בחודש יולי האחרון הלכה לעולמה נאיה ריברה, אחת מהכוכבות הגדולות ביותר של הדרמה המוזיקלית "גלי". ריברה בת ה-33 טבעה למוות באגם פירו שבקליפורניה, אליו הגיעה יחד עם בנה בן הארבע, ג'וזי. לאחר שג'וזי אותר לבדו על סירה נטושה באגם, כוחות החילוץ וקרוביה של השחקנית יצאו למסע חיפוש של מספר ימים, בסופו מצאו את גופתה - כשלפי השריף המחוזי ריברה ובנה יצאו לשחות באגם עד שהבינו שהסירה מתרחקת מהם, והיא הצליחה להחזיר אותו אליה בכוחותיה האחרונים. עכשיו, בן זוגה לשעבר של ריברה ואבי בנה, ריאן דורסי, מגיש תביעה מטעם ג'וזי בטענה לגרימת מוות ברשלנות של השחקנית.

לפי פרסום של המגזין Us Weekly, דורסי תובע בשם עזבונה של ריברה את מחוז ונטורה בקליפורניה ואת מחלקת הגנים והנוף שלו, מתוך טענה כי מותה הטרגי יכול היה להימנע. התביעה, שהוגשה בגין גרימת מוות ברשלנות וגרימת מצוקה נפשית, מציינת כי הסירה שריברה ובנה שכרו לא נופלת תחת הנחיות הבטיחות של משמר החוף המקומי, ואף לא כללה חגורות הצלה - דבר שהמפעילים מחויבים לו על פי חוק. המסמכים אף מציינים את ההיסטוריה הקשה באותו אגם בדיוק, שידוע לשמצה בשל שורת מקרי מוות שנגרמו בעקבות טביעות בו, וטוענים כי לא היה "שלט כלשהו בשום מקום" שהודיע על הסכנות באזור.

לפני כחודשיים, עם פרסום תוצאות נתיחת הגופה הרשמיות של ריברה, נחשפה גם עדותו של ג'וזי על האירוע הטראומטי. בשל גילו הצעיר, ג'וזי לא נחקר ארוכות על ידי המשטרה, אך סיפר כי הוא ואמו ספרו יחד לאחור בטרם קפצו מהסירה. בהמשך, כשריברה כבר עזרה לבנה לחזור לסירה, היא נופפה בידה מתוך מצוקה וצעקה "הצילו". הדו"ח הפתולוגי שיער כי ברגעי חייה האחרונים ריברה סבלה מהתקף ורטיגו, מה שהקשה עליה לנווט במים וגרם לה ככל הנראה גם להקיא לפני אפיסת כוחותיה וטביעתה. 

מאז מותה של ריברה, ג'וזי עבר לחיות לצד אביו, וזאת לאחר שעבר בין שני הבתים בעקבות גירושיהם של הוריו בשנת 2018. משפחתה של ריברה הושיטה יד ומסייעת לדורסי בכל הנדרש, ואחותה של השחקנית, ניקיילה, אף עברה לגור עם השניים. "ריאן תמיד היה קרוב למשפחה של נאיה", סיפר מקור ששוחח לאחרונה עם מגזין People, "הוא אסיר תודה על כך שניקיילה פשוט הפסיקה את החיים שלה כדי להתמקד בג'וזי". "כולם עדיין מאוד מתוסכלים, אבל יש להם את אותה מטרה. הם פשוט רוצים לתת לג'וזי את החיים הכי טובים שיש. הפוקוס היחיד של ניקיילה כרגע הוא ג'וזי. היא נמצאת בסביבה כל יום כדי לשחק איתו ולדאוג לו".

View this post on Instagram

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera)