תסלחו לי שאני לא רוצה לדבר על השלום, אני רוצה לדבר על זה שלא ציפיתי שככה ההורים של קרן פלס ייראו - ובכל זאת הצלחתי להבין דבר או שניים בזכותם על האופי של הבת. יחסית לתוכנית שמשודרת כבר כמה שנים טובות, קצת מפתיע ש"הכוכב הבא" חיכתה כל כך הרבה זמן עד שחשפה את אבא ואמא פלס (בטח כשהמשפחה של אסי עזר היא בת בית באולפן) בשבת האחרונה, אבל לפחות זה היה למטרה טובה: שלב הדו-קרב הצפוף, ועוד במפגש שהציב את הבת המוכשרת שלהם על תקן המנטורית.

מתוך 22 מתמודדים שעברו לנבחרת, רק 16 יעשו את הקפיצה לשלב הבא - והדו-קרבים שיכריעו מי הולך לאן מזמנים לנו כמה שילובים מסקרנים. חלקם זוכים לעבוד עם מי מהשופטים, אחרים צריכים לבחור שיר לפי מטלה מוגדרת. במקרה של קרן, יכול להיות שמי שזכה זו דווקא היא: גם שי המבר ("כל הזמן הזה") וגם אדר כגן ("ילד השדה") הם מתמודדים צעירים שמתגלים כשניים מהמבצעים הכי בוגרים ועמוקים בתחרות הזאת, ולמרות שניכר שהמומנטום וההייפ הם עם שי, השופטים (והקהל, ואני) דווקא מעדיפים את הנאמבר של אדר. זה בכל מקרה לא מאוד משנה, כי כמובן ששניהם עוברים הלאה. 

קרן פלס וההורים (צילום: הכוכב הבא, באדיבות ספורט 1)
מסביר דברים. קרן פלס וההורים ב"הכוכב הבא" | צילום: הכוכב הבא, באדיבות ספורט 1

אחרי דו-קרב בהובלתו של אסף בין דורין הירבי לשלו אדרי - היא קצת אכזבה ועברה, הוא הפתיע לטובה ודווקא הודח - לבמה הגיעו תמיר גרינברג ומירה סמנדוייב, עם אתגר בדמות שירים משנות ה-2000. דווקא שני המתמודדים האלה, שעד עכשיו לא ממש סומנו כזוכים פוטנציאליים, הצליחו לספק את אחד העימותים המותחים של העונה. מירה, שעוד באודישן בהפתעה שלה הראתה שהיא זמרת מעולה לא פחות משהיא בחורה מתוקה להפליא, שרה את "If I Were a Boy" והמריאה עם 93 אחוזים, אבל זה לא עזר. כי בהחלטה שהרגישה קצת מיותרת, תמיר התייצב יחד עם כל ההרכב שלו, ובתנאים כאלה קאבר סיקסטיזי ל"Fix You" לא יכול להישמע פחות ממושלם. והכי מבאס? אין ספק שתמיר היה עובר גם בכוחות עצמו. מירה, לא שהיה ספק, התקדמה ל-16 הגדולים למרות התבוסה. 

הפרק של אתמול, בהתאם לרוח העונה, עמד בסימן המתמודדים עם הסיפורים הכי נוגעים ללב: מתן עגמי שאיבד את בת זוגו בתאונה; אורית שלום שהתמודדה עם דיכאון אחרי לידה (והצליחה להביא את רותם, קרן, שירי ונינט לשורת שיתופים מרגשים ולא מובנים מאליהם); נועה יוספאן שהקדישה שיר לאחיה המנוח. כולם כיוונו ישירות ללב, רק שגם אם הם הצליחו לפגוע בו - הראש עדיין זוכר שאף אחד מהם לא העניק לנו ביצוע בלתי נשכח. אורית ונועה המשיכו הלאה (יחד עם תמר עזרן), מתן נשלח הביתה, וקרן רוקנה סופית את מצבור הדמעות הקטן שעוד נותר בגוף שלה. כנראה שאף אחד ממתמודדי הסבב הזה לא ראוי למיליון השקלים, אבל בהחלט מגיע לו חיבוק ענק. ועוד התקטננות אחת לפני סיום: המעבר הזריז לדו-קרב כנראה גרם לנו לפספס ביצועים מעט פחות מוצלחים, כך שכל מה שידוע הוא שמתמודדות מבריקות מהאודישנים כמו דפנה שילון ואודליה רנד לא המשיכו לשלב הבא. סליחה? אנחנו נשמח להבין איך זה קרה.