אחרי שניצחה במשימת החסינות בפרק הקודם, נעמה בחרה להתחרות נגד ג'ובאני בדו קרב, לא פחות. על פני השטח, נעמה הייתה מוגנת ולכן לא הייתה לה סיבה להילחם, אבל כשגיא חשף את גלגל הגורל נעמה הבינה שניצחון בדו קרב יקנה לה יתרון במשימת הווטו. נעמה ידעה שהביצועים שלה ברוב המשימות טובים יותר מהביצועים של ג'ובאני, ובטח מהביצועים של שמחה, ולכן היא לא יכלה להרשות לעצמה להסתכן בכך שהיא תצפה במשימת הווטו מהצד.

ג'ובאני, האיש שאגו הוא שמו השני, לא יכול להעלות על דעתו להפסיד לאישה בת 40. שניהם עשו את המיטב ונעמה שוב ניצחה. לא אבטיח ולא קוקוס, נעמה זכתה ביתרון במשימת הווטו בעוד שג'ובאני יאלץ לשבת על הספסל. הבחירה שלה להילחם הצדיקה את עצמה. כשהשניים שבו לאי, נהננו ממחזה נדיר - אין אסטרטגיה. נעמה, ג'ובאני ושמחה רוצים להדיח את מני ושקד, והם רוצים להתקדם יחד. הכל יקום ויפול על משימת הווטו שרק אחריה ניתן יהיה לחשב מסלול מחדש.

במשימת הווטו היה בלתי אפשרי שלא להתרגש משמחה ומהתהליך שעברה. נכון, היא לא ניצחה, גם לא הייתה קרובה לנצח ואפילו נפצעה, אבל היא נתנה את הכל. גם בשלב בו היא כבר ידעה שהפסידה, היא סירבה לוותר. אם שמחה של תחילת העונה הייתה מתיישבת על הספסל לצד ג'ובאני תוך מלמול "אני לא יכולה, אני לא יכולה", שמחה של סוף העונה ממשיכה להילחם.לאחר קרב צמוד, נעמה ניצחה במשימה. זוכרים את כתר הפלסטיק שג'ובאני חבש לפני כמה פרקים? הוא הרבה פחות נוצץ מהכתר המטאפורי שעל ראשה של נעמה, שסוף סוף מרשה לעצמה להיות המתמודדת הכי חזקה באי. לא רק האסטרטגית שהובילה את רוב המהלכים מתחילת המשחק, אלא גם פייטרית שמנצחת במשימה, ובעוד משימה, ובעוד אחת.

מני ושקד הבינו שאחד מהם הולך הביתה. אפילו נעמה, ג'ובאני ושמחה עדיין מתחבטים בשאלה אם עדיף להם להתקדם עם שקד, שרבים מהמושבעים הם חברים שלו, או עם מני שלו סיכוי גדול יותר לנצח במשימת החסינות שתזניק את המנצח בה היישר לגמר. שקד ניסה לרחרח, לבחון את השטח, לשאול, לשכנע.

ומני? מני על פלנטה אחרת. בא להוכיח בפעם המי יודע כמה שאין לו שמץ של מושג לאן הוא הגיע. לא מבין את המשחק, מפחד להוביל מהלכים ולא טורח לגשת לדבר עם מי שתכף יחרצו את גורלו במשחק. זה מאוד יפה מצדו לבנות נדנדות ולהבעיר מדורות, אבל לא לשם כך מגיעים להישרדות, ובטח לא לרביעייה האחרונה. אם הוא רצה להראות שהוא איש נחמד ולבבי, הוא רק יצר את האפקט ההפוך כשאמר במועצת השבט שהוא לא רוצה לצאת אדם רע. זה לא להיות צדיק, זה להיות מתחסד, קדוש מעונה ומתמודד שהגיע רחוק בהרבה משהגיע לו.

מועצת השבט הייתה סוערת, כמו בכל הפרקים האחרונים, כשאל חבר המושבעים הצטרפו שתיים מהתמודדות הבולטות לאורך התחרות - ליהיא ואירה. הן חשפו בפני השבט את העובדה ששמחה ויתרה על שק אורז שיכל להשביע אותם לטובת הצבעה כפולה, עובדה שאפילו בן בריתה ג'ובאני לא ידע. גם הוא לא חמק לחלוטין מהאש. נעמה נשאלה מה דעתה על הדרך שהוא עשה, ולא הייתה לה תשובה טובה. ג'ובאני ושמחה הם צמד הנגררים הרשמי של העונה, שהגיעו עד הלום בעיקר הודות להיותם שני קולות ולקרבתם לנעמה. זאת אולי הסיבה שנעמה רוצה לשבת לצדם בגמר, בתקווה שהמושבעים יבחרו במי שפילסה את הדרך לנקודת הסיום בעצמה.

ובחזרה לנושא שלשמו התכנסנו - ההדחה. כשנעמה שמה את צמיד הווטו על ידו של מני, נראה היה שדרכו בתוכנית הגיעה לסיומה, אבל זה לא קרה. השלושה, באופן מפתיע ובהנהגת נעמה, בחרו להדיח את שקד. נעמה מוכיחה שוב שהיא לא פועלת מהבטן. גם אם היא לא סובלת את מני, כפי שהיא מעידה בעצמה, היא חושבת צעד קדימה. נעמה לא רוצה לשבת ליד אף אחד מהם בגמר, אבל מני הוא הרע במיעוטו. היא אפילו מכינה את הקרקע לתרחיש כזה, ומדברת בקול רם על האסטרטגיה שלא הייתה למני, בתקווה שתקנה בכך את קולות המושבעים. גם משימת החסינות לא מפחידה אותה, היות ופסלון החסינות עדיין בידה. זה מופע של אישה אחת, ולנו נותר רק למחוא כפיים.