אם אתם עוקבים אחרי הריקאפ הזה, אז אני מניח שגם אתם (כמעט כמוני) צופים נלהבים של העונה הנוכחית. אם אתם צופים בעונה הנוכחית, אני מניח שבדיוק כמוני, גם אתם יודעים שפרק ההדחה אתמול היה הפרק הכי טוב של העונה, ואני אפילו אסתכן ואקבע כי מדובר באחד הפרקים הכי טובים של מאסטר שף מאז שעשתה עליה. מסכימים? יופי, אפשר להמשיך.

פרק ההדחה אתמול היה הכל חוץ מעוד פרק הדחה רגיל: המתמודדים החזקים, נושא המשימה, ובעיקר החוקים שלה: קחו 100 דקות ומנה אחת טובה לעלות איתה למרפסת. הברקתם כבר על המנה הראשונה? הרווחתם. נכשלתם? ממשיכים לבשל עד האחרון שנשאר. ריצת מרתון על ספידים. אגב, אם חשבנו שפה נגמר הטרלול -השופטים החליטו להעלות את רף הקושי והכריזו כי מדובר במשימה טבעונית. מזווה מושלם, אבל בלי חלב, ביצים, ובשר. אין מוצרים מן החי, ועכשיו נראה מי ייצא מכאן בחיים.

האמת? כבר בחמש הדקות הראשונות של הפרק היה ברור לחלוטין מי יבריק ויצטיין, ומי יישאר מזיע עד לדקה האחרונה ובסוף יימצא את עצמו בבית אחרי שפירק ארגזים של טופו; קשה היה לפספס את החיוך של ג'אנה (הצמחונית) שקיבלה את המשימה לה חיכתה כנראה כל העונה, ועוד יותר קשה היה לפספס את האכזבה האדירה של נמרוד וקוסטה, שני "גבר-גבר" שלא כל כך מוצאים את עצמם בלי אווזים ופרות. השניים נכנסו למשימה באווירת "מה שיהיה יהיה", אבל מה שהיה צריך לקרות למעשה נכתב על לוח דמיוני עוד לפני שהשעון החל לרוץ. יחד עם ג'אנה, קוסטה, ונמרוד, התחרו במשימה המשוגעת הזו גם ליאור ויותם, במה שיצר סיטואציה מעניינת בה חמישה אנשים נלחמו כמו מטורפים לא ללכת הביתה - שלושה מהם בעלי סינרי זהב.

 

הראשונה לעלות למרפסת, אחרי 50 דקות (הייתי כותב "בלבד", אבל בואו, היא הכינה סלט) הייתה ליאור, שבכל פעם שהיא זוכה באפשרות "לבשל חופשי" עולה על טיסה מהירה מזרחה ונוחתת בתאילנד. מדהים היה לגלות אתמול שהיא לא ביקרה שם מעולם, אבל בכל פעם שקצת קשה - היא מצליחה להבריק עם מנה אסייתית צבעונית, פרשית וככל הנראה מלאת טעמים ורבדים. היא השקיעה כאמור 50 דקות בהכנת הסלט - אבל אם זה הסלט ששלח אותה למרפסת לפני כולם - מצדי להפוך איתה לטבעוני כבר מחר.

ומי אחרי ליאור? ג'אנה כמובן. איזו אישה זאת. איזה טבחית. איזה ידיים. כמה כישרון. אני יכול להבין כל אחד שהיא מעוררת בו מעט אנטוגניזם, בכל זאת לא מדובר בדמות קלה (כמו רוחמה לדוגמה), אבל אי אפשר לקחת מג'אנה את יכולות הבישול המופלאות שלה. אתמול, במשימה שנתפרה בדיוק למידותיה, היא החליטה לקחת סיכון ולקחה את הזמן. היא השקיעה את כל כולה במנת החצ'פורי הצמחוני שלה במילוי "קרם שעועית" מפתה -והצליחה בענק. בעיקר כי שלושת הגברים שנשארו מולה לא מצאו את עצמם, אבל גם בזכות שקט נפשי מדהים, ויכולות מופלאות בטיפול בבצק. המאפה שהיא הוציאה תחת ידיה הפך בקלות לאחת המנות הכי טובות שלה מתחילת העונה - ואם יש מתכון אחד שכדאי לכם לאמץ מהתכנית אתמול זה המאפה המופלא הזה.

