נועה פילטר, ממזרה שכמוך. איך הצלחת להתגנב לי ללב. לא הכרתי את גברת פילטר לפני שעלתה על השולחן של יעל ודני (וברוכה הבאה ד"ר מעיין), אבל כן שמעתי אודותיה. כלומר, ידעתי שיש בעולם דבר שנקרא נועה פילטר, ולא ממש רציתי לדעת יותר. אז אם גם אתם חשבתם כמוני שיש באמת מישהי שמסתובבת בעולם עם השם "נועה פילטר", והכל כבר כל כך מטומטם שמה הטעם לחיות בכלל, אתם יכולים להתעודד – מדובר רק בדמות בדיונית שהמציאה בחורה בשם מעיין. ומעיין שמאחורי הדמות היא באמת קסם של בחורה.

הפרק הראשון בעונה הרביעית של "חתונה ממבט ראשון" העמיד בפנינו נסיך אחד ושתי נסיכות שמתחרות על ההתאמה לליבו. אבל לפני שנשאל מי המתאימה ביותר לזכות באיתמר וכל 1.87 הסנטימטר שלו, צריך לדבר על מי שזכתה בלב שלנו הצופים: אמא של מעיין כמובן, אבל מיד אחריה מעיין עצמה, האמנית שהייתה ידועה בעבר כנועה פילטר. היא לא הראשונה שהגיעה לתכנית והניחה את הלב שלה על השולחן, רק שבניגוד לכלות נרגשות אחרות, היא הצליחה לגעת מבלי להכביד על הלב. גם כשפרצה בבכי עם פתיחת ההזמנה לחתונה, זה לא היה מביך אלא משחרר. כשהתעקשה להתייחס לאירוע כאל חתונה אמיתית, זה לא היה מעיק, אלא מקסים ומרגש (או שאולי אני מתרכך לעת זקנה). 

מעיין רובין (צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12)
מעיין. אפשר להבין למה היא מתרגשת ככה | צילום: חתונה ממבט ראשון 4, קשת 12

אחרי שאמא של מעיין וידאה שהצלם והמפיקה גם הם באמת מהתכנית, היא נתנה את ברכת הדרך הכי מדויקת שאפשר לתת לקראת המסע המוזר: יאללה, נותנים לזה צ'אנס. כשרואים את הקשר הכן של האם ובתה, אפשר לראות איפה היא למדה לשלב פתיחות והומור בצורה כל כך טבעית. אפשר גם להבין אולי למה היא התרגשה כל כך מה"חתונה", גם אם לא אמיתית במאה אחוז, זאת אולי ההזדמנות האחרונה של אמה לראות אותה בשמלת כלה. בקשר ליחסים עם האב, אם הייתי פסיכולוג פרוידיאני, אולי הייתי משער על הקושי המדובר שלה לבטוח בגברים. אבל אני לא פסיכולוג ולא פרוידיאני, אז רק אגיד שהמפגש שלהם היה עצוב וקצת מביך, והניסיון המגושם שלו להפגין אינטימיות מול המצלמות היה מכמיר לב, אבל לא הועיל למצב.

בקיצור, אני אוהב את מעיין, סולח לה על נועה פילטר ורק רוצה שיהיה לה טוב. אמא אמנם אמרה שעדיף לב שבור מלב שמור, אבל אני ממש לא רוצה שיישבר לה הלב. אם לומר את האמת, פחות אכפת לי מי הכלה הכי מתאימה לאיתמר. אני בעיקר תוהה האם איתמר הוא החתן המושלם, ובעיקר הבטוח ביותר למעיין. ככל שהכרנו את המיועד, רק פחדתי יותר ויותר שהיא עלולה להיפגע. איתמר אכן נראה כמו בחור מושלם, אבל כזה ששואף לשלמות. ומה אם הוא לא יראה במעיין את הבחורה המושלמת? אני בכלל לא רוצה להעמיד אותה במבחן.

קארין שניידרמן (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12)
קארין. קל לדמיין אותה משתלבת באישיות של איתמר | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת 12

ברגע הראשון, היה לי מוזר לשמוע את השיחה על איתמר. כמוהו, גם לי קוראים איתמר. גם אותי אפשר לתאר כ-1.87 של מתיקות, אינטליגנציה וכריזמה (לדעתי לפחות). גם אני ירושלמי וגם אני הייתי ילד שמנמן, אבל פה בערך נגמר הדמיון. איתמר הוא בנאדם שקורא ספר עזרה עצמית ומחליט באמת לשנות את חייו. במקום להגיד שהוא מתרגש, הוא אומר שיש לו אדרנלין. לפני כל משימה או מפגש, הוא לוקח לעצמו שני רגעים של מיינדפולנס, למצוא את הסנטר שלו (לא להתבלבל עם האיבר שנמצא מתחת לפה) ו"להיות ברגע". אני מתעייף רק מלשמוע אותו מדבר על מגוון הדרכים שבהן הוא שולט על רגשותיו, לראות את המחויבות נטולת הפשרות שלו להיות האני הכי טוב שהוא יכול להיות. אין לי כוח. אם הגשמת משאלות באמת נראית כך, אני מעדיף לנוח.

הגענו אם כן להתאמה המוצלחת של הנסיך איתמר, קארין, שהצ'ק ליסט שהספיקה למלא עד גיל 29 גרם לי לרצות להיקבר במיטה לשבוע. לקארין אין זמן לרחמים עצמיים, או בכלל לרגשות. מעבר להישגים הרבים, היא הספיקה גם להיות נשואה עשור ולהתגרש, ונראה שבהסכם קיבלה את חיתוך הדיבור של האקס. מבלי להכיר אותה מספיק, אני אהמר שהיא אדם שמוכן ואפילו רוצה להטמיע את עצמה בתוך החיים של בן זוגה. איך איתמר קרא לזה, מישהי שמסתדרת עם החברים? נראה לי שזה בדיוק מה שהיא רגילה ואוהבת לעשות. היא מעידה על עצמה כעל אדם זוגי וקל להאמין לה, כמו שקל לדמיין אותה משתלבת עם האישיות הגדולה של איתמר. אם נוסיף את העובדה שהיא באמת די מושלמת בכל פרמטר, ברור שאיתמר וקארין הם התאמה יותר מבטיחה. ולמעיין שלי תמצאו בבקשה חתן קצת פחות מושלם, אבל כזה שהולך באמת לעוף לה על הצורה.