בתוכנית השלישית של "הכוכב הבא לאירוויזיון", עלה לבמה קצין צעיר לבוש מדים, הימם את השופטים בביצוע לשיר "עטלף עיוור" של חנן בן ארי והרים את המסך ישר אל השלב הבא. שאולי גרינגליק יצא מהלחימה בעזה והגיע להגשים את החלום שלו לייצג את מדינת ישראל, אך אחרי האודישן בחר באקט של גבורה לחזור אל הלחימה ולפרוש מהתחרות. אתמול (ג'), הותר לפרסום כי הוא נפל בקרב למען המדינה שחלם לייצג.

השופטים, מנחי התוכנית ואנשי הפקה ספדו לזמר הצעיר שהותיר אחריו משפחה אוהבת וקהל שלם שצפה בו והתרגש. הערב (רביעי) נפתחה התוכנית שהוקדשה לזכרו, בקליפ קצר של האודישן שלו וקטעים נוספים שלו שלא נראו על המסך, מחובק עם המשפחה ומתראיין עם אסי עזר ורותם סלע. 

שאולי היה בן 26 בנופלו, סרן במיל' בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל. בפוסט שפרסם לאחר פרישתו כתב: "דמיינתי את השנה הזאת אחרת, שנה של שאיפות והגשמת חלומות. עכשיו אני חי חלום ישן, להילחם בשביל המדינה".

בתיעוד שפורסם מהאפטר האחרון שלו בבית, מצולם שאולי כשהוא מחובק בזרועות אימו לצלילי שירו המרגש של שלמה ארצי "תתארו לכם". בן דודו ספד לו: "למה ה' לוקח את הכי טובים? הוא לא לוקח. הם נותנים. הם בוחרים, נכנסים, מסתערים, מקריבים, שמים בצד חלומות אישיים. שאולי שלנו הוא ההוכחה לכך".