גמר "הכוכב הבא" נמצא במרחק שבועיים בלבד, והבדיחה על "יותר שופטים ממתמודדים" נראית קרובה מאי פעם - בטח אם מחשיבים את אורחי הדואטים בהפתעה ואת דודו אהרון שהתגייס להחליף את סטטיק והפתיע לטובה. קצת כמו איתי לוי שהגיע בשעתו כשופט אורח ובשנה שאחר כך כבר הפך לחבר פאנל מן המניין (ובהמשך עוד הוכתר כנשיא השופטים), נראה שגם את דודו עוד נפגוש בצורה כזו או אחרת בעתיד, אחרי שהפגין רגישות גבוהה, חושים חדים ואפס כוונה לשמור את הביקורות החריפות שלו בבטן.

עוד לפני האירוח של דודו, שמינית הגמר הראשונה של "הכוכב" שימרה את אווירת ה"מי זה?" מ"הזמר במסכה" ונתנה לכל מתמודד לשיר דואט עם זמר או זמרת מסתוריים. כדי להוסיף עניין, הזמרים והשופטים קיבלו כמה רמזים על זהות האורח, אבל זה לא מנע מהם לגלוש לניחושים כמו "שלמה ארצי", "אלטון ג'ון" ו"לבנה זוהרים", כמובן.

שני דואטים הגיעו לטופ של אותה שמינית גמר עם 82 אחוזים, ושניהם הפגישו את המתמודדים עם זמרים ים תיכוניים. שי המבר עלתה ראשונה עם קאבר ל"צלצולי פעמונים", שהיה מספיק מוצלח למרות המגבלות הברורות (אין שום אפשרות בעולם להתעלות על המקור), והאיחוד עם משה פרץ, השופט שלה מימי "בית ספר למוזיקה", עזר לאזן את הסלסולים של אז עם האדג' של היום. גם מתן לוי, שזכה לחיזוק של אותו דודו אהרון, הפציץ עם ביצוע מכונן ל"צל עץ תמר" - אחד השירים היפים בשפה העברית, שפגש את שני הכישרונות האדירים האלה כשהם בשיאם. אבל עם כל הכבוד לדודו (שהבהיר שהוא מתכוון לכתוב שיר למתן), אירוח של קרולינה באמת היה מעיף כאן את הסכך.

בהמשך הערב עלו לבמה תמר עזרן, סהר טויטו ומעיין בוקריס שהופתעו לגלות איתם על הבמה את רביב כנר, אברהם טל ומוקי, בהתאמה. שלושתם היו מצוינים, ומי שבלטה לטובה הייתה דווקא תמר: אולי לא אחת מהמתמודדות המדוברות של העונה, אבל כן מישהי שהביאה את הביצוע הכי טוב שלה סו פאר (עם קאבר ל"Take Me to Church") ונכנסה לעשרת הגדולים בזכות מוחלטת, וממש לא בחסד. את השישייה הראשונה סגרה מירה סמנדוייב, שלא הצליחה להמריא למרות הבחירה ב"Hurt" של כריסטינה אגילרה - או "ארט", בגרסתה של עדן בן זקן - והאירוח של מאיה בוסקילה, והודחה. 

הפרק של אתמול, עם שמינית הגמר השנייה, היה נטול הפתעות - ונפתח בהכרזה של רותם על כך שהיא מקווה שבן אל יהיה בעל טוב כמו שהוא פרטנר טוב לשיפוט. הראשונות לעלות לדו קרב היו ואלרי חמאתי ודורין הירבי, המוכרות גם כ"שתי הזמרות שכבר חייבות להוציא סינגל, קליפ, אלבום ולוח הופעות". ואלרי הפתיעה עם קאבר ל"Please Don't Stop the Music" של ריהאנה, עם עיבוד אוריינטלי שזרק אותנו לימי שפיטה (מינוס הדאחקה). אז נכון, היא לא לגמרי מצאה את עצמה בין כל הרקדנים והשואו, אבל ואלרי הייתה ונשארה זמרת אלוהית, ואחד הכישרונות הכי מרתקים של השנה. דורין החליטה ללכת מעט אחורה בקטלוג השירים, ביצעה את "Yellow" של קולדפליי, וסיימה את השיר עם דמעות שאי אפשר שלא לבכות איתן, מחווה מרגשת לבן הזוג ו-91 אחוזים שהורווחו ביושר. 

נציגי הדור הצעיר בתחרות, אדר כגן וליה שקד, נראו כמו שניים שלא באמת מאמינים בסיכויים שלהם לזכות - וליה אף אמרה זאת בפירוש, והימרה על תמיר גרינברג בתור הזוכה של העונה. שניהם שרו בליווי פסנתר, כשאדר מנגן בעצמו וליה זוכה לתמיכה מאביה המוכשר (שכתב יחד עם שירי את "כשהלכת", השיר שליה בחרה לבצע), ונראה שגם השופטים וגם הקהל הבינו שהזוכה העונה יצטרך להיות מעט יותר בשל, ומבוגר. 

רק שיותר מההדחה של אדר, שהייתה מוצדקת אך מאכזבת, האירוע החשוב של אתמול הגיע בסיום הדו קרב בין תמיר לאנאל משה. אנאל היא ללא ספק אחת מהאנדרדוגים הכי גדולים של השלב הזה, אבל זה לא אומר שהיא עומדת לוותר - כשהביצוע הסוחף שלה ל"Radioactive" מוכיח זאת היטב. ואז נפל דבר: תמיר גרינברג, האיש שאפילו המתחרים שלו לא מאמינים שיישבר, נפל עם שיר מקורי ונאמבר עמוס בתיאטרליות וחברים מהלהקה. "נפל" זו כמובן הגזמה, כי תמיר היה מועמד להדחה רק על הנייר, אם כי הפיצוץ בשולחן הוכיח שהוא לא חסין בכלל. קרן נתנה אדום, דודו ביקש "קצת צניעות" והבהיר ששואו כזה מגיע רק אחרי דרך מסוימת בתעשייה, שירי דרשה צניעות דווקא מהשופטים עצמם ורותם כעסה על זה שהם "קוצצים לו את הכנפיים". שיהיה להם (ולנו) בהצלחה עוד שבועיים, כשתגיע העת להסכים על זוכה מתוך כזה ארסנל מכובד.