לא לא לא, חברים, יש גבול. המקום הכי חם בגיהנום שמור למי שבתקופות משבר מוסרי שומרים על ניטרליות, ואני כבר לא יכול לעמוד מנגד. שבעה זוגות היו לנו העונה, כלומר 14 דירות, ומי שגרה בדירה הכי שווה (בפער) מקבלת את הסאבלט הכי מפנק ומרווח שאפשר לדמיין. איפה תקציב הסאבלט היה כשמנור ניסתה לשכנע את בן לגור בקופסת נעליים ביפו? אם הם היו מקבלים דירה על הים ביפו עם חניה צמודה, אולי גם הם עוד היו איתנו. ומה עם ניצן שצריכה לסבול בדירת הרווקים המתפרקת של מנו? היא אמרה שאין להם זמן למצוא סאבלט, אבל עם תקציב כמו שהשניים האחרים קיבלו, זאת לא הייתה בעיה. אני אגב כבר שכחתי את שמם של השניים שקיבלו את הסאבלט השווה מדי, ואני לא מתכוון להיזכר בהם עד שהם יתנו לי סיבה טובה. אז אחרי שהארנו את הזרקור על אי-הצדק המשווע, אפשר לעבור לזוגות המעניינים.

ניצן כאמור עדיין מתענה בדירת הרווקים של מנו. כמי שחווה את ייסורי השכירות בתל אביב, אני יכול להבין את ההגנה של מנו על דירתו. אני בטוח שהוא מקומבן כבר שנים על שכירות נוחה במיוחד ביחס לשטח הדירה והאזור, היא לא מתפרקת כמו הדירות הקשות באמת בתל אביב, סביר להניח שמדובר במציאה. אז מנו, אתה יכול להירגע, הבעיה היא בכלל לא הדירה, אלא אתה. מנו לא מעוניין לשנות את אורח החיים שלו בשום צורה. הוא יכול לחיות עם מישהי, להכיל את הנוכחות שלה לצידו, אבל לא לשלב אותה בחייו בצורה שתגרום לו להשתנות.

מנו לא מפסיק לדבר על כמה הוא מבין את הקושי של ניצן, אבל לא עושה שום דבר כדי לשנות את המצב. הוא מעודד אותה לעצב את הדירה בצורה יותר ביתית, אבל שוב, לא עושה שום דבר בעצמו. הוא גם לא מוכן לוותר על שום דבר שחשוב לו. לא על ישיבות החברים, לא על העישון בסלון (למרות שיש לו מרפסת ענקית). אין לו בעיה לשנות דברים שלא חשובים לו, ואין המון דברים שחשובים לו מספיק כדי להתעקש עליהם. אז בהתחלה הוא עושה רושם מכיל ונוח, אבל כשהקשר מעמיק ומתחזק מגיעים גם לדברים שכן חשובים לו, לאורחות החיים, ואת מבינה שאין לו כוונה אמיתית להכיל אותך בחיים שלו. את מוזמנת לחיות לצידו, אבל לא איתו באמת.

הדירה אינה הבעיה, אתה הבעיה. מנו וניצן (צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון)
הדירה אינה הבעיה, אתה הבעיה. מנו וניצן | צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון

אם בעולמות הדושיות עסקינן, איתמר ממשיך לשבח ולהעמיק את הזן הספציפי שלו. אפשר לדבר על זה שהוא מנסה להפוך את קארין לבנאדם אחר, והיא משום מה מתגייסת למאמצים. אבל האמת היא שהמגיבים איבדו את שפיות דעתם בכל הנוגע לאיתמר, בצורה שהוציאה את כל הכיף מהעניין. אנשים, תירגעו. הם מכירים שבועיים וחצי. הם ביחד כל היום בתהליך מאתגר והיו להם איזה ארבע שיחות שבהן הוא היה לא ממש נחמד, ולרוב גם הכיר בהתנהגות שלו ומיהר להתפייס. הוא אשם בזה שקארין קונה לו מתנה בכל פעם שהוא עושה פרצוף? הוא לא מסתיר ממנה את מה שמפריע לו, זה בדיוק מה שמבקשים ממנו לעשות. מה החטא הגדול? הוא לא מחויב להתאהב בה ובטח לא להיות נטול לבטים. השיחות שלהם לא תמיד נעימות לצפייה, אבל הכנות חשובה לתהליך ולעתיד הזוגיות שלהם, ובאמת נראה שהיא עוזרת להם להתקרב.

