קודם כל, רציתי לפתוח את הריקאפ בכך שה@#%$@! שהיה ב@!$%& היה ממש !#@^ ואני לא מתכוונת ל@**%^$#@ אחרי ש@#%$^. מובן? גם כשממש התאמצתי, לא הצלחתי לפענח את המסרים המוצפנים בין ביפ לביפ בריב של ליטל וקוז'י. הם אמנם לא מסתדרים, אבל אין ספק שאם יש להם משהו במשותף זה כשרון לקלל לאורך משפט שלם תוך שימוש בכל ההטיות שיש לשפה העברית להציע.

אם יש משהו שהיה תמוה במיוחד הפעם זה הפרומואים המפוצצים. זה אמנם לא עניין חדש ב"הישרדות", אבל באמת? "הפרק ששינה את העונה"? במה בדיוק? שיחת הפיוס של קוז'י הייתה בעיקר מטעמי נימוס כי בכל זאת נחצו פה כמה קווים אדומים ושני הצדדים הבינו שהם הגזימו ברמה שלא היו צריכים להגיע אליה, אבל ליטל לא סובלת את קוז'י, הוא לא סובל אותה וכך המצב ישאר. השינוי המרענן היחיד שנעשה כאן הוא כנראה יותר ביגוד באזור המפשעה של סמיון, שזה דבר מבורך, אבל בואו.

נקודת הרתיחה שליטל הגיעה אליה בפרק היא רק סימפטום שנשאר מהבגידה של ישראל בפרק הקודם. כל מילימטר של זעם בגופה מוצדק, כי ישראל הוא מי שבודד אותה משאר חברי השבט, כשהגדיר אותם כ"אליטה" שמתנשאת עליה. ואז, ברגע האמת - הוא עזב לשבט השני בלי להסתכל לאחור והותיר אותה מבודדת. 

גם ניקול אהבה להדגיש כמה הבגידה של ישראל הרתיחה אותה אבל ניקול היא מסוג המתמודדים שאני פחות מעריכה בתכנית. אלו מתמודדים פרזיטיים יותר - הם תמיד חייבים להיתמך ולהידבק למישהו יותר חזק אבל אין להם יכולת להסתדר בעצמם. והבעיה היא שב"הישרדות" אי אפשר לסמוך על אף אחד חוץ מעצמך, ולכן מתמודדים כמוה, וגם כמו בני ברוכים, תמיד נמצאים בתחתית שרשרת המזון. אפשר להסתדר ב"הישרדות" עם חסרון בכוח פיזי, אבל ניקול ובני לא מככבים גם במובן האסטרטגי ובעצם תמיד מחכים שיצילו אותם, אז אין להם ברירה אלא להיות מושאים לבגידות וכיכוב במועצת שבט.

ואם בבני עסקינן, בואו נדבר על זה שאילנה אביטל הביסה אותו בקרב על הקול במועצת השבט ושוב נשארה במשחק למרות שהדיחו אותה לפני טריליון שנה. מה היא עושה לבד בבקתה כל היום? כי בכל פעם שהיא מדברת היא שוב חוזרת לדבר באובססיביות על ההדחה שלה, על זה שבגדו בה, תקעו לה סכין בגב ובלה בלה בלה. היא עושה אריה סטארק ופשוט יושבת בחשכה וממלמלת את שמם של האנשים שהיא רוצה לנקום בהם? תנו לה נטפליקס דחוף כי אם עוד פעם אחת היא מושיבה מישהו על הכיסא הנמוך בבקתה בתור אקט כוחני היא תאבד את זה סופית. סתם, היא איבדה את זה מזמן, על מי אני עובדת.

View this post on Instagram

אז מה יותר קשה - להגיע לאולימפיאדה או לגדל שלושה ילדים? @litalsmadja @yardengerbi

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

משימת החסינות האישית הייתה לא מעניינת ואנטי קליימטית להחריד, כי כשמדובר במשימת סיבולת פעם אחר פעם, ברור שאין הרבה אופציות לניצחון. העובדה שירדן ניצחה שוב לא מפתיעה ולא משנה דבר במועצת השבט כי ברור ששמה לא יעלה - מה שהשאיר אותנו עם תכנית ראיונות מוזרה של גיא זו-ארץ ואנשים שצריכים לאזן כדור. באותה מידה יכלו ישר לתת את שרשרת החסינות לירדן וככה לפחות היו נחסכות לנו כמה דקות של עידן חביב שוב מדבר על כמה הוא רגיש וענוג.

בפרקים הבאים של "הישרדות": ישראל עושה קעקוע של אילנה אביטל, גיא זוארץ שוב מבין שאין לו מה להגיד לבני חוץ מזה שהוא שיחק פעם ברמבו וליטל אומרת @#@#%$%^.