, אני מניח שתצטרך לעשות אותו בעצמך". "אני לא יוצא נגד הסוכנים שלי. אני יוצא נגד הבוס האמיתי, אני בא אלייך", שאפל מיהר להבהיר, "אני מתחנן בפניכם, אם אתם אי פעם אהבתם אותי, אם אי פעם חשבתם שיש בי משהו ששווה את הזמן שלכם, אני מתחנן, בבקשה אל תצפו בתכנית הזאת". "אני לא מבקש מכם להחרים רשת כלשהי, תחרימו אותי!".

"תחרימו את 'המופע של שאפל'", סיכם הקומיקאי, "אל תצפו בתכנית, אלא אם הם משלמים לי". לפי שאפל, היחס שלו כלפי HBO נובע לא רק ממניעים מקצועיים וזאת משום שלטענתו כמה בכירים ברשת שאלו אותו בעבר "בשביל מה אנחנו צריכים אותך?" במהלך פגישה. 

View this post on Instagram

A post shared by Dave Chappelle (@davechappelle)