כולם מדברים על הקשישים, אבל כדאי לזכור שקיימות עוד קבוצות באוכלוסיה הנמצאות בסיכון מוגבר לסיבוכים מהידבקות בקורונה. אחת מאותן קבוצות היא אנשים הסובלים ממחלות ומצבים רפואיים המחלישים את מערכת החיסון שלהם, וביניהם נמנית גם כוכבת "משפחה מודרנית" שרה היילנד. בראיון חדש, היילנד לא מהססת לחלוק את חששותיה, ומספרת על דרך ההתמודדות שלה עם המצב שנוצר.

היילנד בת ה-29 התארחה בפודאקסט "Brad Behavior" והזכירה למאזינים כי היא סובלת מתופעה גנטית הנקראת דיספלזיה כלייתית - התפתחות לקויה של שתי הכליות, או אחת מהן, בגוף העובר במהלך ההיריון. כתוצאה מכך, היילנד נאלצה לעבור השתלת כליות כפולה פעמיים - פעם אחת בשנת 2012 ופעם נוספת ב-2019, לאחר שההשתלה הראשונה נכשלה. 

"באופן די ברור, המערכת החיסונית שלי היא לקויה עקב היסטוריית ההשתלות שלי", סיפרה השחקנית בראיון, "ואני על תרופות בגלל זה, כך שכל דבר בבית שלי חייב להיות מחוטא - אז רמת הפאניקה שלי היא די גבוהה. אבל יש לי גם בעיות בריאותיות אחרות שעלולות להחמיר בגלל מתח, אז אני מנסה להישאר רגועה".

כאמור, בזמן שכ-80 אחוז מהאנשים שנחשפו לווירוס הקורונה חווים תסמינים קלים עד בינוניים, במיוחד בגילאים צעירים כמו של היילנד, הווירוס עלול להיות קטלני עבור אנשים המתמודדים עם בעיה רפואית קיימת. היילנד אף הסבירה כי בימים רגילים, וירוס של 24 שעות נמשך אצלה יותר משבוע. 

תוכנית הפעולה שלה, אם ככה? ריחוק חברתי ויציאה מהבית רק לצורך פגישות עם רופאים. כשהיא כבר יוצאת מהבית, היילנד מקפידה להצטייד במסיכה וכפפות. "כולנו מתמודדים עם אנשים שעלולים למות", הסבירה, "ואני חושבת שזו הזדמנות להתכנס ביחד ולנהוג בחמלה, אהבה ונדיבות אחד כלפי השני".

למזלם של היילנד וחבריה לקאסט "משפחה מודרנית", התפרצות הקורונה לא שיבשה את צילומי הסדרה - כפי שקורה כעת ברחבי העולם - וזאת מאחר שהם הסתיימו לפני שבועות בודדים. בכך, הסתיימו לא רק צילומי העונה הנוכחית (וה-11 במספר), אלא צילומי הסדרה כולה, שבוטלה לאחר 250 פרקים. בנוסף, נאלץ הקאסט להתמודד עם פרידה נוספת בימים אלה, הפעם מכלבת הבולדוג ביאטריס ש"גילמה" את דמותה של הכלבה סטלה, ומתה בגיל 10.

View this post on Instagram

11 years. 250 episodes. 1 Modern Family.

A post shared by Sarah Hyland (@sarahhyland) on