דצמבר הגיע, ואתם כבר יודעים מה זה אומר: בקרוב מאוד האסקפיזם החורפי החביב עלינו ישוב למסך, ואנחנו מתכוונים כמובן ל"אמילי בפריז", הסדרה שכולם אוהבים לשנוא ושונאים לאהוב. ב-21 לחודש, כולנו נתרווח על הספה – בתקווה, עם כוס יין אדום ביד – ונתמכר פעם נוספת לתלאות חייה של האישה המרגיזה אך הכובשת, שמקבלת החלטות שגויות בזו אחר זו ולובשת בגדים שאלוהים יודע כיצד היא משלמת עליהם. אבל רגע לפני ש"אמילי בפריז" חוזרת בגדול, מוטב שניזכר איך הסתיימה העונה השנייה של הסדרה – וגם נתכונן לעלילותיה האפשריות של העונה השלישית. הנה כל מה שצריך לדעת לקראת הצפייה.

איך הסתיימה העונה השנייה של "אמילי בפריז"?

העונה הקודמת של "אמילי בפריז" נחתמה בקליף-האנגר, כשהגיבורה הנמרצת שלנו עומדת בפני החלטה מקצועית חשובה. כזכור, לקראת סוף העונה, מדלן – הבוסית ההריונית של אמילי משיקגו – נחתה בפריז ויצרה אווירה מתוחה למדי במשרדי סבואר, כשהיא נושפת בעורפם של סילבי ושאר העובדים, ומתעקשת לנהל דברים בדרכה האמריקאית. העוינות בין סילבי לבין מדלן רק מחריפה, ובסופו של דבר, סילבי מחליטה לעשות צעד משמעותי – ולהכריז על התפטרותה מסבואר, כשהיא סוחפת אחריה גם את ג'וליאן, לוק וכל השאר.

מתוך "אמילי בפריז" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
מתוך "אמילי בפריז". מהצד האחד בנקאי לונדוני וציניקן, מהצד השני שף צרפתי כובש | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

הבוסית הצרפתייה לא שוכחת מאמילי, ומציעה לה להישאר בפריז ולהמשיך לעבוד עמה בחברת השיווק החדשה שתפתח; אבל אמילי יכולה גם להחליט לעזוב את עיר האורות, ולהמשיך לעבוד במרץ תחת מדלן במטרה לקבל קידום בשיקגו. מה היא תחליט? עוד לא ידוע, אבל צריך לזכור ששיקולי הקריירה הם לא השיקולים היחידים שעשויים להשפיע על ההחלטה של אמילי.

אי אפשר להתעלם מהתסבוכת הרומנטית שאמילי מנווטת בתוכה, ומההשפעה של רגשותיה לגבר כזה או אחר על הבחירה שהיא תעשה. במהלך העונה, כזכור, משולש האהבה של אמילי, קאמי וגבריאל מקבל צלע נוספת והופך למרובע, כשאלפי נכנס לתמונה; הכימיה בין הבנקאי הלונדוני והציניקן לבין אמילי לגמרי עובדת, וזוגיות איתו הופכת לאופציה ממשית עבורה, במיוחד בגלל שהסיפור עם גבריאל פשוט מורכב מדי – ומימוש תשוקותיה כלפי השף עשוי לעלות לה ביחסיה עם אחת מחברותיה הטובות. בסיום העונה השנייה, היחסים של אמילי ואלפי נמצאים בשיאם – והוא מודיע לה שאמנם עליו לחזור ללונדון, אבל שהוא מעוניין לנסות ולשמור על הקשר שלהם בשלט רחוק.

מתוך "אמילי בפריז" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
מתוך "אמילי בפריז". האם אמילי תבחר בבוסית הצרפתייה או בבוסית האמריקאית? | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

בתחילה, אלה נשמעות כמו חדשות טובות, אבל כשאמילי מקבלת את הצעת העבודה מסילבי, היא צריכה לחשוב עם עצמה ולהבין מה היא *באמת* רוצה. ואכן, אמילי אמנם שמחה עם אלפי, אבל בשיחה מלב אל לב עם מינדי, היא מספרת שהיא בעצם אוהבת את גבריאל. בעידודה של מינדי, מתדפקת אמילי על דלתו של הצרפתי הנאה כדי לספר לו את שעל ליבה – אבל אויה, היא נאלצת לקטוע את דבריה כשהיא שומעת את קולה של קאמי! קאמי - שהייתה עם אוזניות בעיצומו של הווידוי, ולא שמעה דבר - לא רק חזרה לזרועותיו של גבריאל, אלא גם עברה לגור איתו, כך מתברר עכשיו לאמילי המבועתת. מה אמילי תעשה, עכשיו כשגבריאל יודע על רגשותיה האמיתיים? והאם הסטטוס הרומנטי של אמילי ישפיע על המסלול המקצועי שתבחר?

מה יקרה בעונה השלישית של "אמילי בפריז"?

