ימים של שלום ירדו על הארץ, וגר זאב עם כבש ויהפוך נמר חברבורותיו. לראשונה מאז תחילת העונה קיבלנו פרק שכולו נופת צופים, השלמה, חיבוקים ונשיקות, אבל אצל חלק מהזוגות זה מריח קצת כמו השקט שלפני הסערה.

נתחיל דווקא עם הזוג שמתחיל לעורר אופטימיות אמיתית אחרי הרבה מהמורות בדרך - שירי ולירן. זה הזוג שלקח לו הכי הרבה זמן להתניע וגם עכשיו הם היחידים שעדיין ישנים בחדרים נפרדים (אם נניח בצד את המריבה המתמשכת שנקראת הזוגיות של אורטל ועידו), אבל את ההתקדמות שאחרים לא משיגים במיטה, שירי ולירן מקבלים מנשיקה על הפה. אולי דווקא העיכוב של האינטימיות עזר ליחסים, בשלב זה הם ממש נראים כמו שני ילדים קטנים שמתחילים להתאהב בשיא התמימות והכנות.

שירי אולי מתחילה להתאהב בלירן לאט לאט, אבל עם אמא שלו זאת הייתה ממש אהבה ממבט ראשון. מהכניסה לבית ראינו את שירי שמחה ורגועה כמו שלא ראינו אותה גם בבית משפחתה, מקסימה, אנרגטית וחברותית. זה לא היה רק הקליק עם האם, נראה שהיא ממש רצתה למצוא חן בעיני המשפחה, ושהרצון הזה לא התבטא בסטרס אלא דווקא בפתיחות מפתיעה. למרות שהם רק התנשקו, כבר ממש מרגישים ששירי מתחילה להתאהב בלירן, מדברת בעיניים נוצצות על הנס שנפל בחיקה. היא עדיין נלחצת מיד כשהיא עושה צעד קדימה, מפחדת מאיזו מחויבות מעיקה שנמצאת בעיקר בראשה, אבל מפעם לפעם הבלימות נחלשות והצעדים קדימה גדלים.

גם לירן כבר קרוב להתאהבות וזה ניכר בהתרגשות שלו בארוחה. לראות אותו משתיק את אחיו בלחץ כדי ששירי ואמו יוכלו לעשות בונדינג במטבח, היה הרגע הכי מתוק שראיתי העונה. הוא באמת רוצה אותה, הוא מרגיש שזה מתקרב והוא מגונן עליה ועל הקשר העדין כמו על אוצר נדיר. עדיין לא הגענו לחוף מבטחים, בשביל זה באמת יש עוד כמה צעדים חשובים, אבל הזוג שנראה לרגעים כמו המקרה הכי אבוד הפך לזוג הכי מבטיח בשלב זה של התהליך, וזה שאני אישית הכי מקווה להצלחתו.

ומזוג שעדיין לא שכב לזוג שנטען בתוקף שהם שוכבים אבל אני עדיין מתקשה להאמין - שרונה וליאור. יעל דורון קבעה משום מה שהם שוכבים ושיש ביניהם משיכה חזקה. דבר ראשון, משיכה חזקה אין שם, את זה אנחנו יכולים לראות בבירור. גם אם הם באמת דילגו כבר לאינטימיות, נראה כי שרונה רואה בליאור, במקסימום, יזיז סביר לשרוף איתו את הזמן עד שייגמר התהליך. שניהם מחויבים וסבלניים, אבל אין שם משיכה אמיתית וחזקה, אין חיבור, לא בלב ולא בראש. זה לא שיש מכשולים קשים לעבור כמו זוגות אחרים, הם פשוט לא נראים כמו זוג אמיתי, ולא בונים משהו שיכול להתפתח לזוגיות אמיתית.

שיעורי הבית המפתיעים של שרונה וליאור  (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
מתוך "חתונה ממבט ראשון 2" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת

אצל דקלה ואלון אין בעיה של חיבור ומשיכה, ואכן מאז המעבר לאמצע הדרך שהרגיע את העניינים הם חזרו לרחף בעננים. אבל כמו שלמדנו מהשניים, הרגעים הטובים לא משככים את הסכנה שאורבת בהמשך. צריך לראות איך הם יתמודדו עם המשבר הבא לפני שנוכל להעביר אותם לאגף האופטימיות. ממה שנראה כרגע, דקלה מאוהבת מעל לראש ומרוצה מהסידור החדש. הפיצוץ הבא יגיע כנראה מכיוונו של אלון. אחרי יום אחד של השכמה מוקדמת ונסיעות, הוא כבר היה צריך עיסוי רגליים מעמיק, אני קצת מפחד לראות מה יקרה כשהשגרה המתישה תתחיל לתת את אותותיה. יש להם את היכולת להתגבר על הקשיים, השאלה היא אם הם, כלומר אלון, מוכן לאזור את הכוחות ולהשקיע את המאמצים כדי להפוך את החיבור הטבעי הזה למערכת יחסים אמיתית, מחייבת והדדית.

נסיים עם הזוג הכי מבטיח בתכנית, הזוג המלכותי של העונה. אצל בת אל ויוגב אפשר כבר ממש להרגיש את הסערה הקרבה. זה התחיל אחרי המפגש עם החברים של יוגב בסוכת המציל, יוגב העלה שוב את שאלת המעבר לניו יורק, בצורה הכי עקיפה ופאסיב אגרסיבית שאפשר לדמיין. אין לו טענות אליה, יש לו טענות לתכנית ששידכה לו אותה. זה לא הוגן שתקעו אותו עם מישהי שלא גרה בארץ, כאילו היה לו מבחר של התאמות מדהימות שהיו עובדות לא פחות טוב, רק בלי הניו יורק המציקה הזאת. אולי כדאי שהוא יראה כמה מהזוגות האחרים כדי להבין עד כמה ההתאמה שלו הייתה טובה. בת אל לא ממש ידעה איך להגיב למתקפה העקיפה, אולי הוא סתם חוזר אחרי מה שהחבר אמר לו. המרמור של יוגב המשיך לנזול כשהוא שוב חזר לארבעת הילדים שבת אל לא תספיק לעשות לו, ונהיה ברור שלא מדובר במחשבה חולפת, הצל שריחף מעל שניהם מתחילת העונה מתחיל להתקרב, ולא נראה שאף אחד מהם מוכן אליו.

מהדרך בה בת אל הציגה את "הרילוקיישן", שנה-שנתיים עמומות, נראה שהם לא ישבו לדבר על הנושא ברצינות. אם הם היו חושבים כמו שצריך על הדרך בה היא תוכל להשלים את ההתמחות, זה לא היה "שנה-שנתיים", אפשר לתכנן לוח זמנים מורכב ומדויק יותר - יוגב יבוא איתה לכמה חודשים, היא תישאר תקופה נוספת לבדה אם יש לו מחויבויות בעבודה. הוא יכול לקחת שנת שבתון, היא יכולה לפצל את ההתמחות ולחזור לארץ לביקורים ארוכים, אפשר למצוא פתרונות, אבל בשביל לעשות את זה צריך לדבר על הנושא ברצינות, לא סתם לזרוק הערות בנסיעה הביתה. אבל אם יוגב מעדיף לדבר על ארבעה ילדים ואיך התכנית דפקה אותו, המכשול המורכב באמת יהפוך לבלתי עביר.