הפרקים האחרונים של "הישרדות VIP" היו על טהרת האס"ק: ברית השועלים כבר לא בין החיים, אסי חולק עם אלינה שייק גרדנה (וואט דה פאק איז גרדנה, אגב) וכולם משתכשכים במים ומצחקקים. פתאום שכחתי שאני רואה "הישרדות" וחשבתי שהעברתי לפרק של "הקטקטים". העובדה הזאת משאירה אותנו עם מעט מאוד תוכן, אבל איכשהו הרבה יותר פרקים. 

בשלב זה, ברור לי שעורכי הישרדות צוחקים עלינו. אחרי תשדיר השירות/דוקו/מחזמר שהיה לרגב הוד בשבוע שעבר, אין לי ספק שגם אם ישדרו לנו על המסך אימוג'י של קקי מחייך במשך ארבעים דקות רצופות, אנחנו נצפה בזה בשקיקה ונבכה עד הביזיון הבא. מאז נרשמו לא מעט הפרשות טלוויזיונית, אך אציין רק חלק מהן: החזרה של אלינה לשבט, פרסומת מאוד ארוכה של מותג וופלים ידוע וכמובן הפתק הקסום שהתגלגל לגמרי במקרה לידיו של אסי.

אני לא מבינה למה טרחו כל כך להתחכם עם הפתק הזה על הצבעות והדחות כפולות, באותה מידה יכלו פשוט לכתוב לו  "עזוב, אסי אתה בגמר, יאללה, מה יש היום בקפיטריה?". התערבות הפקתית זה דבר שבשגרה, ואף אחד מאיתנו לא עד כדי כך תמים, אבל בחייאת, לפחות תנסו שזה לא יהיה כל כך שקוף. אם כי יכול להיות שפשוט היה מדובר בפיצוי על עוגמת הנפש שכרוכה בחזרתה של אלינה למשחק. הו שלום חלל פה פעור, הרבה זמן לא ראינו אותך.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

במהלך משימת החסינות, גיאזוּ מצא שהרגע המתאים לערוך שאלוני היכרות זה בזמן שהשורדים נמצאים על מה שנראה כמו מתקן עינויים ממלחמת וייטנאם. הדיסוננס בין העובדה שכולם נראו כאילו הם עומדים לטבוע למוות לבין דיבור על אלרגיית הארנבים של ירדן ג'רבי היה אבסורדי, כיאה לכל דבר שגיאזו בא באינטרקציה איתו. השאלה על האחים של אסי באה בתזמון מדויק עם הפרסומת שכולנו מזמזמים בעל כורחנו ("ומאור גולש! ואסי גולש! ואוהד..."). יש לי תחושה שאם היו שואלים אותם היום, הם לא היו מצליחים לשכוח את התשובה גם אם היו רוצים.

אפשר רגע להבין מה האובסס של חברי השבט (וגיא) לעודד את עידן חביב לזכות בכל משימה? גם כשהתמודד פעמיים מול ירדן וגם הפעם' כשהיה מול אלה, כולם עודדו רק אותו. או שקשה להם להכיל את זה שאישה תנצח את הגבר שבגברים, או שהם מאוהבים בו עד עיוורון חושים ורוצים להביא לו עשרה ילדים ולעבור לגור איתו במושב. עד כה עידן חביב, החביב באדם והענוג בגוזל, עושה לכולם בית ספר עם מהלכים מאחורי הגב של כולם, אז אולי שירגיעו עם ההורמונים. 

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

למורת רוחם של כולם, אלה זכתה במשימת החסינות, בטענה שהיא בת ים (זה בסדר, גם אריאל לא בלונדינית). המצב לא יכל להסתדר יותר טוב עבורה, כשהיחידה שיכולה לבטל את החסינות זו היא עצמה, ככה שהיא מוגנת במועצה הזו מכל הכיוונים. מי שמצבה כרגע הוא רע ומר זו ירדן, שאפילו בן בריתה משכבר הימים זומם להדיח אותה. מי יודח? רק אילוץ ההפקה הבא יאמר לנו.

בפרקים הבאים של הישרדות: גיאזו אומר "גרדנה ארזי" וחש מרוצה מעצמו, הג'וק המת מהשיער של אלינה הופך לשומר הבקתה, ואלה איילון מוצאת מקווי מים חדשים לעשות בהם פיפי.