כפי שאפשר להבין מהטריילר המלא של העונה, אמילי לא ממהרת לחרוץ את גורלה, והיא ממקבלת בין העבודה אצל מדלן בסבואר לבין העבודה בחברת השיווק החדשה של סילבי, בתקווה שאף אחת מהן לא תשים לב. במקביל, היא מתחזקת את הקשר שלה עם אלפי – אבל קשה להתעלם מהמתח המיני בינה לבין גבריאל, שמוצג בטריילר, למשל, בסצנה בה הוא מניח את ראשו על כתפה במונית. אבל ברור שאמילי תצטרך להחליט היכן בדיוק טמונות הנאמנויות שלה – הן בעבודה והן בחייה הרומנטיים – ולשים סוף להתחבטות.

העונה הזו, כפי שנראה עכשיו, היא בסימן "בחירה": כבר בטיזר הראשון שפורסם לעונה, אנחנו מקבלים הצצה לבחירה של אמילי לעשות פוני - וכל אישה יודעת שבחירה כזו, שנעשית בתקופה מבלבלת כמו זו שאמילי נמצאת בה, יכולה להעיד על משבר רגשי של ממש. אבל צחוקים בצד, נראה שבעונה הנוכחית אמילי תצטרך להתעמת עם המציאות. כמו שהיא בעצמה אומרת בטריילר המלא של העונה, במהלך שיעור צרפתית: "גם לא לבחור זה לבחור?". "גם ללא לבחור יש השלכות, אז זו עדיין בחירה", מסבירה המורה. "אבל איך אנחנו יודעים שאנחנו עושים את הבחירה הנכונה?" עונה אמילי המבוהלת.

צריך לציין שההחלטות של אמילי ישפיעו גם על עתידה בצרפת: אם בתחילת העונה הראשונה השהות בפריז נראתה לגיבורה שלנו כהרפתקה זמנית, הרי שעכשיו האפשרות להמשיך את החיים בצרפת נראית סבירה יותר ויותר, שכן אמילי מרגישה יותר ויותר בבית - וגם עשתה מאמץ ללמוד את השפה. יהיה מעניין במיוחד לראות איך ההחלטות של אמילי ישפיעו על קאמי, שנפלה קורבן לבגידה כפולה, ולהבין אחת ולתמיד: האם אמילי תימנע מפגיעה נוספת בחברתה הטובה, או שהיא תחליט לעשות הכול למען אהבת האמת שלה, לא משנה מי נרמס בדרך לשם?

מתוך "אמילי בפריז" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
מתוך "אמילי בפריז". מעניין במיוחד יהיה לראות אם אמילי תתחשב בקאמי בקבלת ההחלטות שלה | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

מי יופיע בעונה השלישית של "אמילי בפריז"?

כל חברי הקאסט המרכזיים של "אמילי בפריז" יחזרו לעונה השלישית. לילי קולינס, איך לא, תמשיך לגלם את אמילי; לוקאס בראבו (גבריאל), קאמי ראזה (קאמי), אשלי פארק (מינדי) ולוסיאן לוויסקאונט (אלפי) ישובו גם הם לתפקידיהם, יחד עם וקייט וולש (מדלן) ופיליפין לירוי בולואה (סילבי). גם שחקני המשנה – סמואל ארנולד (ג'וליאן), ברונו גוארי (לוק) ו-וויליאם אבדי (אנטואן) יעשו קאמבק למסך. נוסף על כך, שני שחקנים נוספים יצטרפו לקאסט של "אמילי בפריז" בעונה השלישית. 

הראשון הוא פול פורמן ("הנסיכה הספרדייה"), שיגלם את ניקולס דה לאון. ניקולס הוא לא רק מנהל בכיר בחברה של משפחתו, אלא גם נסיך (כמובן). לפי נטפליקס, נראה שהחיים של ניקולס קסומים – אבל בעוד ששם משפחתו הוא מקור אינסופי של עושר ושל עוצמה, ניקולס גם מלווה בלחץ להוכיח שהוא לא סתם אחד שנשכר לעבודה בגלל נפוטיזם. התוספת השנייה לצוות השחקנים של "אמילי בפריז" היא מילה קרלינג, שתגלם את האמנית היווניה סופיה סידריס. סופיה נמצאת בפריז כדי להראות את האמנות שלה לקאמי, ובמהלך שהותה נקלעת לרומן לוהט עם אחת מהדמויות בסדרה. במי מדובר? וול, נגלה במהלך העונה. 

פול פורמן (צילום: instagram)
פול פורמן, התוספת החדשה לקאסט של "אמילי בפריז". הקראש החדש? | צילום: instagram

כמה פרקים יהיו בעונה השלישית של "אמילי בפריז"?

כמו עונותיה הקודמות של הסדרה, גם העונה החדשה של "אמילי בפריז" תכיל בסך הכל 10 פרקים, שאורך כל אחד מהם עומד על חצי שעה פחות או יותר. במילים אחרות, כדאי שתפנו לכם איזה ערב או שניים כדי לצפות בה.

מתי העונה השלישית של "אמילי בפריז" תגיע לנטפליקס?

שנה (מינוס יום) לאחר עלייתה של העונה השנייה של "אמילי בפריז" לנטפליקס, העונה השלישית של הסדרה המתקתקה תגיע לענקית הסטרימינג ב-21 בדצמבר, כלומר, ממש בקרוב.