תשמעו, זה ישמע לכם אולי כמו תיאוריית קונספירציה הזויה, אבל אני יכולה להשבע שמישהו בהפקת הישרדות VIP מהל לשמחה את מי הקוקוס ב- MDMA, אחרת אין לי איך להסביר את הרגשנות, ההוקרה והאהבה שתקפו אותה. שמחה חיבקה ונישקה את נעמה בפרק של אמש יותר משאמא שלי חיבקה אותי ביום חתונתי, ועוד חיזקה בלחישות שוברות לב: "זכיתי בך. אני לומדת ממך המון, את בכלל לא יודעת כמה" (עד שג'ובאני הגיע והרס את המומנט כשצרח כמו הסבאל'ה החירש שהוא: "אבל למה היא בוכהההה?!", אבל זה לריקאפ אחר). 

ואז רבותי, התגלה בפנינו האוצר היקר והשמור ביותר העונה: המצפון של נעמה. יאמר לזכותה - היא אישה עם תוכנית, ואף שיקול זר כמו "רגשות" או "חברות" לא יפריע לנעמה לדבוק בה, אבל איך אומרים - גם ללוליין הכי מנוסה על הקורה יש יום מתנדנד (ביטוי שהמצאתי עכשיו, תרגישו חופשי לאמץ), והיום הזה עבור נעמה קסרי הוא יום הדחתה של שמחה. והדמעות זלגו מעצמן. 

באותן עוצמות בהן היא התפרקה - ככה נעמה אספה את עצמה שוב: בלי אוכל, בלי שינה ובלי חומצה היאלורונית זמינה, היא שוב הוכיחה כמה היא חדה ויצירתית כשזה נוגע לאסטרטגיה ומניפולציות בבני אדם. היא 80 רמות מעל כולם, שולטת מחשבתית בחבריה לאי כאילו היא ליאור סושרד: צריך את הקול של מני למרות שהוא במילה עם ג'ובאני ושמחה? אין עניין - נעמה כבר תשלח עליו את שקד עם תסריט שאותו הוא ישנן מילה במילה. שמחה לא מגלה איפה המאובן הכנראה מוזהב שלה? אין בעיה - נעמה כבר תשכנע אותה שאין לה סיבה לסחוב אותו למועצה, ועוד תעשה לליהיא שיחת מכירה על האסטרטגיה החדשה שלהן כמו לעובדת חדשה בעגלות ים המלח (ונניח בצד את העובדה שזה לא עבד לה בסוף). נעמה רוצה לעשות את כל המהלך הזה להדחת שמחה ובכל זאת לא לשרוף את עצמה מולה, למקרה שהיא תחזור? קל - היא תשכנע את כולם להצביע נגד שמחה, בעוד שהיא בעצמה תצביע להדחתו של מני. 

מועצת השבט נראתה כמו טקס האשכבה של שמחה. כולם דיברו בשבחה של המלכה של טאנאו. אבל גם ברגע שלה - נעמה היא זאת שגנבה את תשומת הלב שלי כשהתוודתה על השינוי בתפיסה שלה את שמחה, מהיכרותן ועד היום. נעמה סיפרה איך נדהמה מכך שאישה בממדים של ש. גואטה העזה לבוא לפורמט כה פיזי כמו הישרדות. אבל הישרדות הוא פורמט פיזי ביותר ממובן אחד: זה ריאליטי שהוא כל כולו תצוגת בגדי ים, ועבור אישה כמו שמחה, החריגה במידותיה, זה וודאי קשה יותר. בכלל, הישרדות הוא פורמט לא קל עבור המשתתפות שלו, שמחוץ לאי הורגלו לעמוד בסטנדרטים גבוהים של טיפוח, ופתאום נאלצות להתרגל לעצמן עם שורשים לבנים ופלומת שפם (זוכרים את השיחה המחליאה והשובניסטית של ג'וזי עם ליהיא מהפרקים הראשונים? אז כזה).

זה צריך היה להיות הפרק של שמחה, אבל סורי, כשאת עומדת מול האישה הכי כריזמטית ובעלת תושייה בתולדות הטלוויזיה הישראלית - זה הופך להיות, שוב, הפרק שלה. אני מתחילה להשתכנע שמגיע לנעמה גם מיליון שני. 

בקטנה

שקד: "אני הולך לספר למני על המהלך ומקווה שהוא לא יפלוט שום דבר, כי המוח של מני יש לו ריסט (reset). אין קליטה. נו סיגנל". עכשיו גם שקד יודע מי הוא איש הגשם של האי 3>

 - מני: "השכם להורגך - השכם להורגו". באת, ראית, חירטטת.

- ליהיא לוקחת את משימת צמיד הווטו, למרות שאסטרטגית תכננה להכשל בה. כמה כושל צריך להיות כדי להכשל בלהכשל?

- עוד מועצת שבט עוברת בלי הדחה. אתם מתכננים גמר מתישהוא בעשור הקרוב?