הרשו לנו לחזור לרגע אחורה בזמן לחורף הקודם, במהלכו "ברידג'רטון" – שיתוף הפעולה הראשון של שונדה ריימס ונטפליקס - הגיחה לאוויר העולם. עוד לפני שהיא הגיעה היה ברור שמדובר בלהיט פוטנציאלי, אבל רק אחרי שהיא עלתה למסך התברר עד כמה. במשך חודשים ארוכים הדרמה התקופתית הממכרת לא ירדה מהכותרות - בין אם אלה עסקו בסט הצילומים המושקע, בסצנות מפתח בלתי נשכחות או בשחקן הראשי, רגה ז'אן פייג', שהפך באופן מיידי לסמל מין של ממש. היא גם הפכה לסדרה הכי נצפית של נטפליקס אי פעם (עד ש"משחק הדיונון" ירשה ממנה את התואר הנחשק).

פייג' אמנם פרש מהסדרה בתום עונתה הראשונה, אבל כפי שאפשר להבין מהטריילר המסקרן לעונה החדשה - היוצרים עמלו ושקדו כדי להבטיח שהיא תהיה מלאה בדרמה ועניין מפה ועד להודעה חדשה. אז עכשיו, רגע לפני שהעונה השנייה מגיעה לנטפליקס, עשינו לכם סדר, וסיכמנו את כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שתתחילו לצפות בה.

ב"ברידג'רטון", כמו ברבות מהסדרות של יוצרת "האנטומיה של גריי", יש כמאתיים קווי עלילה. בהתחשב בזה, ובכך שבכל זאת עברה מעל לשנה מאז עלייתה למסך, שווה לקחת רגע ולהיזכר באירועי העונה הראשונה לפני שממהרים לצפות בעונה החדשה. לכן, הכנו עבורכם ריקאפ קצר שמסכם את אירועי העונה בחייהן של הדמויות המרכזיות.

דפני וסיימון

דפני ודוכס הייסטינגס כרתו ברית משותפת: הם יעמידו פנים שהם נמצאים בתחילתה של זוגיות, וכך שניהם יקבלו את מבוקשם - החיבור עם הדוכס יזכה את דפני בתשומת לב מהמחזרים וסיימון, שלא רוצה להתחתן, ישוחרר מעול חיפוש הזוגיות (לפחות בעונת הנשפים הנוכחית). כשדפני נבחרת ליהלום של העונה היא מוצפת בפניות מגברים – ביניהם גם אחיינה של המלכה שרלוט, הנסיך פרידריך - ולמרות כל זאת, היא מוצאת את עצמה נמשכת דווקא לדוכס. השניים מתקרבים ובהמשך גם חולקים נשיקה לוהטת בחצר, אבל אנתוני תופס אותם על חם.

כפי שהיה מקובל בתקופת הריג'נסי, אנתוני דורש שסיימון יינשא לדפני כדי לשמור על כבודה. סיימון מתנגד בתחילה, אבל לבסוף השניים מתחתנים ומחליטים לבנות מערכת יחסים בריאה (שכוללת גם הרבה, הרבה סקס). אבל הקשר שלהם עומד בפני מכשול גדול: דפני, שחשבה שסיימון *לא יכול* להביא ילדים לעולם, מגלה שסיימון בעצם *לא רוצה* להביא ילדים לעולם - שכן הוא הבטיח לקטוע את שושלת אביו המתעלל. דפני לא מוותרת על חלום חייה: בסצנה מטרידה שגם עוררה לא מעט מחלוקות בקרב הצופים, היא גונבת את זרעו של סיימון. התוכנית שלה נכשלת כשהיא מקבלת מחזור, אבל בסופו של דבר - סיימון לומד להשלים עם העבר שלו, דפני נכנסת להיריון והשניים מביאים לעולם את בנם הראשון.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix)
מתוך "ברידג'רטון" | צילום: Liam Daniel/Netflix

אנתוני

מאז מותו של אבי משפחת ברידג'רטון, שלא מדובר כלל בעונה הראשונה, אנתוני החל למלא את תפקיד ראש המשפחה. בהתאם – הוא גם זה שמלווה את דפני בהצגתה לחברה ומגן עליה ממחזרים לא רצויים. בזמן שהוא מתנהג בשיקול דעת ובזהירות בכל הנוגע למערכות היחסים של דפני, הוא נשאב למערכת יחסים בלתי אפשרית עם זמרת אופרה ששמה סיינה רוסו; הקשר בין השניים לא יכול להתקיים שכן הוא בן המעמד הגבוה והיא בת למעמד הביניים. המתח הזה מייצר, כמובן, לא מעט סערות בקשר שלהם – כשאנתוני נקרע בין אהבתו לסיינה לבין החובה שלו למצוא פרטנרית שיוכל להעמיד עמה צאצאים.

