כמיטב המסורת של "הכוכב הבא", סטטיק ובן אל מרימים את המסיבה, כל פרק שיר אחר. מה שמעניין אותי זה מה יקרה כשיגמרו להם שבע השירים (לפי החישובים שלי - בעוד שני פרקים). יש סיכוי שקרן תאלץ להרים את המסיבה עם "שמעון השכן"? בהצלחה עם זה.

האודישן של אופיר הרוש

אופיר, בת 16, היא המתמודדת הצעירה ביותר שהגיעה לתוכנית עד עכשיו, וזו הייתה תחרות צמודה. השופטים הרעיפו מחמאות על המראה החיצוני שלה מהרגע שעלתה לבמה - מחמאות שאופיר קיבלה בשמחה, ולאחר סבב וריאציות על "איזו יפה", "אפויה וגם יפה" (זה "יפה וגם אופה", קרן), אופיר סוף סוף קיבלה הזדמנות לשיר - "יש מקום" של יהורם גאון, שנבחר כי הוא מעורר בה זיכרונות מהעבר. כמה זכרונות היא כבר הספיקה לצבור? אמא שלה עדיין מכינה לה את הסנדוויצ'ים בבוקר לבית הספר. הביצוע שלה גרם לשופטים להתמוגג ואפילו אסף הודה שהיה מת להיות חבר שלה. ממש רג'ינה ג'ורג' של תיכון "הכוכב הבא".

אופיר הרוש – "יש מקום" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
"גם יפה וגם אפויה" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

האודישן של יניר שמיאל

אוי רותם, מתי תלמדי שהשאלה "איפה אמא?" תמיד גוררת סיפור טרגי? יניר מקווה לעבור מעבודה במוקד העירוני להיות הנציג של ישראל באירוויזיון. כדי לשכנע את השופטים שהוא יותר מסתם בחור חמוד שיכול לסדר לך את הנזילה, הוא הלך על כל הקופה ועשה קאבר של קאבר: גרסתו של דייויד קוק ל"Billie Jean", במקור של מייקל ג'קסון. יניר הפתיע את השופטים עם יכולות ווקאליות מרשימות, והאומץ שלו הצליח לשכנע אפילו את בן אל, השרוף על מייקל ג'קסון. אבל כל כך שרוף ולא הכרת את גרסת הקאבר הזאת קודם? פה חשדנו.

ניר שמיאל – "Billy Jean" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
קלללל | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

האודישן של OMEN

לחדר נכנסו כנראה כל מפוני עמונה, ואסי ורותם ניסו לנחש מי המתמודד - אני יודעת בדיוק מי. או שהוא תיכוניסט, או שיש לו עבר טרגי. דווקא פה הצליחו להפתיע - מדובר בממצא הנדיר ב"הכוכב הבא", להקה! ולא סתם להקה, הרכב פופ יהודי שביצע קאבר יהודי לסלינה גומז, שמשלב בין דאב וסוואג לבין ריקודים חסידיים. מי יותר מתאים לתת פרשנות לכזה אודישן מאשר דוד דביר, החמציץ המדופלם שגורם לאסף אמדורסקי להיראות כמו ילדה קטנה עם קוקיות? זה לא רק שהוא קרא להם דחלילים, אלא גם האופן שבו הוא עשה את זה. דביר הפך את הרשעות לאמנות. באופן לא מפתיע, גם השופטים לא התרשמו ושלחו את OMEN לעשות את מה שזה לא יהיה שהם עושים במקום אחר - עדיף כמה שיותר רחוק בבני ברק. 

האודישן של אוראל גלעד

הלוחמת מהתותחנים נאלצה לסבול מנת יתר של שטויות מאסי ורותם (כולל ביצוע של חורף 73 שגרם לו להשמע כמו בדיחה, הישג בפני עצמו) - מזל שהיא מאומנת לסבול עינויים. אולי בכל זאת הם הצליחו להתיש אותה, כי הביצוע שלה ל"נגמר" של עידן עמדי היה עייף, והיחידה שהתרשמה באמת הייתה קרן - המסך אפילו לא התרומם. אוראל ואנחנו נשארנו לכסוס ציפורניים בזמן שצפינו בסטטיק ובן אל מתלבטים. בן אל לבסוף השתכנע על סמך זיכרונות כאובים מהאודישן בכוכב נולד, מה שהזכיר לכולנו איך שופטים אמורים להתנהג- במקצועיות. ומצד שני, באותו אודישן השופטים הצליחו לפספס כוכב ענק, אז כנראה שאף אחד לא מושלם.