מעבר לשיחות הביקורת שלו על מי שהיא, איתמר די בבירור מתנהל עם קארין בצורה חמה ומתחשבת. ושוב, זאת לא אשמתו שהיא נוטה לשמור לעצמה את מה שמפריע לה. אכפת לו ממנה והוא נותן את מה שהוא יכול לתת. אנשים לוקחים כמה רגעים קטנים ומנותקים ויוצרים איזה נרטיב מופרך על זוגיות מתעללת, כשבמציאות הוא בחור יותר טוב לב ורגיש מ-99 אחוז מהמגיבים (או בני הזוג של המגיבות). לא יצא לכם להיות מגעילים פעם בשיחה? תעשו לי טובה. הסיטואציות האלה מודגשות כדי להאיר תופעות ונטיות במציאות, אבל הן לא באמת משקפות את המציאות של איתמר וקארין. אז מגיבים יקרים, קחו צעד אחורה, תיזכרו בסיטואציה הרחבה ותבינו ששוב כמו בכל עונה, גם הפעם איבדתם את הצפון לחלוטין.

האיש הכי טרוק על המסך מאז אבי ביטר. דני (צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון)
האיש הכי טרוק על המסך מאז אבי ביטר. דני | צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון

ונסיים עם מי שמחמם לי את הלב בכל רגע שלו על המסך – דני החתן, אולי האיש הכי גמור/טרוק/שבור שהופיע על המסך שלנו מאז שאבי ביטר ירד מגדולתו. יש לו תמיד הבעה של מישהו שמתאמץ להשאיר את העיניים פתוחות, כאילו הוא כל הזמן מתעורר מניקור קשה. מה שיפה בהתאמה של דני ושני זה שלקחו אדם שבכלליות אין לו כוחות והצמידו לו בחורה מתישה במיוחד, כדי שלא יהיה לו כוחות אליה באופן ספציפי. שני כפרה עליה באמת בחורה מושלמת. היא דוברת פרסית ואנגלית רהוטה, מבשלת טוב, נעימה, סוציאלית, אינטליגנטית מאוד וגם נבונה ורגישה. אבל נראה לי שאפילו שני יודעת שהיא בחורה מעייפת, זאת אחת הסיבות שהיא עדיין מתעניינת בדני החתן.

קצת כמו קארין, אבל בצורה אחרת, שני לא יודעת איך לנוח ופשוט להיות. לא יודעת איך לא להיות אסופה. שני לא עומדת לשנות את עצמה בשביל דני החתן, אבל כמו קארין, נראה שזה משהו שהיא בעצמה רוצה לעבוד עליו. בקשר לאיש והעיניים הטרוטות, אני לא כל כך מבין איך אפשר לבוא אליו בטענות. כולם יכולים להגיד עד מחר ששני בחורה מושלמת. גם הוא אומר את זה. איך אמר איש חכם בפרק הקודם, אז היא מושלמת, מה הנקודה? מה הקשר בין שלמות לבין חיבה וחיבור? אם הוא לא מחבב אותה, אם לא כיף לו לדבר איתה, אם היא לא מצחיקה אותו, מה זה משנה כמה איכותית ויפה ומושלמת היא? אני לא אומר שזה אבוד, הם עוד יכולים למצוא דיבור והומור משותף. אם וכאשר זה יגיע, אולי דני החתן יצליח סוף סוף לפתוח את העפעפיים עד הסוף.