אירה דולפין, סליחה, אירה פוטין, כל כך התגאתה במהלך שלה, שהביא להדחת ליהיא גרינר בפרק הקודם של הישרדות VIP, אבל זה בדיוק מה שגרם לה ללכת הביתה. בהישרדות כמו בהישרדות, הגלגל התהפך מהר מאוד, ולנו נותר רק לצפות בהנאה בנקמה של נעמה, שלא נאלצה לעשות דבר.

"פוטין איז אין דה האוס", הכריזה אירה בתחילת הפרק והתייחסה כמובן למהלך שהובילה בפרק הקודם, בו העניקה את פסלון החסינות שלה למני נפתלי והביאה להדחתה של ליהיא גרינר. נעמה כינתה את המהלך של אירה "לא הגיוני, על גבול המטומטם", כמובן שהיא לא אובייקטיבית, אבל כן צודקת. מני, כפי שהסבירה נעמה, היה מנצח את ליהיא במבחן האש בכל מקרה, ואירה בזבזה את פסלון החסינות שלה כשהיא בכלל לא הייתה בסיכון.

כששמחה ניגשה לאירה ואמרה לה בעקיפין לא להתרברב, היא ניסתה ללמד אותה את מה שהיא למדה על בשרה לא מזמן - רגע אחד את למעלה ורגע לאחר מכן את למטה - אירה סירבה להקשיב. מי שכונתה בשבועות האחרונים "קול צף" ו"נגררת" שינתה את מאזן והפכה לשורדת הכי מחוזרת בשבט, גם שקד וגם נעמה, שנאלצה לבלוע את הצפרדע, ניסו למשוך אותה לצדם בידיעה שהיא הקול המכריע.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

משימת הפרס התגלתה כמשימת הדחה והפתיעה את כולם. "המפסיד יודח ממש עכשיו" נכתב על קלפי העץ שנגלו למתמודדים, וכל הקלפים נטרפו. האי מחולק לשתי שלשות - נעמה, ג'ובאני ושמחה מול מני, שקד ואירה, ומי שיפסיד במשימה לא רק שילך הביתה, אלא יסלול את הדרך הביתה גם עבור חבריו שיהפכו למיעוט. ראשונה סיימה את המשימה נעמה שנשברה והתחילה לבכות. אולי היא בכתה על המשימה הקשה, אולי על החברה הכי טובה שרק הודחה ואולי מהפחד שג'ובאני או שמחה יפסידו במשימה וימיה באי יהיו ספורים. מיד אחריה סיים את המשימה מני, האויב הגדול שלה על האי, אחריו סיימו שקד וג'ובאני והתחרות האמיתית התחילה - שמחה ואירה ראש בראש.

הקרב לא היה רק ביניהן, אלא ביניהן ובין בני הברית שלהן, וזה התחדד כשראינו את נעמה וג'ובאני מעודדים את שמחה בעוד שמני ושקד עודדו את אירה - ובכך הבהירו לעצמם ולאחרים מי נגד מי. זה היה קרב מורט עצבים. האם הרוח תחריב הכל? האם אחת מהן תעשה תזוזה לא נכונה? האם הכל יתמוטט כשהן ינסו לנעול את המתקן? לא היה אפשר להוריד את העיניים מהמסך. בסופו של דבר, באלפית שנייה, הודיע גיא זוארץ ששמחה ניצחה.

אירה שעד לפני רגע הייתה מלכת האי, הולכת הביתה. היא לא האמינה שזה קורה לה, וכאן ראוי לציין שאם לא הייתה מבזבזת את פסלון החסינות שלה כדי להדיח את ליהיא, היא הייתה יכולה להשתמש בו כדי להציל את עצמה. אירה לא הייתה מחושבת, היא עשתה מהלך לשם הפגנות הנוכחות, והיא שילמה על זה בהדחתה. הגלגל הסתובב, או כמו שאמרה שמחה "לא פוטין ולא שמוטין".


החברים חזרו לאי והחלו לגשש מה הלאה. ברור לכולם ששמחה, ג'ובאני ונעמה שומרים אחד על השני אבל דמות המודח הבא - שקד או מני - טרם התגלתה. ג'ובאני רוצה לשמור על מני שעבד קשה על האי, אם זה להדליק אש או לבנות נדנדה, אבל נעמה לעומתו, במילותיה שלה, לא יכולה לראות את הפרצוף שלו יותר, וטוענת שהוא מהווה איום פיזי גדול יותר, מה שיקנה לו יתרון במשימות חסינות.

במשימת החסינות שסגרה את הפרק ניצחה נעמה. היא, לעומת מני ושקד, לא באמת הייתה זקוקה לה, אבל היא כן הייתה צריכה את הזכות לבחור מי ילך לבקתה וישלוט בעניינים. היא בחרה בעצמה ובג'ובאני כדי לוודא ששניהם נשארים באותו הצד. וכעת, כשהכל פתוח נותר לראות האם נעמה תצליח לשכנע את ג'ובאני להדיח את מני, או שהוא יצליח לשכנע אותה להדיח את שקד.