לפני שנתחיל, מישהו יכול להסביר לי למה כל הפרומואים של "הישרדות" בעונה הזאת מנוסחים כמו שאלות מתרגילי כתיבה של כיתה א'? "מה אמר בני?", "מה עשתה ליטל?", "מה נישנש דוד דביר?". המשותף לכל השאלות האלו, כמובן, היא תשובה מאוד מאכזבת.

הפרק התחיל כש"הישרדות" עשתה היסטוריה והציגה על המסך את הפרידה הארוכה ביותר ממתמודד. בזמן שעדי ביטי בקושי הספיקה לומר "סליחה סמיו..." וכבר התנדפה מהתכנית, הפרידה של סמיון קיבלה זמן מסך ארוך בצורה ביזארית וחשבתי שעוד רגע אראה סרטון פרידה עם מיטב הרגעים כמו ב"האח הגדול". סמיון היה, מדי פעם, אסטרטג מצוין אבל כנראה שלבחור את ליטל לדו-קרב בזמן שהיא בהתקף חומוס הייתה טעות - והוא הודח לתמיד. לפחות הוא לא צריך להיות בבקתה יותר עם אילנה.

בינתיים, חברי אנטינג אנטינג משוכנעים שלקוז'יקרו יש פסלון חסינות בזכות התכסיס של ירדן, שהיה לא פחות ממבריק. העובדה שהיא באה מעולם הספורט משחקת כאן תפקיד, כי היא למדה כבר מזמן שזה הכל בראש, ובאמצעות פסלון דמיוני אחד היא הצליחה לעורר פאניקה בחברי השבט שעכשיו בטוחים שקוז'י חסין מהדחה, ואם ינסו להדיח אותו, הקולות יימחקו והבא בתור ללכת יהיה אחד מהם.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

ישראל נכנס ללחץ ומחליט לדשדש לקוז'י בתיק כמו טרול מערות בזמן ששאר חברי השבט נכנסים לספקולציות על פסלון שמוחבא לו במקומות אינטימיים. אני באמת מקווה שלא נצטרך לראות את ישראל מדשדש גם שם ולקבל תכנית עם הפרומו "איפה ישראל נגע לקוז'יקרו?". בהמשך, דוד דביר חגג יום הולדת שבעים ולכבוד המאורע אכל פרחים. אין לי משהו מתחכם להגיד על זה. זה היה מפחיד ואין מה להוסיף בנושא.

בזמן שכולם חוגגים סביב החומוס שבאופן מפתיע לא היה חלק מתוכן שיווקי, בני נכנס להתקף זעם כשהוא רואה את אלה מכניסה אצבע לחומוס. בנסיבות של היום, כלומר בעולם מוכה קורונה, ההיסטריה של בני יכולה להיראות מוצדקת אבל לדעתי מדובר הפעם בתירוץ להוציא זעם מודחק על אלה. מה הוא משחק אותה? הם על אי מוכה שרצים ומכוסים בחול ואצות רוב מהזמן, הסטריליות רלוונטית פה כמו טורטינה. כלומר לא תורמת בכלום אבל תודה על הניסיון.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

הגענו למשימת החסינות האישית שממשיכה את מגמת המשימות העצלות עם משימה של משיכת שני חבלים בשביל לאזן כדור. די, זה כבר לא נשמע כמו משימות של תכנית ריאליטי מאתגרת בהשתתפות אנשים בוגרים אלא משהו שאמא שלי המציאה כדי להפעיל את הילדים ביום ההולדת ה-10 שלי. אני כבר רואה איך בפעם הבאה המתמודדים יצטרכו להשחיל נר אל תוך בקבוק ויאכלו פיתה עם חומוס ומלפפון חמוץ. הדבר שני באמת קרה בפרק הזה, אגב. 

חבל שליטל לא ניצחה במשימה הזו, אם כי לרגע זה ממש נראה שלשם זה הולך אחרי ביצועי העכביש שלה מול סמיון. אבל העובדה שישראל ניצח לא באמת משנה הרבה. אלינה וליטל עדיין בתחתית שרשרת המזון (אם לוקחים בחשבון את הפסלון הדמיוני של קוז'י) ועושה רושם שאנחנו עומדים להיפרד מאחת מהן. בהתחשב בכמות הפעמים שישראל ואסי פחות או יותר ביקשו מליטל לסתום את הפה בפרקים האחרונים, יש לי הימור. מקווה שגם הפעם איזה אילוץ הפקתי מופרך יציל אותה ברגע האחרון, כי מדובר בדמות ריאליטי מושלמת שאנחנו עדיין לא בשלים להיפרד ממנה.

בפרקים הבאים של הישרדות: ליטל קורעת את ירדן ג'רבי עם איפון, דוד דביר מנשנש פרח רעיל וחווה הזיות אימים על אילנה אביטל וגיא זו-ארץ מנפנף לסמיון עם מטפחת בזמן שהוא מוחה דמעה וחושף את הפסל בדמותו שגילף לזכרו.