62 מתמודדים עברו לשלב השני של "הכוכב הבא", ואת הכישרון הכי מפתיע של העונה שמרו דווקא לפרק האודישנים האחרון: ארז טל. המנחה והאקס המיתולוגי של אסי נקרא בצו 8 לנווה אילן כדי לקחת חלק ב(עוד) אודישן בהפתעה, וכישורי המשחק המרשימים שהוא הפגין שם היו התגלית שלא ידענו שמגיעה לנו. אבל עוד נגיע אליו. בינתיים, יש קצת מוזיקה לדבר עליה.

אחרי תקופת אודישנים ארוכה ומהנה - למתלוננים, לא לשכוח שתוכניות אחרות השנה בחרו "להסתפק" ב-23 פרקי מבחן - ערב המיונים האחרון נפתח עם אוריה מסיקה, בת 16 וחצי שלמדה בבית ספר דתי שלא היה מוכן לקבל את הקריירה המוזיקלית שלה. סיפור החיים שלה לא סוקר לעומק, לפחות בינתיים, אבל די ברור שמדובר בחומרים שאפשר לכתוב מהם סדרה. אוריה שרה את שיר הנושא מסרט הסבנטיז "נורית", שכנראה יצא בקולנוע עוד לפני שאמא שלה נולדה, ונשמעה כמו האמצע המושלם בין עדן בן זקן לספיר סבן. הביצוע הזה הספיק לה בשביל לעבור עם 75 אחוזים, אחרי כחול מאיתי (שהסביר ש"הצבע שלה יציב", מה שזה לא אמור להביע) והצבעה ניטרלית מאמדורסקי, שכנראה רצה לתת אדום ומאוד פחד מאבא שלה.

אחריה עלה לבמה ניר שנקר, מתמודד עם השם, המראה והטעם המוזיקלי הנכונים שעשה טעות הרסנית אחת - הקשיב לאסי עזר. ניר תכנן במקור לשיר מתי כספי, מן הסתם הראשון שעושה את זה העונה, אבל בהחלטה של רגע אסי הצליח לשכנע אותו להחליף ל"Crazy", השיר של נינט שאיננו באמת שלה. למרות הקול הטוב ומלא הגרוב והפוטנציאל, ניר לא היה מפוקס, הסתכל כל הזמן למטה ופשוט לא הרגיש מחובר לנאמבר. השופטים הבחינו בזה, והוא לא עבר.

אבל אל תחשבו שלשופטים אין טעויות, במיוחד אתמול. נועם אבבה, הנער המתוק שביצע קאבר לדואט של עידן רייכל ואייל גולן, לא הצליח להרשים את הפאנל - רק שלפחות מבחינת כותב שורות אלה, הוא ניפק את אחד האודישנים הכי טובים של העונה, עם ביצוע מקצועי ומתוק להפליא. נועם קיבל אדומים מקרן ונינט, שהסבירו לו שלתחושתן הוא עוד לא מספיק מוכן (ויעידו על כך הידיים שלו, שלא הפסיקו לרעוד לרגע). יכול מאוד להיות שהן צודקות, אך מבחינת הכישרון מדובר במתמודד הרבה יותר טוב מחלק מה-90-ים שכבר ראינו השנה. ובשולי הדברים: רגע לפני האודישן נינט מציינת שאיתי לוי "מזכיר לה את אחד האקסים שלה" - יהודה. נחמד לגלות שהוא עוד מעסיק אותה.

האודישן האחרון של הפרק - ושל העונה - היה, כמתבקש, אודישן בהפתעה. הדר ישראל חשבה שהיא מגיעה ל"הרווק במסכה" (פורמט שנשמע מחורפן לחלוטין ולא אמין בשום צורה, רק שממש בשבוע הבא עולה בנטפליקס סדרה עם קונספט דומה להפליא), ושעליה לבחור בין בחורים בתחפושות שניצל, ג'חנון ועוד כל מיני תלבושות שלא היו מחזיקות ב"הזמר במסכה". זה גם היה הזמן של ארז טל לזרוח, והוא נכנס באופן טוטאלי לתפקיד המגיש שמאבד את זה בגלל מסטיקים שנגנבו לו מתיק הגב. איכשהו, לא ברור איך, ארז היה יותר אמין מכל שאר השחקנים המקצועיים שהופיעו שם. הדר עצמה הייתה מקסימה אמיתית, ולמרות שהביצוע שלה ל"Addicted to You" לא היה מבריק, הוא לא הצדיק את כל האדומים שקיבלה. למזלה ולמזלנו, אסי ורותם נחלצו לעזרתה והעניקו סייב אחרון אחד. 

רגע לפני המעבר לשלב הבא, הפרק חזר לאחד המתמודדים הכי מדוברים של השבוע החולף, נועם בנאי. נועם, כך מתברר, הרגיש שהדרך הדי-בטוחה שלו לסוף העונה לא מספיק נוחה לו, והוא העדיף לבנות לעצמו קריירה בדרך המסורתית יותר, כפי שעשו משהו כמו 20 מבני המשפחה שלו בעבר. אכן מדובר בפספוס - וכפי שאסי איבחן בצדק, יש לא מעט מתמודדים שיכולים לנשום לרווחה - אם כי לא חסרים מתמודדים לשים עליהם עין בשלב הבא. דורין הירבי, ואלרי חמאתי, סהר טויטו ומעיין בוקריס הם השמות הראשונים שעולים לראש, והרשימה יכולה להמשיך בכיף לעוד שעה. לא ברור איך נשרוד את השלב הבא בלי מתיחות מושקעות בהגזמה, אבל נעבור את זה ביחד.