שבועות בודדים חלפו מאז עליית "השוטרים", סדרת הדרמה החדשה של קשת 12, וההצלחה כבר מדברת בעד עצמה - כשגם מעבר לים מביעים עניין של ממש. יוצרי הסדרה, רותם שמיר ויובל יפת, יובילו דרמת פשע בינלאומית חדשה בשם "יהלומים" ("Diamonds"), שעוד לפני הפקתה נמכרה על ידי קשת אינטרנשיונל לנטפליקס העולמית.

"יהלומים" היא שיתוף הפעולה הראשון בהפקת סדרה בין קשת לבין נטפליקס, והיא מגיעה אחרי שהחברה כבר הפיקה בעבר סדרות שנמרו לגופי תוכן בינלאומיים כמו HBO, אפל וה-BBC. הסדרה החדשה היא קו-פרודוקציה בין קשת לבין "דה מנסן" - חברת ההפקה המובילה בבלגיה - והיא צפויה לעלות לשידור בנטפליקס וב-VRT, תאגיד השידור הבלגי. יפת ישמש כתסריטאי הראשי בפרויקט, ושמיר יביים את פרקי הסדרה לצד הבמאית הבלגית ססיליה ורהיידן. 

העלילה של "יהלומים", הדוברת שלוש שפות - פלמית אנגלית ויידיש - צפויה להתרחש ברובע היהלומים של אנטוורפן שבבלגיה, ותעקוב אחר סיפורה של משפחת ווגנר החרדית שעוסקת בסחר ביהלומים. לאחר שהאח הצעיר במשפחה שם קץ לחייו, בן המשפחה נח, שיצא בשאלה, חוזר מארה"ב עם כוונות מסתוריות ומבין כי משפחתו נקלעה לעסקה מפוקפקת. בעודו מנסה לתקן את המצב, נח מגיע אל הנקודות האפלות ביותר של עולם הפשע והסחר ביהלומים. צילומי הסדרה צפויים להתחיל בקיץ הקרוב, והיא צפויה לעלות לשידור במהלך 2022 בנטפליקס וב-VRT.

יובל יפת (צילום: גיא להב | צילום פרטי)
יובל יפת | צילום: גיא להב | צילום פרטי

רותם שמיר על סט "השוטרים" (צילום: רן מנדלסון)
רותם שמיר (משמאל) בצילומי "השוטרים" | צילום: רן מנדלסון