שני הפרקים האחרונים של "הישרדות VIP" הוכיחו שלעורכי התכנית יש עוד כמה טריקים בשרוול, והם לא מפסיקים להפתיע עם מחדלים חדישים ומרעננים. הפעם הם הצליחו לעשות את הלא ייאמן ולקחת פרק של 10 דקות - ולפצל אותו לשניים. שני פרקים שכל מה שקרה בהם זו מועצת שבט אחת מסכנה. באמת היה צורך שהדחת ההפתעה תקבל ערב שידור נפרד משלה? ברור שלא, אבל כנראה שבעונה הזו כל גרעפס של בני ברוכים יכול להפוך לפרק נפרד עם פרומו מפוצץ כמו "המהלך של בני שטרף את הקלפים".

חוץ מתווי הפנים החשופים של רגב הוד, לא היה שום דבר מפתיע במועצה. גם הניסיון של הפרומואים לטזר לנו את הפרק עם "דו קרב" היה מיותר כי היה ברור לכולנו שישראל יהפוך לשומר הבקתה החדש. ולמה יש לי תחושה שהוא הולך להתגלגל שוב למשחק כמו לואקר עם פתק לידיו של אסי בוזגלו? עד אז, ישראל נשאר לשעמם את הנדלים בבקתה עם סיפורי הרחוב שלו ולנקות קצת משאריות טקס הוודו שנשארו שם לכבודו מאז ימיה של אילנה אביקתל. אבל הוא עוד יחזור, אין לי ספק בכלל.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

במועצת השבט של שבת, היחסים הטעונים של בני ואלה הגיעו לשיא של רתיחה. מהיום הראשון הם לא הסתדרו, אבל ככל שהזמן עבר בני צבר יותר ויותר טינה כלפי אלה, וכשלכעס לא היה יותר לאן להתנקז - זה התפוצץ. השלב הראשוני של הריב היה עוד במקום לגיטימי, עם חילופי האשמות והעלבות לייט. אבל ככל שהריב התלקח נראה שבני איבד שליטה על הזעם שלו באופן שלא אפשר לנו שלא לרחם על אלה. אפילו אלינה חיבקה אותה, למען השם.

ואם זה לא מספיק, הריב עם בני היה אקורד צורם לסיום הדרך של אלה במשחק. ההדחה הכפולה, יחד עם הברית הסודית של עידן ואסי ששמרה על אסי מכל משמר, לא השאירו לה שום סיכוי להישאר. וזה הרגע שבו הבנתי שלאלה לא יצא שום דבר טוב מהעונה הזו. היא באה בטענה שהיא רוצה לשבור את הסטיגמה ולשנות את דעת הקהל עליה, וחבל - כי לפני זה פשוט לא ידענו מי היא, ומבחינות מסוימות אולי היה עדיף לה ככה. אפילו גיאזו לא האמין לעצמו כשאמר שהצליחה להוכיח שהיא מעבר למה שחושבים. נקווה שמסחטת הדמעות שתשודר השבוע תצליח בכל זאת להציל משהו מהפיאסקו שנקרא העריכה המגמתית של אלה איילון.

בינתיים, הנותרים בשבט כבר מתחילים להריח את המיליון (או כמו שאומרים, 650 אלף אחרי מיסים) ועושים תחרות למי הכי מגיע. אסי מספר לנו סיפור קורע לב על זה שבגלל המוניטין שלו ככדורגלן הוא לא יכול להרשות לעצמו לנהוג בפיאט אונו. בתור מי שלא מכירה אפילו בן אדם אחד שיש ברשותו אוטו בכלל, אני לא מצליחה לדמיין איך מדובר בטיעון לגיטימי לרצון לזכות בפרס הנכסף. מניחה שהפרסומת לבזק מאז עשתה את העבודה בכל מקרה.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

וכשהם לא עסוקים בלפנטז, עידן חביב ואסי עוברים לאסטרטגיה. עד כה אסי עשה את החלק שלו בעסקה וסייע להעיף את חברי הברית שלו אחד אחד. ומה באשר לעידן? הוא רוצה להדיח את בני. זה נכון שהעובדה שבני עדיין נמצא במשחק היא לא פחות מנס משמיים, אבל הלו, עכשיו נזכרים? עידן חיכה יותר מדי. היו לו תכניות להדיח את ירדן אבל כמו הרצון שלי להתחיל לרוץ ולהיכנס לכושר - הוא דחה עד אין קץ ופספס את ההזדמנות. עכשיו, אם הוא ינסה להדיח אותה, הוא לא יוכל להתחבא מאחורי אף אחד וירוויח עוד מושבעת ממורמרת. דיס שיפ הז סיילד א לונג טיים אגו.

וזה לא שהיא לא חושדת. אם הדייט הרומנטי עם אסי בקפה לואקר לא היה שקוף מספיק, להצבעה של עידן לְאלה בהדחה השנייה אין שום הסבר הגיוני, חוץ מברית. ירדן אפילו ציינה בפרק שהמחשבה חלפה במוחה, אבל כנראה שהיא עדיין מצויה באחד מחמשת שלבי האבל ושרויה בהכחשה קשה. אם היא לא תתעורר בקרוב, היא תמצא את עצמה רבה על פנקייק בבופה בוקר עם ליטל סמדג'ה בווילת המודחים.

בפרקים הבאים של הישרדות: ישראל נקלע לסכסוך עם הכיסא בבקתה, ירדן מגלה על הרומן של עידן עם אסי ומחליטה ללכת איתו לטיפול זוגי והזקן של רגב הוד מגיע על קאנו אל האי ומחליט לנקום.