אחרי המתנה לא קלה, "המתים המהלכים" שבה אתמול (א') למסכינו בעונה חדשה, וחוץ מפרק פתיחה היא ציינה אירוע משמח נוסף וחשוב לא פחות - שידור הפרק ה-100 של הסדרה. הצופים חיכו בהתרגשות, הרשת אירגנה הייפ מתבקש, והתוצאה? סביר פלוס. לא שזה שינה אי פעם עבור המעריצים הנלהבים של הסדרה - הם כנראה ילכו אחריה באש ובמים, וייצרו סערות כשצריך - כמו זו שנוצרה בעקבות הפרק האחרון, שעורר שאלה חשובה מאוד: מה עלה בגורלו של נייגן?

הארכי-נבל, אותו מגלם ג'פרי דין מורגן האהוב ("האנטומיה של גריי", "האישה הטובה", "על טבעי"), הוא ללא ספק אחת הדמויות הנאלחות ביותר שנראו על מסך הטלוויזיה שלנו, ומאז הפציע לחיינו ב"המתים" - אנחנו בעיקר מחכים לראות אותו מת בדרכים איומות. אך לצערינו, נייגן לובש מה שנקרא בשפת התסריטאים "שריון עלילתי" - מושג שמשמעותו היא שהעלילה תמיד תסתדר לטובתו.

אך בפרק ששודר אמש, מעריצים האמינו לרגע כי מפלתו סוף סוף עושה את דרכה אלינו, כשהפרק (ספוילרים!! אזהרת ספוילרים!!!) נגמר בסכנה ממשית לחייו של הנבל יפה התואר, לאחר שהמרד אותו מנהיג גיבור הסדרה, ריק גריימס, מתחיל לעשות את שלו על התנגדותו של נייגן. כצפוי, הוא לא באמת מת, מה שגרם למעריצים לתהות: איך לעזאזל זה הגיוני שהוא שרד עד כה?!

"נראה כאילו נייגן יכול היה להיהרג 10 פעמים במהלך הפרק", כתב מעריץ מתוסכל, בזמן שמעריצה אחרת העבירה את האחריות לריק: "הוא בקלות יכול היה להרוג אותו. ממש מאכזב". מעריצה נוספת שמה לב לפרט מרגיז: "איך זה שכשמדובר בזומבים כל הדמויות נהפכות לצלפים ותמיד פוגעים להם בראש, אבל כשמדובר בנייגן פתאום כולם יורים כמו חיילי האימפריה (Stormtroopers) מ'מלחמת הכוכבים'?"קוראי הקומיקס יודעים בוודאות מה יעלה בגורלו של נייגן בשלב זה, ונראה שהסדרה ממשיכה בקו הזה, אך בעוד שהקומיקס העביר את יכולת ההישרדות שלו באופן טבעי, נראה שהסדרה שומרת על חייו היקרים באופן הרבה פחות אמין.

אבל היי, למי אכפת. כל עוד הסדרה באוויר, מעריצי "המתים המהלכים" הטוטאליים לא באמת מתלוננים, ולאחרונה אף שמחו במיוחד לגלות על השמועות הגורסות כי ישנו סיכוי לקרוסאובר עם סדרת הבת, "אימת המתים המהלכים", ושאחת הדמויות אף תעבור אליה באופן קבוע. 

TVbee בפייסבוק