נשארנו שלושה, כתוב על השעון שרץ לאחור. שלושה שטבעונות זרה להם כמו שמנהגי קבלת פנים זרים לשרה נתניהו. אם נלך לפי סדר העלייה למרפסת, אז עכשיו תורו של יותם: עם בסיס יציב של גריסי פנינה, הוא יצא למלחמה על חייו ונכשל פעמיים. אולי אפילו שלוש: הפסטה אותה חשב להגיש בהתחלה נהרסה והוא עבר מהר מאוד למנת גריסי פנינה עם ירוקים שנראתה נורא, נדחתה על ידי השופטים, ועדיין נראתה מעט טוב יותר מהמנה השנייה שלו - סלט חם עם גריסי פנינה כמובן. אחרי שתי הדחיות שקיבל, נראה היה שיותם מרים ידיים ומוותר על העונה, אבל אז הגיע אייל שני שרמז לו ללכת על הכי פשוט שהוא יכול.

מה יותר פשוט מקרפצ'יו ירקות מבריק? כנראה שכלום, ואחרי שהזיע את נשמתו, הייתה זו דווקא המנה הכי פשוטה שהכין שהובילה את יותם למדרגות ומשם למרפסת. הוא ניצל בנס, בעיקר כי קוסטה ונמרוד חיכו לנס בעצמם.

שנייים נותרו. שני סינרי זהב. שני טבחים אדירים שמתקשים עם ירוקים. הקרפצ'יו חציל של קוסטה הפך מהר מאוד לאכזבה (ואין שום ביפפפ בעולם שיאפיל על הקללות שלו במזווה), הנאצ'וס של נמרוד היו מעט מביכים, והשניים עלו לסיבוב שני בו קוסטה הלך מנה של ורניקס עם פירות יער וקרם קוקוס, נכשל בענק, ומהצד השני נמרוד ניסה להקפיץ כדורי פלאפל אבל הם התרסקו לו אחד אחרי השני ובזבזו לו ים של זמן.

דינג דונד, סיבוב שלישי, 5 דקות לסיום המשימה. בזמן שנמרוד נאבק בספרינג רול הטבעוני ונשען כמעט לחלוטין על העצות של ליאור, קוסטה עמד מול העמדה המבולגנת שלו והבין שהוא בדרך הביתה. אבל אז, הוא החליט דווקא להיכנס לקופסה, ולבשל את מה שהכי היה בא לו לאכול באותו רגע: פירה עם בצל מטוגן. האם המאכל הכי בסיסי בהיסטוריה יהיה זה שיציל אותו מהדחה? מבט חטוף על הפנים של נמרוד ענה בקלות על השאלה הזאת.

כן. קוסטה ניצל בזכות פירה. איזה רגע גדול. אחרי אלתורים שכשלו, היו אלה תפוחי האדמה בצורה הכי בסיסית שלהם שהעניקו לו שבוע נוסף בתכנית ושלחו את נמרוד הביתה בכרוניקה של הדחה ידועה מראש. כתבתי פה בעבר לא פעם על הדחות צפויות, אבל ההדחה של נמרוד אתמול הייתה הצפויה מכולן. איש הבשר נפל לקלישאה, ועף על משימה טבעונית. סינר הזהב הראשון שעזב את התכנית והשאיר אחריו 9 מתמודדים שמרגישים עכשיו יותר מתמיד שנגמרו המשחקים, והתחרות - הפעם באמת - יצאה לדרך. בהצלחה לכל אלה שנותרו להתמודד מול ג'אנה.