תגידו, זו רק אני או שבגלל שהעונה נמשכת כל כך הרבה זמן, השורדים מתחילים להרגיש כאילו היו איתנו בכיתה? אני חושבת שאני יודעת יותר על דלקות הכתפיים של אסי מאשר על עצמי. ואם כבר דינמיקה של תיכון, בריקאפ הקודם רמזתי שאסי הוא מלכת הכיתה, ועכשיו כבר ברור מי כאן על תקן הבריון: גיאזו, שניכר כי רוחו הארסית של גבעון כספי השתלטה עליו לאורך הצילומים ואם הייתי נינט עכשיו כנראה הייתי חוששת לחיי. 

משימת המכירה הפומבית רק הדגישה כמה המשחק הפך לתשדיר סדיזם בו רואים את גיאזו מתענג על הסבל והייסורים של המתמודדים שימכרו את נשמתם עבור מיץ של מנה חמה. לא ראיתם רוע אמיתי עד שראיתם את גיא זו-ארץ צוחק במבט רדוף כשרגב הוד מגלה שקנה קיסם ב-700 פזו. מה הדבר הבא? הוא יכריח אותם לרקוד תוך כדי שהוא מצליף בהם בעבור חופן בוטנים?

איזו הקלה הייתה לי כשגיליתי שגם בפרק של אתמול לא הוקדש זמן מסך לאלינה. שלא תבינו אותי לא נכון, מדובר סך הכל באחת השורדות היותר סימפטיות שהיו העונה, אבל זה היה נחמד לקבל שני פרקים רצופים בלי בכי, פה פעור ונאומים צדקניים באינטונציה של מדריכת הנוער העובד בקן רמת השרון. עכשיו רק חסר פרק בלי הצחוק כבשה של ישראל ואולי נקבל פרק נקי וקוהרנטי לצפייה. 

View this post on Instagram

A post shared by Tv Bee (@tv.bee) on

רגע, הזכרתי את אלינה בלי להעלות באוב את הבגידה שלה בליטל סמדג'ה מלפני טריליון פרקים? טוב, אז אם כבר בגידה, זה הזמן להזכיר את הברית הסודית בין היריבים המושבעים - אסי ועידן. האם זו בגידה? כן. האם זה לגיטימי? כן. אז למה זה עדיין מרגיש מסריח? כנראה בגלל כל הריקושטים שברית השועלים האכילה את כל מי שהעז לחתור תחתיה, וגם כנראה בגלל האופן שבו אסי היה נלהב להדיח את רגב, שבואו נודה בזה, רגב הוא הליטל סמדג'ה שלו. הם אמנם לא התנשקו על הפה, אבל זה לחלוטין הרגיש ככה מבחינה רוחנית. 

אסי בטח היה מתרץ שבגלל שהגמר מתקרב זה הזמן לשבור בריתות, אבל האם שלב האיחוד, בו אלינה סובבה לשועלים את הגב, לא היה שלב מכריע באותה מידה? בקיצור, השועלים נובחים והצביעות חוגגת. ובאשר לבגידה של עידן בירדן? זה מחוויר לעומת העובדה שהם לא ביחד, התחתנו והביאו עשרה ילדים לעולם, כי זו בגידה באנושות לכל דבר.  

עצוב לי גם על אלה איילון, שאין ספק שעוברת עליה שנה קשה. כשהיא הבינה שהיא נמצאת בתחתית הסולם החברתי היא נשברה ולראשונה הראתה סימנים של אנושיות. הבעיה היחידה בנאום שלה, שבאמת היה עצוב, היא שניכר שהיא עדיין נאחזת בחיצוניות שלה. מבחינתה, היא הייתה דחויה כי הייתה ילדה יפה וכל הבנות הקנאיות פחדו שמא תגנוב להן את החבר. נכון, ילדים זה עם גועלי, אבל זו לא יכולה להיות הסיבה היחידה שלא הצליחה להסתדר מבחינה חברתית ונראה שעוד יש לה עבודה לעשות בהתבוננות פנימה.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

משימת הסיבולת, שבה המתמודדים הפכו לשווארמה אנושית והיו צריכים להיאחז לאורך זמן בעמוד מסתובב, הייתה אחד מהדברים הכי קשים שקרו בעונה הזו. ולא דווקא בגלל הקטע הפיזי, אלא בגלל שמדובר בעוד שעה ארוכה בה אנחנו צריכים להקשיב לכמה עידן חביב הוא עדין וענוג. אחרי שכולם נפלו כמו זבובים נשארנו עם הראש בראש של ג'רבי ועידן, שלב שבו העורכים החליטו לגרום לנו לסבול לפחות כמו המתמודדים. תודה לכם שגרמתם לי לבהות במשך שעה וחצי בשני אנשים מפמפמים עמוד ומזיעים.

אגב, אף אחד לא חשב שזה חשוד שאסי מעודד דווקא את עידן במשימה הזו? הרי מבחינתם, לכאורה, שניהם יריבים שלו באותה מידה, ואם לא לוקחים את הברית הסודית בניהם בחשבון, עידן הוא יריב הרבה יותר משמעותי על קולות המושבעים בגמר. כנראה שהברית הזו כל כך לא סבירה שאף אחד לא היה עולה על זה גם אם אסי היה צורח "עידן זוכר שיש לנו ברית סודית?!".

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

אהבתי שלאחר הזכייה בני בא לירדן, וטען שהוא "לא אומר, אלא רק בודק" אם היא תרצה להביא לו את השרשרת שהרוויחה ביושר. הוא לא בוחל באמצעים ומגייס כל מניפולציה אפשרית, תוך כדי שהוא מזכיר, כמובן, שהוא רק בודק, זורק בספונטניות את האפשרות, מעלה רעיונות. ממש לא דורש ממנה או משהו. שתעשה מה שהיא רוצה. אני? אני אנוח בקבר. למרות מתקפת הפולניות של בני, ירדן מבינה שלוותר על שרשרת החסינות בשלב זה היא לא אופציה, וזה עוד בלי שהיא יודעת שעידן מת להדיח אותה. 

באופן לא מפתיע, אסי מנסה - שוב - למשוך את בני בחזרה לצד השני, ומגלה לנו ש"מתהפך כמו כבד אווז" זה ה"מתהפך כמו שניצל" החדש (שזה, אגב, גלגול של "מתהפך כמו סטייק"). בפעם הקודמת, הזגזוגים של בני היו רכבת הרים רגשית, אבל בשלב הזה של התכנית כבר נהייתי אדישה. באמת, כבר לא אכפת לי יותר. שיבגוד בג'רבי, שיבגוד בשועלים, שיבגוד בכל הפורמט ויופיע מחר ב"המטבח המנצח". בכל זאת, הוא הפגין הערב ידע קולינרי מרשים כשהצהיר שכבד אווז זה אנטריקוט של הבשר. אני אמנם חושבת שכבד אווז זה דווקא הכבד אווז של הבשר, אבל כל אחד והדעה שלו.

בפרקים הבאים של הישרדות: גיאזו מביא מכשיר עינויים מתקופת האינקוויזציה, עידן חביב מראה לנו כמה הוא מלח הארץ ובני שוב מזגזג ואיכשהו עושה ברית עם דנה רון למרות שהלכה בפרק הראשון.