דרמת הנוער "חופים של סודות" עלתה לנטפליקס בקיץ האחרון והפכה לאחד הלהיטים הסמויים של ספקית הסטרימינג העולמית. אולם על פי תביעה חדשה נגד יוצרי הסדרה, לפחות חלק מהצלחתה שייך גם לספר בשם "Pennywise: The Hunt for Blackbeard’s Treasure" (פניוייז: המצוד אחר אוצרו של שחור הזקן) משנת 2016, שמחברו, הסופר קווין ווטן, טוען כעת כי יוצרי הסדרה לקחו ממנו השראה ללא רשות.

למי שלא צפה, נזכיר כי "חופים של סודות" מתארת את הרפתקאותיהם של חבורת נערים מתבגרים, שמנסים להבין מה עלה בגורל אביו הנעדר של מנהיג החבורה, ג'ון בי. במהלך ההרפתקאות הנ"ל, הם מוצאים גם אוצר שמשנה את חייהם. על פי טענתו של הסופר, גיבורי הסדרה - בהם קווין, ג'ון בי ושרה - אינם פרי דמיונם של תסריטאי "חופים של סודות" אלא הועתקו ישירות מעלילת ספרו. ווטן תובע כעת גם את נטפליקס יחד עם יוצרי הסדרה המצליחה - שאנון בורקה והאחים ג'ונאס וג'וש פאטה - בטענה לגניבת התוכן המקורי שלו. בתביעתו, הסופר דורש פיצוי כספי, אבל לא רק: הוא מבקש גם שיצויין ברשימת הקרדיטים של הסדרה כי "חופים של סודות" מבוססת על ספרו.

 

ספרו של ווטן מגולל את סיפורם של ארבעה מתבגרים שאגדה מקומית מובילה אותם לאוצר קבור שנמצא בספינה טרופה על חופי צפון קרוליינה. נשמע לכם מוכר? ובכן, כאמור, "חופים של סודות" גם היא עוסקת בחבורת בני נוער המתגוררים בעיירת חוף ומוצאים תיבת אוצר. ואם חשבתם שאולי זה צירוף מקרים, ווטן ישמח לנסות ולהוכיח לכם שזה לא המצב: בתביעתו, טוען הסופר כי הוא מכר עותקים של הספר בעיר ווילמינגטון, שם לדבריו האחים פאטה בילו פרק זמן משמעותי בתהליך יצירת הסדרה. האחים אף ציינו בראיונות כי באותה עיר הם קיבלו את ההשראה ליצור את סדרת הלהיט שלהם. 

ווטן טוען כי סביר להניח שהאחים פאטה נתקלו ברומן המדובר, והשתמשו בו כבסיס ל"חופים של סודות", ואף מתעקש ואומר שיש קווי דמיון שפשוט בלתי-אפשרי להכחיש, ממבנה הסיפור ועד לדמויות, ומדגיש כי העלילה כמעט זהה לעלילת ספרו, והדבר מתבטא, למשל, ברמזים שמוצאים הנערים ובמקומות אליהם הם מובילים. לפי ווטן, האפיונים הכלליים של גיבורי ספרו ואלה של גיבורי הסדרה כמעט זהים, וכך גם במקרה של הנבלים - כאשר הן בספר והן בסדרה קיימים נדבן עשיר ושוטר מושחת.