זה היה מתסכל לראות את מעיין בוקריס מודחת הרבה לפני הזמן? זה היה קשה לא לבכות יחד עם ליה שקד כשהיא הלכה הביתה? יופי, כי בשני הפרקים שנותרו עד לגמר "הכוכב הבא", צפויה לנו כמות כפולה של הדחות, עם כמות משולשת של אכזריות. אבל הצרות של השבוע הבא הן הצרות של השבוע הבא - ואם יש מישהו שאפשר לסמוך עליו שיסיח את הדעת זה כנראה חנן בן ארי, המנטור, המודל והשופט האורח של רבע הגמר.

חלק מהמתמודדים הגיעו לשירים של חנן עם חרדת קודש, ונזהרו שלא לגעת יותר מדי בלהיטים עם פוטנציאל מוכח. קחו לדוגמה את מתן לוי, שהחליט להניח את חליפת הזמר המרגש בצד ולהתמקד אך ורק בהרמות בקאבר שלו ל"רגע". התוצאה: 90 אחוזים, שזו בערך כמות הפעמים שמתן התבקש לשיר "נה נה נה נה נה נה". ואם הוא הצליח לסחוף את הקהל עם שיר כל כך קליל ונטול דאגות, נאמברים כבדים יותר הם כבר משימה שקטנה עליו.

עוד מתמודדים שעלו לחצי הגמר: אנאל משה, מאחרוני הנציגים הצעירים-צעירים בנבחרת ומי שהצליחה לגרום לנינט לצעוק על הקולגות שלה, שהעניקו לה שלושה אדומים אחרי הביצוע של "אלוף העולם"; סהר טויטו, מחזיק תיק הרגש לעונת 2021, שהגיע לציון 88 ממש לא מובן מאליו; ותמר עזרן, שהמשיכה להפתיע לטובה עם גרסת רוק מדבקת ל"ממך עד אליי". זמרים אחרים, לעומת זאת, דווקא העדיפו לשחק עם הגורל. 

שי המבר, למשל, החליטה להוסיף ערך משלה ל"ויקיפדיה" - הצעד היחיד שאמיץ יותר מלשיר שיר מקורי, בטח כשחנן עצמו נמצא מולה. למרות שהאחוזים לא שברו שיאים, שי סיפקה כאן את מה שהוא כנראה הביצוע הכי טוב שלה העונה, ואם אמדורסקי הסכים עם הקביעה הזאת, אז אני יכול להיות רגוע (מצד שני, איתי טען בדיוק את ההפך). ואלרי חמאתי, מצדה, שילבה בין עברית לערבית בגרסה שלה ל"מה אתה רוצה ממני", צעד שכבר עלול להרגיש קצת כמו גימיק אבל הפעם היה יוזמה מוחלטת של חנן. בשקט ובענווה שראוי לתת עליהם את הדעת, ואלרי מתחילה לסמן את עצמה כזוכה הפוטנציאלית של העונה. וגם אם זה לא יקרה ברביעי הבא, אפשר רק לאיים עליה שלא תעז לחשוב על משהו שאיננו קריירת שירה. 

ואם גרסה ערבית-עברית עוד נראתה לרגע כמו בחירה חתרנית, זה כבר השתנה כשתמיר גרינברג עלה לבמה עם "שבורי לב", אותו הוא תרגם לחלוטין לאנגלית. נכון, יש העונה עוד זמרים שלא שרים בעברית והם דווקא התיישרו לפי המשימה, וניכר שאפילו לשופטים זה קצת הפריע (כשאיתי שואל מה דחוף לו לשיר באנגלית, חנן מיהר לספר שזו השפה שתמיר חולם בה), רק שאז שומעים את התוצאה, ומבינים מאיפה ההתעקשות הזאת הגיעה. הביצוע של תמיר הפך את השיר מעוד להיט רדיו להמנון של ממש, וניכר שריב הצניעות-כן-או-לא מהשבוע שעבר העניק לו התנהלות עם מעט יותר רגליים על הקרקע. קל לשכוח, אבל הדרך של תמיר לא הייתה קלה בשום צורה, ומי שהתחיל כמתמודד שקשה להסכים עליו הפך לקונצנזוס אצל השופטים והקהל. כמו בהרבה ביצועים אחרים שלו, גם הפעם מדובר בקאבר שהוא בראש ובראשונה מתנה לחנן וליתר היוצרים המקוריים.

את רבע הגמר סגרה דורין הירבי, שבחרה לשיר את "שמש" בלי לדעת שעוד תוטל על השיר הזה קללה, אחרי שהביצוע - הממש לא רע - של מעיין בוקריס הוביל להדחה שלה. ואם יש חוויות מתקנות בעולם, ככה הן נראות. דורין, פיה שנולדה עם גוף של בחורה והחליטה להירשם לריאליטי, העניקה כאן את הביצוע הכי קסום של העונה. בעולם מתוקן, הקאבר החלומי שלה לשיר היפהפה הזה כבר היה הופך לשיר כניסה לחופה. זה לא אומר שהדרך לגמר סלולה, לא לה ולא עבור אף אחד, אבל זו בהחלט נקודת זכות שמעטים יכולים להתגאות בה.