בסופו של דבר, אנתוני מבין שהוא מוכן להקריב את הכל כדי להיות עם סיינה ומבקש ממנה לתת לו הזדמנות נוספת, אבל היא דוחה אותו ומבקשת ממנו להמשיך הלאה. בסוף העונה, אנתוני מודיע למשפחתו שהוא עומד למצוא את אשתו בעונת הנשפים הבאה.

ג'ונתן ביילי, מתוך "ברידג'רטון" (צילום: netflix,  יח"צ)
מתוך "ברידג'רטון" | צילום: netflix, יח"צ

אלואיז

הבת החדה והפמיניסטית של משפחת ברידג'רטון מקדישה את העונה הראשונה למשימה אחת: לחשוף את זהותה של ליידי וויסלדאון, כותבת עיתון הרכילות האנונימית שמשגעת את החברה הגבוהה. אלואיז יוצאת למחקר משמעותי ומעמיק ובשלב מסוים אפילו משתפת פעולה עם המלכה שרלוט בתקווה לגלות מי אחראית על הצהובון השערורייתי. אחת החשודות היא גברת דלקרואה, התופרת של הבון-טון, אבל מתברר שלא היא עומדת מאחורי וויסלדאון. בסופו של דבר אלואיז מרפה מהמאבק העיקש שניהלה במשך כל העונה. מה שברור זה שברגע שבו היא תגלה את האמת - אם בכלל - היא תהיה מאוד, מאוד מופתעת (וזה מה שמוביל אותנו לסעיף הבא).

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel, Netflix)
מתוך "ברידג'רטון" | צילום: Liam Daniel, Netflix

פנלופי, מרינה וקולין

פנלופי היא ללא ספק האנדרדוג בעונה הראשונה של "ברידג'רטון". אלואיז אמנם מחשיבה אותה לחברה טובה, אבל בסך הכל עבור חברי הבון-טון היא די בלתי נראית. במהלך העונה, היא אוגרת בליבה את הרגשות העזים שהיא חשה כלפי ידידה קולין (שהוא במקרה גם אחיה של אלואיז); לכן, היא הרוסה לחלוטין כשקולין מחליט לחזר אחרי מרינה תומפסון, בת דודתה הרחוקה. בהמשך, פנלופי מגלה שמרינה בכלל בהיריון ושהיא מאוהבת בגבר ששמו ג'ורג' קריין – והיא עושה ככל שביכולתה כדי למנוע מקולין ומרינה להיות יחד. כשהשניים מתארסים, הקנאה של פנלופי רק מתעצמת.

אבל האירוסים הללו מתבטלים אחרי שליידי וויסלדאון חושפת את סודה של מרינה. בסוף העונה, פיליפ קריין מגיע לעיר כדי לספר למרינה שאהוב ליבה, אחיו ג'ורג', נהרג בקרבות – ומציע לה להינשא לו. כשמרינה כבר לא על הפרק, פנלופי נחושה לספר לקולין על רגשותיה האמיתיים, אבל לפני שהיא מספיקה לעשות זאת – קולין מודיע שהוא עוזב את העיר ונוסע לטייל בעולם. בסוף העונה, כזכור, אנחנו מגלים פרט מהותי על פנלופי: היא, ולא אחרת, עומדת מאחורי ליידי וויסלדאון.

ניקולה קוכלן, "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel, Netflix)
מתוך "ברידג'רטון" | צילום: Liam Daniel, Netflix

עכשיו, אחרי שנזכרתם בדרמות של העונה הראשונה, הגיע הזמן להבין מה מתוכנן לנו בעונה השנייה. החל מתאריך עלייתה, דרך הליהוקים החדשים והמבטיחים ועד לעלילה המצופה – ריכזנו כאן את כל הפרטים הרלוונטיים.

מתי תעלה העונה השנייה?

העונה תעלה ביום שישי הקרוב, ה-25 במרץ.

כמה פרקים יהיו בעונה השנייה?

בעונה יהיו שמונה פרקים.

מה תהיה העלילה של העונה השנייה?

