יהירה, בטלנית, אדנותית ובטוחה במקומה בשבט בקטע מקומם: שמחה גואטה ממשיכה לעורר אנטגוניזם בשבט טאנאו, ויותר מזה - בסלון שלי. לפרק של אמש היה שם מבטיח - "האמבוש על שמחה" - אבל לצערי שום אמבוש לא היה שם. מאירה, דרך ליהיא ועד נעמה שבדרך כלל לא סופרת אף אחד, שורדי ה-VIP החליטו שהגיע הזמן להדיח את הדאינריז המשוגעת של האי, אך ברגע האמת הפכו לחבורה נרפית שמפחדת לחתור תחתיה. אם כולם (בסדר חוץ מג'ובאני) ינשמו לרווחה כששמחה תעוף על טיל, אז מה קרה שדווקא עכשיו, רגע לפני המהלך המתבקש הזה, הם החליטו להנביט מצפון על צמר גפן? 

נעמה קסרי, א.ק.א האישה שתמכור את אמא שלה לטובת פסלון חסינות, מתקשה להתסכל לג'ובה בעיניים כשהיא תופרת מהלך נגד בת בריתו, ואצל ליהיא עולים הרהורי כפירה כששמחה מעודדת אותה מהיציע במשימת החסינות האישית. ליהיא, מי שלא חשה חוסר נעימות מימיה, מפחדת מהרגע בו תצטרך להתמודד מול שמחה כשזו תגלה שהיא שמה את השם שלה בכד ההצבעות.

גם אירה, מצידה, מפחדת שגואטה "תעשה ממנה מרק" כשתגלה שהיא "שותפה לרצח" שלה (בורשט ומוות - עולם אסוציאציות רוסי לכל הדעות), ומנסה להציל אותה באמצעים הדלים שברשותה. דלים כי נעמה היא, כידוע, האדמו"ר מגור של האי שעל פיה ישק דבר, ואירה היא רק ממלאת ההוראות. אני לא יכולה להסביר את הפחד שלהן משנואת נפשן שמחה מלבד מספר השורדים שהולך ומצטמצם, שכנראה הופך גם את הנשים הכי חסרות בושה בפריים טיים לרכיכות סנטימנטליות. 

מה אני אגיד, מועצת השבט תתקיים רק בפרק הבא אבל אני כבר מכינה את עצמי לאכזבה. ברית השועלים של שקד, לונא, נעמה, ליהיא ואירה להדחתה של שמחה צפויה להתפקשש, וחבל - כי כאמור מגיע לה לעוף. שמחה גם לא חושדת בדבר ממקומה הבטוח תחת חסותו של ג'ובה, אבל הוא, לפי ההצצה לפרקים הבאים, כבר חושד ש"מנמנמים אותם". וגם בלי החשדנות של ג'ובאני - יש משהו ריסקי בטיימינג של המהלך הזה נגד שמחה, כי כזכור, יש ברשותה מאובן נוסף שהיא קנתה במכירה הפומבית מהפרק שעבר - שאולי, חס וחלילה, יתגלה כמוזהב ויחזיר אותה למשחק. אם זה יקרה - שמחה תבעיר את האי גם בלי הדרקון דרוגון. 

בקטנה

- אסור לליהיא לעשות שתי פעולות בו זמנית, ובמיוחד לא לדבר אסטרטגיה תוך כדי שהיא מברישה את שורשיה המלבינים של נעמה. סבבה שבפרסומות לטמפונים הבטיחו לנו שנשים מסוגלות למולטי-טאסקינג, אבל תרחיקו ממנה את המברשת לפני שלנעמה לא ישאר מה לאסוף עם הבאף. 

גם אם היו נותנים לי עשור להרכיב את הפרמידה מהדו קרב - לא הייתי מצליחה. מה זה הדבר הזה?! נשבעת שגם אהרון אספיס לא היה מצליח.