בשבוע שעבר, במהלך התוכנית גאולה ולונדון בכאן 11, סיפר מגיש הטלוויזיה הוותיק ירון לונדון על תקרית שאירעה בעברו, במהלכה חפן את שדהּ של אישה ששהתה איתו במעלית אחרי שזו הניחה יד על בטנו של לונדון. "והיא עושה לי ככה - 'לא טוב'", תיאר לונדון את מגעה של האישה כשהוא מצביע לבטנו, "אז הנחתי את היד על השד שלה ואמרתי לה 'גם זה לא מה שהיה'". ההתבטאות של לונדון התקבלה באותו רגע בתדהמה על ידי גאולה אבן-סער, שמנחה איתו את התוכנית. תגובות נוספות לשידור הגיעו מצדם של חברות וחברי כנסת, אנשי תקשורת נוספים, ותאגיד השידור כאן אף מסר כי דבריו של לונדון "אינם מקובלים", ושייערך איתו בירור.

טענה חוזרת שליוותה את סיקור התקרית בשידור היתה שזו לא הפעם הראשונה בה לונדון מספר על האירוע. ועל אף שלונדון סיפר בראיונות עבר כי הואשם בהטרדה מינית - בשיחה שנערכה בתוכנית הרדיו של דנה ספקטור ורן שריג ב-2016, סיפר לונדון שאישה ניגשה אליו ברחוב והאשימה אותו בהטרדה של בתה, שעבדה כמאפרת בתוכנית טלוויזיה שלונדון התארח בה. "יכול להיות שאני נגעתי לה בגב. אני לא זוכר. אולי אפילו נגעתי לה בכתף ברוך. כי ככה זה היחסים", אמר אז לונדון, "אולי הפניתי את תשומת ליבה למשהו, אולי נגעתי לה מתוך הכרת תודה. יכול להיות שעשיתי איזה מחווה, אני נורא מצטער. אני לא זוכר, לא זכרתי" - לא נמצאה עדות חד משמעית לכך שאכן סיפר פעם בפומבי את מה שקרה באותה מעלית.

הבוקר (30.6) שאל עיתונאי גלובס יונתן כיתאין את השאלה הזו בטוויטר, ואף תייג את חשבון הטוויטר של לונדון עצמו כדי לנסות לדלות ממנו תשובות. "כולם מציינים שירון לונדון כבר סיפר את הסיפור הזה בעבר, אף אחד לא אומר איפה ומתי זה היה", כתב כיתאין, "מי מרים את הכפפה ומושיב על זה איזה תחקירן?". לונדון השיב לכיתאין וכתב: "tavlool (כינויו של לונדון בטוויטר. מערכת tvbee) מתקשה לזכור מתי, היכן, באוזני מי ומדוע פלט את כל הסיפורים שסיפר על אודות תקריות שאירעו לו לפני שנים רבות, אבל במקרה זה הוא בטוח לחלוטין שאמנם סיפר. חבל לבזבז סיפור טוב על שימוש חד פעמי". כיתאין כתב שעל פי שמועה, הסיפור סופר לראשונה על ידי לונדון בראיון לדן מרגלית בסוף שנות ה-90, אולם לונדון לא אישר או הפריך את התאוריה.


השדרן ניצל את גיחתו הנדירה למדי לרשתות החברתיות, והשיב לציוץ נוסף שגינה אותו. באותו ציוץ, כונה לונדון "תרח זקן", והגולש קרא להורדתו של לונדון משידור, כיוון שבאהבתו העצמית, לונדון גוזל משבצות שידור משדרנים צעירים. "הטרחן הזקן מבקש לדעת כיצד הוא יכול לדחוק "צעירים רבים" וכיצד הוא מצליח לדחוק אותם? האם כדי לרשת את מקומו נדרשים רבים? האם הוא אונס את כול מעסיקיו הרבים? משחד אותם? מפחיד אותם?", כתב לונדון.