"ברידג'רטון", כידוע, מבוססת על סדרת הספרים המצליחה של ג'וליה קווין – ושואבת ממנה גם את המבנה המאפיין אותה: כל אחד משמונת הספרים מתמקד בחייו של אחד מהאחים למשפחת ברידג'רטון. בעוד העונה הראשונה של הסדרה התמקדה בדפני ברידג'רטון, השנייה תכוון את אור הזרקורים אל אחיה הבכור, אנתוני, בעונה שמבוססת על הספר השני בסדרת הספרים – "הוויקונט שאהב אותי".

את העונה הראשונה סיים אנתוני כאמור כשהוא שבור לב מהתפוררותם של היחסים עם סיינה, אבל נראה שבעונה הבאה צפויה לו התאהבות חדשה ומסעירה לא פחות. כפי שניתן להבין מהטריילר, אנתוני נחוש להתחתן, כשהפעם, הוא מקווה ללכת בעקבות הראש ולא בעקבות הלב - אבל התוכנית הזו עתידה להשתבש: שתי אחיות שמגיעות לעיר, קייט שארמה ואדווינה שארמה, מטלטלות את הסירה. בעוד אנתוני מתחיל לחזר אחר אדווינה, האחות הצעירה והמתוקה (והבחירה ההגיונית עבורו), הוא מתאהב דווקא בקייט, אחותה הגדולה והחריפה, שתעשה כל שביכולתה כדי למנוע את הנישואים הפוטנציאליים. הסיבה, על פני השטח: היא בטוחה שאנתוני לא יהיה מסוגל להעניק לאדווינה את אהבת האמת שמגיעה לה. הסיבה, מתחת לפני השטח: קייט נופלת בקסמיו של אנתוני בעצמה.

מי יהיו חברי הקאסט בעונה השנייה?

מלבד רגה ז'אן פייג', שכאמור עזב את הסדרה בתום העונה הראשונה, נראה שהקאסט של "ברידג'רטון" נותר בשלמותו: פיבי דינבור (דפני), ג'ונתן ביילי (אנתוני), ניקולה קוכלן (פנלופי), קלודיה ג'סי (אלואיז), אדג'וה אנדו (ליידי דנברי), לוק ניוטון (קולין), לוק תומפסון (בנדיקט) – כל אלה ועוד ימשיכו כרגיל בסדרה.

נוסף על כך, יצטרפו ל"ברידג'רטון" גם כמה פרצופים חדשים: סימון אשלי, שחלקכם יכירו בתור אוליביה מ"חינוך מיני", היא המצטרפת הבולטת ביותר לקאסט - והיא תגלם את קייט שארמה. את אחותה הצעירה, אדווינה שארמה, תגלם השחקנית צ'ריתרה צ'נדרן.

ויש עוד כמה מצטרפים טריים - שלי קון ("געגועים מתוקים") תגלם את דמותה של מרי שארמה, אמן של קייט ואדווינה שארמה. כפי שנמסר מחברת ההפקה שונדהלנד, "נישואיה של ליידי מרי היו לשערורייה בעברה – וכעת, כשהיא חזרה ללונדון עם בנותיה, היא נאלצת לסבול מהחטטנות של החברה הגבוהה פעם נוספת". קאלם לינץ' ("גברת וילסון") יגלם את תאו שארפ, שתואר כ"מתמחה חרוץ בבית דפוס" וכ"אינטלקטואל שנלחם למען זכויות שוות לכולם"; רופרט יאנג יגלם את דמותו של ג'ק, "החבר החדש בבון-טון שמחזיק בקשר לאחת המשפחות הבולטות ביותר בחברה הגבוהה; רופרט אוונס ("מכושפות: הדור החדש") יגלם את אדמונד ברידג'רטון, אבי המשפחה המנוח שמותו לא דובר בהרחבה בעונה הראשונה.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
מתוך העונה השנייה של "ברידג'רטון" | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

האם מתוכננות עונות נוספות?

"ברידג'רטון" כבר חודשה לעונה שלישית ורביעית, אך אלה טרם צולמו. סדרת הספרים שעליה מבוסס הלהיט מורכבת, כאמור, משמונה ספרים – ועל כן יש לקוות ש"ברידג'רטון" תמנה גם היא שמונה עונות. מוקדם לדעת אם החלום הזה אכן יתגשם, אבל יוצא הסדרה כבר הביע עניין בתרחיש המדובר, כשאמור בריאיון למגזין קוליידר ש"אני מאוד רוצה שזה יקרה. מאוד הייתי רוצה לספר את הסיפור של כל אחת משמונת הילדים של המשפחה".