אחרי שלושה שלבים, כשלכל אחד ממתמודדי "הכוכב הבא" יש כבר רפרטואר קטן משלו, הצורך לצמצם את הנבחרת ל-16 זמרים בלבד הופך לאתגר לא פשוט - ואת ההדחות לכאלה שכואבות הרבה יותר מבסבבים המוקדמים. קחו למשל את נאור אורמיה, שהוסלל לרנסאנס בפקולטה של חובי סטאר, מאיה בוסקילה ושאר המתקמבקים, והודח הרבה לפני מה שהרוב ניבאו לו: גמר, חצי גמר, מקסימום רבע גמר. ועדיין, צריך לומר ביושר שדו-קרב בנושא מזרחית מול הטורנדו הווקאלי של מתן לוי הוא משימה בלתי אפשרית - בטח כשנאור בוחר לשיר את "תל אביב בלילה", שיר של זמרת מזרחית יותר משהוא מזרחי, ועוד לקחת אותו למחוזות הרוק שהם תחום ההתמחות שלו (ופחות קשורים למטלה).

עוד דו-קרב מסקרן מהפרק של יום שבת היה בין ליה שקד ליוטל גז, האלה לי והמרגי של העונה הזאת, שעבדו עם סטטיק ובן אל ושרו להיטים מבית אריאנה גרנדה וריהאנה. ליה, שהייתה לבושה כמו סטטיקית קטנה, נראתה די אבודה בין כל הרקדנים והשואו - תחום שהיא דווקא אמורה להכיר היטב מימיה על הבמות - ולמרות הכישרון הברור שלה, נראה שפופ כל כך גס לא ממש מתאים לה. יוטל (שנתן ביצוע שנראה כמו עשירייה ראשונה באירוויזיון) עקף אותה, אבל ליה זכתה לסייב מאסי ורותם ועברה גם היא לשלב הבא. אחריהם עלו אנאל משה וניב שקד (היא עברה, הוא לא) ודיוויד מאיר זיטון וואלרי חמאתי (שניהם עברו), כשכולם היו מוצלחים וגברת חמאתי בלטה מעל כולם. אם היינו עשור אחורה, בימי "כוכב נולד", התואר "זמרת בת זמרת" היה מוצמד לה מזמן.

הפרק של אתמול כבר שלף כמה תותחים כבדים - בין אם מדובר בכאלה שסומנו מההתחלה או בזמרות מעולות שלא הוערכו מספיק על ידי השופטים. עופרי טל, שלא בלטה בכלל עד עכשיו, שרה מאש-אפ של "Shape of Your Heart" עם "Lucid Dreams" (שמלכתחילה מסמפל אותו), מסוג השילובים הכי מתבקשים שעדיין אי אפשר להתנגד אליהם. רק שאיכשהו, אל תשאלו אותי איך, הביצוע המפתיע והמלהיב שלה עדיין גרר ארבעה אדומים מהשופטים פלוס הדחה. סהר טויטו, שהתחרה מולה, שבר חזק ימינה לאיזורי הפופ וביצע את "Watermelon Sugar" בליווי לופר, וזכה גם הוא ליותר אדומים משהתרגל אליהם. השיר אכן הרגיש קצת כמו קריוקי ולא כמו תצוגת תכלית של הכישרון שלו, אבל העיקר שהוא עבר. 

גם הדו-קרב האחרון של הפרק, ושל הסבב, סיפק הדחה מאכזבת במיוחד - למרות שברור שאפילו השופטים לא מיהרו להיפרד מאלה לביא, שהגיעה לראיון עם אסי ורותם בליווי אמא אוולין הגואל. הקאבר שלה ל"You Should See Me in a Crown" של בילי אייליש, שיר שרותם מכירה היטב מהפסקת הפרסומות, היה רועש מדי וגרם לקול שלה להיקבר מתחת להריסות, ובכל זאת: עם 76 אחוזים היא עדיין הגיעה להישג לא רע.

אבל בחייכם, האם יש השנה מישהו שמסוגל לנצח את מעיין בוקריס, שעברה את רף 90 האחוזים באחד השלבים הקשים של העונה? ממש לא בטוח. בזכות הבחירה מקורית ב"The Climb" של מיילי סיירוס (לשירי חשוב להדגיש שזה "דה קליים" ולא "קליימב") מעיין התבלטה פעם נוספת כזמרת הכי מקצועית בתחרות, וכמי שמבחינה ווקאלית נטו משאירה אבק לכולם, כולל לכמה מהשופטים. ברור שגם לשירי, קרן ושות' קשה להתייחס למעיין כמתמודדת כשהיא כבר מלוטשת ומגובשת כמו קולגה מן המניין, אז אולי שווה לשקול להעביר אותה ישירות לגמר. היא בכל מקרה תגיע לשם בכוחות עצמה.