הכירו את אוראל גלעד (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
מזל שהיא מאומנת לסבול עינויים | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

האודישן של טל מזרחי

בחור צעיר וקצת משונה שכנראה לא סגור על השם שלו (אולי נקנה לו קולר עם תג שם?), או על מקום עבודה. אם זה לא מספיק, אז טל הוא גם פירותני שאוכל אך ורק פירות וירקות לא מבושלים, כמו החיות (נשאיר כתעלומה את השאלה האם הוא עושה עוד דברים כמו בטבע), אבל זה לא אומר שאין לו רוח לחימה או מרד נעורים. טל הצליח להחזיר אותנו לתחילת שנות ה-2000 עם ביצוע מופתי ל"American Idiot" של גרין דיי, וסיים כמיטב המסורת עם קראודסרפינג ישר לשלב הבא. פאק דה סיסטם. אגב, אם גם אתם נתקפתם בלבול כשהוא הופיע על המסך וניסיתם להבין מאיפה הפרצוץ הזה מוכר לכם, תנו לנו לעזור לכם: מזרחי הוא כנראה התאום האבוד של מוס מהסרט "סטפ אפ", ולנו רק נותר לקוות שהוא לא יסיים כאלמוני כמוהו.

האודישן של חזי קטרי

חזי הגיע לאודישן מוקף במשפחתו, ועם עוד תוספת מעניינת - "שמעון יסדר", מאמן עסקי בעל ניסיון נרחב בניהול... מכון יופי לגברים. אולי הוא דואג שלצעקות מטיפולי השעווה תהיה הרמוניה? אסי קיבל שיעור ממנו במטרוסקסואליות, מה שעורר שאלה פילוסופית מעניינת - אם גבר צריך להיות שעיר, ולאסי אין שיער, האם אסי באמת גבר? שאלות פילוסופיות בצד, חזי סחף את הקהל בשירו של אייל גולן, "פרחים במדבר", והצליח לסדר לעצמו ללא עזרת הסידור של שמעון 4 כחולים מהשופטים.

הכירו את חזי קטרי (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
הסתדר גם בלי שמעון | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

האודישן של רגינה פדרנקו

כמתקשרת רואת שחורות שחולמת על הבמה, רגינה הצליחה להבהיל את אסי, רותם והשופטים עם אבחונים פסימיים ביותר על חיי האהבה שלהם. במעבר חד לתחום המוזיקה, הסתבר שהתמונה לא הפכה ורודה יותר - רגינה ביצעה את השיר שכתבה בתחילה עבור אימרי זיו לאירוויזיון הקודם, שיר שהדבר הטוב היחיד שאפשר לומר עליו זה שהשורות שלו מתחרזות. גם קרן התלהבה מהחריזה של תותים עם מבסוטים, ועשתה כחול ככה בשביל הדחקה (מה זה משנה שהיא שופטת בתוכנית רצינית). אני במקום השופטים הייתי נזהרת שלא תטיל עליהם איזו קללה צוענית עתיקה.

הכירו את רגינה פדורנקו (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
יש לשופטים ממה לפחד | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

האודישן של ליאת בנאי

ההיילייט של הפרק, הרגע שכל כך חיכינו לו: מלכת הדיכאון הגיעה לעשות שמח, בתקווה, כל הדרך עד האירוויזיון! אמנם מדובר בפליטת ריאליטי נוספת ("לה לה לנד") מהסוג שהתחיל להציף את התוכנית, אבל לליאת בנאי יש את הקול, הכריזמה והניסיון שמתאימים בדיוק לתחרות. ואם כל זה לא מספיק כדי להרים אותה מעל כל שאר המתמודדים, היא קיבלה שיעור בכוריאוגרפיה מעדן שבתאי בכבודה ובעצמה. לא מפתיע שהשופטים העבירו אותה פה אחד, ואפילו יצאנו מהפרק הזה עם פוטנציאל להסכם פונדקאות בין אסי ועדן שבתאי. אריאנה גרנדה עזר, אנחנו מחכים לך!

TVbee בפייסבוק