זוכרים שאחרי הסיום של "משחקי הכס" כולנו היינו בדכאון כי הקדשנו שמונה שנים מהחיים שלנו בשביל מה שהתברר להיות פלופ? אז זה, רק ש"הישרדות" הרגישה כאילו נמשכה יותר זמן. בעקרון לאסי הגיע לזכות מהסיבה שהוא שיחק את המשחק טוב מכולם ואין ספק שהוא הרוויח את התואר ביושר, אבל אחרי כמה וכמה תעלולי הפקה למיניהם, קשה שלא לסיים את ערב הגמר עם טעם רע בפה. 

יכול להיות שזה בגלל שלכל הערב (המפוצל, יש לציין) הייתה אווירה של דיסטופיה עתידנית. הסגר השני, הריקוד עם התלבושות הגרוטסקיות, הבכי של בני ברוכים. זה מרגיש כאילו החיים הפכו להיות "משחקי הרעב". ועוד לא דיברנו על כמות הפרסומות ששוגרו עלינו בקצב של עשרים על כל הברה שגיאזוּ מוציא מהפה. העובדה שנשארתי לראות את הגמר עד הדקה האחרונה היא ההוכחה לקיומה של תסמונת שטוקהולם. 

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

אבל נחזור רגע לזוכה, השייח' בכבודו ובעצמו, שכמו שאמרתי, אכן ראוי לזכות, אבל לא יעזור - ירדן ראויה יותר. וזה די הזוי שאני אומרת את זה, כי בתחילת העונה הייתי בעד ברית אנטינג אנטינג (המקורית, בלי ישראל!) ונגד ההגמוניה של שבט קפרה בראשות ירדן ג'רבי. מי היה מאמין שאחרי עונה שלמה ארגיש לגמרי להפך. כי אם בהתחלה ירדן הייתה דמות אפרורית ומעצבנת שכל הזמן אומרת "כאב זה חולשה שעוזבת את הגוף", גילינו לאורך העונה לב רחב ודמות מקסימה ומורכבת. ואסי, לעומתה, היה מנהיג האנדרדוגז שבמו ידיו הוביל שינוי יחסי כוחות מוחלט בין השבטים אבל על הדרך רמס אחרים. 

איך אני אגיד את זה? זה כמו שבעונה הראשונה דן מנו היה זוכה ולא נעמה קסרי. נכון שאסי (ודן) היה אסטרטג ותחמן, אבל זו הדרך היחידה? כי בסופו של דבר ירדן הגיעה לאן שהגיעה כשהיא ניצחה ברוב האתגרים הפיזיים, קטפה שרשראות חסינות, יצרה בריתות וכל זה בלי פתק שהתגלגל לו ככה במזל אל תוך לואקר. ובכל זאת, הסיבה שירדן הפסידה טמונה בכל זאת ביכולות האסטרטגיה של אסי.

View this post on Instagram

קבלו את שייח' בוזגלו, השורד האחרון

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

כי קל אמנם להאשים את ההפקה, אבל בסופו של דבר עידן וירדן חפרו את הקבר של עצמם, ומההדחה של אלינה - הם אלה שיצאו בסוף מופסדים. כל האש במועצת השבט האחרונה הייתה מופנית אליהם, ואילו אסי וישראל יצאו בידיים נקיות. כשכולם זורקים עגבניות רקובות על ירדן, הם ישבו בצד מבסוטים על עצמם ואכלו פופקורן. הרגע בו עידן כרת ברית עם אסי וירדן נתנה מילה לישראל, היה הרגע בו ג'רבי ועידן סללו את הדרך לזכייה של ישראל או אסי. כי אפילו כשאסי וישראל היו מיעוט, הם עדיין הצליחו להחזיק את המתמודדים הנוספים בביצים.

ובאמת, הדבר היחיד שאני יכולה להתנחם בו הוא שישראל לא זכה, כי אחרת זה היה ממש לא הוגן (חלאס כמה אפשר לזכות במיליון שקל) וגם כי הוא חייב כל רגע שהיה על האי לנאווה בוקר, אסי וההפקה. אחרת הוא כבר היה משתכשך לו עם דנה רון בווילת המודחים מתחילת העונה. אז מה עוד אפשר לומר אחרי העונה הארוכה הזו? בעיקר שאני שמחה שהחגים מגיעים ותהיה לנו קצת הפוגה מריאליטי גדוש פרסומות ופרקים מפוצלים. אה רגע. תנחומיי לכותב הריקאפ של "המירוץ למיליון". 

בעונה הבאה של "הישרדות VIP": השורדים נוחתים בצפון קוריאה, מלהקים שוב את טילטיל כדי שהוא יזכה שוב וההפקה הולכת באופן אישי לכל צופה הביתה ושופכת עליו קיא של דגים. הרייטינג גבוה מתמיד.