סמיון עושה את מה שהוא חושב שיהיה המהלך המושלם: הוא פלרטט עם אסי וניסה לשכנע אותו להעיף את ליטל. על פניו זו הזדמנות מפתה - אם ליטל תודח סוף-סוף, נוכל להגביר קצת את הווליום בפרק בלי לחטוף התקף לב, אבל מצד שני, מאז ערבוב השבטים לאסי אין יותר את הצבא הנאמן שלו, וליטל יכולה להתפקד בשמחה ולעשות כל מה שהוא וישראל (בעיקר ישראל) יגידו לה.

אבל ההדחה היא בכלל לא פקטור, כי האגו של אסי לא מסוגל להכיל את הקיום של סמיון ואת העובדה שהוא רק נכנס לשבט החדש וכבר מנסה לעשות בלאגן. אסי ביסס את מעמדו ביד רמה כשייח', דיקטטור, רג'ינה ג'ורג' או איך שלא תקראו לזה - והוא לא יתן למישהו אחר לקחת שליטה ולרקום מזימות תחת השלטון שלו.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

ואם כבר מזימות ותככים, אהבתי את איך שאסי מדבר עם ליטל על למכור משימות וליטל עונה לו "ממש בושה וחרפה". אממ, להזכיר לך מה קרה במופע הקרינג' של ישראל נושך אצבע ומפיל משימה? זה מדהים איך אנשים בתכנית הזו לא מנסים אפילו לעמוד מאחורי המילה של עצמם. אם הם עושים משהו - "זה רק משחק". אם מישהו אחר עשה את זה להם - "נחש בוגדני תישרף באש הגיהנום". ועל זה ליטל הייתה אומרת: צביעות!

משימת החסינות דרשה מהמתמודדים לעשות פעולות משונות כמו לקפוץ עם הרגליים מחוברות ולדוג שרשרת עם מוטות במבוק. לא נראתה משימה מגוחכת כזאת מאז משימת המציצה הידועה לשמצה. אגב, אם תהיתם מאיפה לעזאזל הגיעה ההצבעה הכפולה של קוז'י - זה היה משם. כנראה שכולנו העדפנו לשכוח בגלל המנטל אימג' האיום של המשימה הזו. 

אין ספק שמועצת השבט הזו מבהירה כמה "הישרדות" זו סדרה מבלבלת וקשה לצפייה כשהיא מחולקת לכל כך הרבה פרקים בשבוע. שרשראות חסינות מבצבצות מכל עבר, לחלק מהמתמודדים זכות הצבעה כפולה ולחלק אין זכות הצבעה בכלל, ולנו יש רק זכרון מעומעם מאיפה כל אחד קיבל מה לפני 700 פרקים. אז אחרי שהרצתי אחורה עשרים פעם וניתחתי את כתב החידה הזה, הגעתי לפתרון: רק שלושת החסינים יכולים להצביע במועצה: אסי, ישראל וקוז'י. ועדי ביטי, כמובן, שסמיון בונה עליה. אבל עוד נגיע לזה.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

אלינה, שעד לפני רגע הייתה הילדה הדחויה של השבט, הפכה לבת ברית מחוזרת בזכות מאזן הכוחות החדש שעבד לטובתה, למרות שאין לה זכות הצבעה. כולם יודעים שעדי ביטי הולכת להקשיב רק לה, אז אלינה מחליטה לקחת יוזמה של סוכנת כפולה שזורמת, לכאורה, עם שני הצדדים אבל בעצם בוחרת בשייח' אסי. אחרי רצף הטעויות הפטאליות שעשתה עד כה במשחק, סוף סוף היא מכפרת על הכל ועושה החלטה נכונה. לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב ממנה: היא יודעת שגם סמיון וגם אסי חרטטנים ותככנים, אבל לפחות את השטויות של אסי היא מכירה מקרוב ויכולה להיערך בהתאם. 

בסוף, הקול המכריע שייך דווקא למי שמחוץ למשחק: עדי ביטי - שומרת הבקתה, בעלת זכות ההצבעה ואם הדרקונים. ולמרות שעדי עדיין נוטרת טינה לאסי וישראל ותכננה לפרק את החבורה שלהם, אלינה מצליחה לגייס אותה לברית נגד סמיון. בקיצור, סמיון חושב שהוא הולך לשבת על הכס ולא יודע שמתכננים לו את החתונה האדומה. 

בפרקים הבאים של הישרדות: קוז'יקרו מקבל 500 שרשראות חסינות, ישראל 20,000 זכויות הצבעה ואסי מקבל מינוס ביטול הצבעה חלקי פאי בריבוע, הפלסטר של עדי ביטי כורת ברית עם סמיון ופצצת אטום משמידה את כל האנושות למעט אילנה אביטל שעדיין נשארת שומרת הבקתה.